Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana akumulatora w syrenie z własnym zasilaniem Cassini

20 Lut 2010 03:38 4874 16
  • Poziom 17  
    Witam
    Mam poważny problem z alarmem w samochodzie, a wygląda on następująco:
    1. Po podłączeniu naładowanego akumulatora, syrena zaczęła tylko wyć, co można wyłączyć kluczykiem w syrenie. Ale tak czy inaczej w samochodzie nie odpala silnik lub jeśli odpali, gaśnie po minucie. Wcześniej wielokrotnie był wyjmowany akumulator do ładowania i tak się nie robiło.
    2. Przestał działać pilot od alarmu
    3. Akumulatorek wewnętrzny w syrenie od dawna już zużyty (ma 13 lat). Wlutowałem go po tej awarii, ale nie ma na nim napisanego modelu i jest jakiś dziwny, bo składa się z 3 ogniw - 2 większych i jednego mniejszego. Nie rozumiem tego, przecież nie łączy się szeregowo ogniw o różnych pojemnościach.Czy ten akumulatorek powinien mieć napięcie 3x1,2=3,6V? Czy ktoś wymieniał akumulator montażowy z syreny? Gdzie można kupić?

Wymiary akumulatorka:
    Długość 37mm średnica 25mm (około)
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    kalgonmalutki napisał:
    ... podłączyłem jak syrenę bez własnego zasilania. I było ok .

A co trzeba zrobić, żeby z syreny z własnym zasilaniem przerobić na syrenę bez własnego zasilania? (poza samym wyjęciem aku, rzecz jasna)

Nie będę kupować syreny, bo to koszt ponad 150zł. Samochód "zabezpieczany" ma wartość być może 600zł. Wyrzucenie centralki, to nie rozwiązanie, bo samochód ma centralny zamek przez nią sterowany.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    W pierwszym poście napisałem, że wylutowałem. Ale może zapomniałem dodać, że nic się nie zmieniło.
  • Poziom 29  
    Gdzie ty widziałeś syrenkę za 150 zł? Zwykła bez własnego zasilania to koszt 15 - 19 zł.
  • Poziom 17  
    Na stronie producenta. To jest taka syrena C565
    Ona oprócz własnego zasilania ma przekaźnik, którego nie ma w syrenie bez własnego zasilania.
  • Poziom 29  
    Masz ten przekaźnik podpięty? Można zastosować inny i dokładasz do interesu kolejne 3 zł + 3 zł podstawa czyli 6 zł ;)
  • Poziom 17  
    Przekaźnik jest na płytce w syrenie. Sprawdziłem go i jest sprawny. Ale nie widzę by kiedykolwiek teraz się załączał, mimo że silnik czasem zapala. Głośnik odłączony, żeby nie głuchnąć :)
  • Poziom 29  
    Zapytałem, czy styki wykonawcze przekaźnika są podłączone gdziekolwiek jako odcięcie. Podlicz sobie zestaw który opisałem ci powyżej i zobaczysz, że wcale tak drogo nie wyszło. Dodatkowo wylanie się akumulatora na styki przekaźnika może ci zatrzymać auto w najmniej spodziewanym momencie.
  • Poziom 17  
    Akumulatorek się wylał, ale niczego nie zniszczył. Sprawdziłem, że styki i uzwojenie przekaźnika są dobre. Wykorzystywany jest tylko styk, który normalnie jest odcięty (bez napięcia na elektromagnesie przekaźnika).
  • Poziom 29  
    Czyli odcina dopiero po podaniu napięcia na cewkę, to jest podpowiedź do montażu osobnego przekaźnika i syrenki ;)
  • Poziom 17  
    Może inaczej. Czy potrzebuje kupować syrenę bez własnego zasilania, jak z tej po prostu wylutowałem akumulator? Wydaje mi się, że przyczyna jest zupełnie gdzie indziej.
    Mam jeszcze inne wątpliwości:
    1. Czy to normalne, że po przekręceniu kluczyka w syrenie, syrena od razu wyje?
    2. Pilot nie działa, a więc może zostało utracone sparowanie pilot-centralka. Jak teraz przeprowadzić sparowanie? Czy alarm ma wtedy wyć? Czy można go wyłączyć kluczykiem i parować?
  • Poziom 29  
    Syrenka i pilot nie mają ze sobą powiązania (w tym przypadku)
  • Poziom 17  
    A można prosić o bardziej jednoznaczną/jaśniejszą odpowiedź? Dodam, że nie można otworzyć drzwi za pomocą pilota. Pilot sprawny /słychać emisję w radiu/
  • Poziom 40  
    Poszukaj jak wpisać pilota może wypadł z pamięci?
  • Poziom 17  
    Mam instrukcję instalacji. Spróbuje zaprzyjaźnić pilota. Jeszcze widzę, że kierunkowskazy nie migają kiedy alarm wyje, ale słychać stukanie przekaźnika. Bezpieczniki sprawdzone.