Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzony Numark idj2 - poszukiwany schemat

wowerman 20 Feb 2010 03:08 2259 12
    wowerman
    Level 23  
    Witam.Mam okazję kupić uszkodzony kontroler usb/midi numark idj2.Problem w tym że nie wiem czy to opłacalne.Uszkodzona jest jakaś płyta z elektroniką odpowiedzialna za wyświetlacz.Taką wiadomość oraz oszacowanie kosztu naprawy otrzymał sprzedawca od serwisu numark.
    Mieszkam w UK a tutaj nikt się nie bawi w wielogodzinne naprawy.Serwis wymienia podzespół i kasuje klienta.
    Chciałem gdzieś zdobyć schemat.Szukałem na stronach podanych na elektrodzie ale nic nie ma.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Dani66
    Level 30  
    Moim zdaniem lepiej sobie odpuść, bo naprawa może więcej wynieść jak kupno nowego. Poza tym używany sprzęt estradowy to nie najlepszy pomysł.
    wowerman
    Level 23  
    Konsola jest prawie nowa.Numark wycenił naprawę na 200 funtów,razem wyszło by 350.Jestem djem od wielu lat i wiem ,że używanego się nie kupuje z uwagi na zużycie.Nowy kosztuje 500 funtów w UK.
    plusssztomtom
    Level 12  
    kup nowy! moja firma w UK serwisuje dla Vestaxa (cała anglia) i te "zabawki" jak coś w nich padnie (nie mowie tu o potencjometrach itd) to już tylko wymiana całej płytki - nie opłacalne często - serwisówki nie znajdziesz raczej...
    made in china :( pozdrawiam
    Dani66
    Level 30  
    Mimo tego, że po przeliczeniu kosztów możesz być te £150 "do przodu" to nadal jestem przy tym, żeby kupić sprzęt nowy.
    Nawiasem mówiąc za podobne pieniądze mógłbyś kupić Denona DN-X1500, a to o wiele lepszy zakup.
    Pozdrawiam
    wowerman
    Level 23  
    To nie jest mixer tylko kontroler midi + jog wheels i kontrola decków.Mam 2x dns3700 i korg zero 4 ale na mniejsze okolicznościowe sprawy potrzebuje laptopa konsole,które razem nie są takie ciężkie i wielkie.
    plusssztomtom
    Level 12  
    moze vci-100 vestaxa lub vci-300 (serato itch)??
    wowerman
    Level 23  
    Tak myślałem o tym ,trochę drogie vci100.Reloop wypuścił Digital Jockey z kartą audio lub bez.Boje się trochę o jakoś przycisków cue,play,dokładność pitch.
    plusssztomtom
    Level 12  
    przyciski cue/play padają nawet w pioneerach cdj100mkx - ale wymiana to nic trudnego:) vci 100/300 nie będą miały z tym problemu - pitch jest dokłady zresztą jego wartość widzisz na monitorze swojego kompa:)
    wowerman
    Level 23  
    Chodzi mi dokładnie o czy przyciski są twarde i trzeba silnie przyciskać czy delikatnie.Wiem,że wymiana switcha to pestka:)
    Dani66
    Level 30  
    A no rzeczywiście - małe niedopatrzenie.
    Więc polecę Denona DN-HC 4500.
    wowerman
    Level 23  
    Wszystko ok ale tu nie ma funkcji mixera.Szukam czegoś jak konsola,która ma przyciski jak i fadery i crossfader.
    Przymierzam się do zakupu Reloop Digital Jockey albo Hercules RMX
    Dani66
    Level 30  
    Hercules ma dobre opinie, ale go nie używałem. Co do Reloopa to całkiem porządny sprzęt.