Poczuliśmy się wywołani do tablicy tą dyskusją. Wynika z niej trochę nieporozumień odnośnie Vamgrafa - pozwólcie, że je sprostujemy:
- Vamgraf nie jest (jak to słusznie zauważył kolega powyżej) uniwersalnym programem do programowania procesorów. W pierwotnych zamierzeniach w ogóle nie planowaliśmy wspominać o ATMega32 (były brane pod uwagę inne procesory). Ale na prośby/żądania użytkowników zdecydowaliśmy się przygotować wersję płatną Vamgrafa i co za tym idzie należało opisać rodzaj procesora.
- Vamgraf nie służy do tworzenia projektów wszelakiego rodzaju. Ma ograniczenia wynikające z przyjętych założeń i ograniczeń procesora. Trudno w nim stworzyć wydajny program do skomplikowanych przeliczeń w czasie rzeczywistym (a o tym pisał inny kolega). Natomiast do układów regulacji i sterowania nadaje się bardzo dobrze.
- Wyposażyliśmy go w narzędzia, których nie ma w innych środowiskach lub są, ale mało wygodne w użyciu. Są to: symulator, debugger, praca krokowa, animacja wykonania, podgląd zmiennych, rejestrator wejść itp.
- Vamgraf i Vamstery posiadają oprócz zegara RTC i DS18B20 również inne moduły/bloki: odbiornik podczerwieni, ster. silnikami krokowymi, wyświetlacze i inne.
- Vamgraf jest i będzie rozwijany i będą do niego dodawane nowe moduły, bloki i Vamstery. Planujemy także dodać obsługę innych procesorów.
- Główne założenia przyjęte przy tworzeniu Vamgrafa (i Vamstera) to: prostota użycia i niska cena. I na to kładziemy główny nacisk. I ma to działać sprawnie. Sądzimy, jak i również wielu użytkowników, że w wielu zastosowaniach Vamgraf doskonale się sprawdza, ponieważ ułatwia i przyspiesza drogę od pomysłu do realizacji.
- Więcej szczegółów szukaj na naszej stronie.
Ta dyskusja jest dla nas bardzo pomocna i za to dziękujemy jej uczestnikom.
Serdecznie pozdrawiamy,
Vamond, Kraków
www.vamond.pl