Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vamgraf jest program służący do tworzenia oprogramowania M32

sylwunia35 14 Sty 2013 20:00 12433 49
  • #31 14 Sty 2013 20:00
    piotrva
    Moderator na urlopie...

Obawiam się (nie jestem związany z firmą), że Atmega8 ma za małe pokłady pamięci i sprzętu, żeby "uciągnąć" sensowną współpracę z oprogramowaniem.
    Dwa to Atmega8 jest jeszcze bardziej uboższa od Atmegi168 - nie posiada wielu funkcji swojej starszej siostry.

• Semicon
  • #32 14 Lip 2014 13:42
    Piekny39
    Poziom 11  

Witam. Mam pytanie. Czy ktoś już zakupił Vamgraf'a ?
    Zastanawiam się czy nie będzie problemów przy pełnej wersji.
    Często zdarza się że w demo wyrzuca błąd "Niewystarczające zasoby" i jakieś krzaki i program się zamyka. Pisałem do producenta ale bez rezultatu. Zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy Nie będzie jeszcze większych problemów. Ktoś ma opinie o tym produkcie ale w PEŁNEJ WERSJI?

• #33 24 Paź 2014 22:23
    sajsu1986
    Poziom 8  

Witam
    Kupiłem pełną wersje programu wszystko działa ale muszę wgrywać plik HEX przez inny program niż Vamgram ponieważ on nie widzi Atmegi (nie wiem czemu) pomimo wgrania bootloadera, producenta na razie nie odpowiedział mi na moje pytanie związane z tym problemem jak się czegoś dowiem dam znać

• #34 26 Paź 2014 21:04
    sajsu1986
    Poziom 8  

wszystko działa jak należy musiałem zmienić fuse (high-CE, low-2F) i program już widzi M32 i wgrywa program bezpośrednio z vamgrafa czujnik IR oraz temperatury śmiga, wyświetlacz LCD też

• Semicon
  • #35 29 Gru 2014 18:36
    Piekny39
    Poziom 11  

Pan jacek nie odbiera telefonów i nie tylko ode mnie i coś mi się wydaje że już nie pracvują nad tym programem. Ja mam obie wersje vamgrafa. i vamgrafa N i przez przypadek zapisałem plik ze zwykłego do N i teraz nie chce mi się otworzyć. Czyli cały projekt szlag trtafił i jestem bardzo zły. Co ciekawe nie dziaął nawet przywracanie systemu. A co ciekawe wcale tego pliku nie zapisywałem tylko sam się zapisał.

• #36 04 Sty 2015 23:15
    sajsu1986
    Poziom 8  

Z odbieraniem telefonów to u Pana Jacka jest ciężko ode mnie też nie odbierał ale kontakt mailowy jak najbardziej także polecam napisanie maila (czasami odpisze od razy czasami czekam dwa dni ale zawsze odpisuje). Podsunąłem pomysł żeby rozbudowali program o atmegę8 i 644 (z opcją wyświetlacza) wtedy ten program byłby naprawdę niezły.

• #37 05 Sty 2015 00:18
    Piekny39
    Poziom 11  

At8 nie zddziała. Tak mi powiedział i próbowalśmy. Ma za mało miejsca w sektorze boot. Mieli MODBUS'a RTU zaimplementować a tu ani słychu ani widu. Na maile też nie odpowiada. Ja już wolę dziergać w C rzeczywiście wolniej idzie. Ale w tym nawet zegarka z sekundnikiem nie da się zrobć.
    Nie ma dostepu do multipleksowania przez 595. CO z tego że z bramek sobie poskładam jak albo portóe braknie a multipleksery w programie dzialają chyba z f = 50 hz wszystko mruga.

• #38 06 Sty 2015 21:43
    sajsu1986
    Poziom 8  

zegarek z sekundnikiem spokojnie da się zrobić i to żaden problem podaj maila albo napisz na priv to prześlę plik to zobaczysz jak to jest zrobione :)

• #39 07 Sty 2015 02:51
    Piekny39
    Poziom 11  

Dodaj załącznik na PW. Tam masz maila.
    Dzięki

• #40 11 Sty 2015 22:24
    sajsu1986
    Poziom 8  

plik został wysłany na PW jak będą jakieś problemu daj znać

• #41 17 Sty 2015 12:42
    Piekny39
    Poziom 11  

Nie mam nic na PW napewno poszło ?

• #43 17 Sty 2015 18:04
    Piekny39
    Poziom 11  

Nom poproszę. Jakoś nie moge wymyślić jak inaczej by to miało wyglądać niż zakodowane w BCD a poźniej podane na dekoder 1 z 10 albo 7447. Ja potrzebuję multipleksowanie pod NIXIE 8 anod i sterowanie 7 segmentów

• #45 17 Sty 2015 18:27
    Piekny39
    Poziom 11  

Ja piszę czasem we flowcode Jak już muszę. Zazwyczaj w LDmicro. A w VAMGRAFIE jak muszę coś zrobić na wczoraj. ALe jak przyjdzie podłączyć 3 czujniki DS to zaczynają się problemy. Dlatego go nie lubię. A w czym pisze kolega sajsu1986 to nie wiem. Problem w vamgrafie jest z multipleksowaniem kilku cyfr. Strasznie wolno to robi.

• #46 17 Sty 2015 18:38
    piotrva
    Moderator na urlopie...

Skoro nie znasz C to ok, ale polecam naukę - bo po pewnym czasie i mając pewną ilość bibliotek już sprawdzonych (gdzie wiesz co i jak ustawić) to też napisanie prostego programu, czy multipleksowania to kiklanaście / dziesiąt linijek i robi sie to w 20-30 minut.

Dlaczego piszę - ostatnio na uczelni sporo osób zamiast uczyć się VHDL rysuje układy logiczne (projekty na FPGA) jako schematy (z bramek, przerzutników, multiplekserów itp.). Czasem zrobienie prostej maszyny stanów zajmuje 2 godziny poprzedzone wklepywaniem w kalkulator tablic karnaugh w sporej ilości. Nie mówiąc o tym jaki gąszcz powstaje ze schematu...
    Tymczasem w VHDL maszyna stanów to około 15 + 4*n linijek, gdzie n to ilość stanów - takie automaty jak trzeba napisać to kwestia max 20 minut, a nie 2h...

• #47 05 Lut 2015 23:33
    sajsu1986
    Poziom 8  

kurcze wysyłałem plik coś widocznie poszło nie tak napisz na pw maila to podeślę co do programowania to ogólnie bardziej działam na PLC a atmega była mi potrzebna do zrobienia nisko budżetowego sterownika na 5-12V i akurat Vamgraf mi podpasował i się sprawdził w tym co chciałem zrobić brałem się za Bascoma ale nie miałem czasu na bardziej skomplikowane rzeczy i naukę w Vamgrafie program do sterowania silnikiem krokowy, menu, obliczanie trasy, prędkości posuwu itp wszystko na dużym wyświetlaczy 4x20 zrobiłem w 3-4 godziny naprawdę u mnie się sprawdza oczywiście mówię o samym programie bo wycięcie płytki PCB na CNC to osobny temat :)

• #48 06 Lut 2015 07:34
    Piekny39
    Poziom 11  

Z tym multipleksowaniem to nie o to chodziło. Jak Ty rozumiesz multipleksowanie jeśli projekt który podesłałeś jest na LCD?

• #49 19 Lut 2015 20:47
    Monio303
    Poziom 8  

Kiedyś to przerabiałem (za i przeciw) i powiem ze czesto korzystam z Vamsterów, teraz N....
    Nie mam czasu czytać postów ale podrzucę pare schematów z blokami moimi...może sie komuś przydadzą:)
    Reszta przepadła na "chomikuj.pl" zablokowali mi ...może jakiś haker odzyska?

• #50 20 Mar 2015 12:09
    Piekny39
    Poziom 11  

Witam. Czy ktoś pomoże ? Interpolacja liniowa:
    H(x) = f(x_1) + \frac{f(x_2)-f(x_1)}{x_2-x_1} (x - x_1)

Chciałbym zaaplikować interpolację do vamgrafa ale nie wiem jak zachować kolejność wykonywania działań.

tu będzie bardziej czytelne
    http://www.matematyka.pl/293207.htm