Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfral (dwuprzewodowy) Jak otworzyć sobie samemu

20 Lut 2010 14:49 5004 18
  • Poziom 15  
    Aktualnie mam tak: dzwonię dwa krótkie jeden długi - żona wie że, to ja i bez zbędnej korespondencji naciska przycisk zamka. Jest to wygodna dla mnie forma, jak po drugiej stronie jest osoba dyspozycyjna.
    Zastanawia mnie czy jest możliwe zamontowanie w cyfralu takiego deszyfratora co by sam otwierał zamek po wprowadzeniu umownego sygnału.
    Pozdrówko
    Mirek
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 32  
    Witam!
    Do każdych drzwi otwieranych zaczepem elektromagnetycznym można założyć taki zamek szyfrowy (915479786).
    Cześć!
  • Poziom 15  
    Problem polega na tym że. wzmiankowany domofon obsługuje wielopiętrową klatkę schodową a w dodatku nie jest mój.
    Pozdrawiam
    Mirek
  • Poziom 14  
    możesz zakupić radiolinie i wpiąć w układ nie wadząc nikomu.
  • Poziom 15  
    Wyobrażam sobie w ten sposób: sygnał do dzwonka jednocześnie jest kierowany do układu liczącego ilość dzwonień w określonym czasie. Jeżeli warunek będzie spełniony zostanie na dwie sekundy uruchomiony rygiel zamka. Pozostaje jeszcze znać budowę cyfrala i wymyślić najprostrze rozwiązanie.
    Spodziewam się wielu interesujących rozwiązań.
    Pozdrawiam
    Mirek
  • Pomocny dla użytkowników
    Czy tym cyfralem można otwierać drzwi bez konieczności podniesienia słuchawki z widełek?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    By uruchomić rygiel muszę podnieść słuchawkę
    Pozdrówko
    Mirek
  • Pomocny dla użytkowników
    No to jest dodatkowe utrudnienie, bo trzeba przemyśleć sprawę podniesienia słuchawki (nie dosłownie). Zapytałem, bo w wielu unifonach analogowych wielożyłowych nie jest to konieczne.
  • Poziom 15  
    Mam na myśli urządzenie które zlicza ilość "dzwonków" w określonym czasie a następnie generuje sekundowy sygnał uruchamiający sygnał do otworzenia zamka.
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Chyba nie obejdzie się bez poznania (np zrysowania) układu części domofonu znajdującej się w mieszkaniu.
    Układ można rozwiązać na wiele sposobów.
    Zawsze jednak potrzebne będzie napięcie do zasilenia układu logicznego rozpoznającego charakterystyczny sposób dzwonienia.
    Być może uda się wykorzystać któreś z napięć z samego układu.
    Jednak bez schematu... Można pogdybać.
    No teraz łatwiej (nb dość zgrabny układ). Pozostaje teraz sprawdzić, czy w stanie spoczynkowym na zaciskach Line1 i Line2 występuje jakieś napięcie.
  • Poziom 27  
    W.P. napisał:
    No teraz łatwiej (nb dość zgrabny układ). Pozostaje teraz sprawdzić, czy w stanie spoczynkowym na zaciskach Line1 i Line2 występuje jakieś napięcie.

Owszem. Ok 11V.
    Jednak jego wykorzystanie jest wysoce problematyczne.
    :arrow: karl102
    Czy dysponujesz schematem centralki? Tu potrzeba ok. 1-3 mA.

Jeśli masz możliwość to spróbuj obciążyć Line1 i Line2 rezystancją ok. 2K i pomierz napięcie.
  • Poziom 10  
    za szybką z Twoim nr. mieszkania wklej kontraktron i podłącz między masą a linią np. twego mieszkania.Przykładasz do szybki magnesik i masz otwieranie.
  • Poziom 15  
    Już jesteśmy coraz bliżej rozwiązania, które zapewne nie tylko ja wykorzystam.
    Nie mogę zaglądać pod pokrywkę, instalacja ma już swoje lata i jest ryzyko dotykania. Wolałbym by przeróbki dotyczyły tylko mojego Cyfrala.
    Styki SW pewnie trzeba zdublować przekaźnikiem, pozostaje zaprojektować licznik impulsów.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Jest taki patent do domofonu nazywa się układem lub modułem morsa chyba laskomexu.
    Po naciśnięciu kombinacji długich i krótkich impulsów uruchamia przekaźnik.
    Drugi patent to pilot którego odbiornik zwiera (dubluje) przycisk na unifonie otwierania elektrozaczepu. Jeżeli do otworzenia drzwi trzeba obligatoryjnie podnieść słuchawkę to warto zasymulować takie podniesienie poprzed małe dodatkowe przekaźniki w obwodach przełączącznika uruchamianego podczas fizycznego podniesienia słuchawki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dzięki za info. Zadałem pytanie do wspomnianego źródła laskomexu.
    Drugie rozwiązanie już bardzej skąplikowane bo i pilot musi mieć odpowiedni zasięg a jeszcze potrzebny jest odbiornik. Trzeba się nad tym zastanowić.
    Pozdrówko
    Mirek