Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot expert 20 hdi hamulce

20 Lut 2010 15:15 3619 7
  • Poziom 24  
    Witam wszystkich. Mam problem ze wspomaganiem hamulcy w peuegot expert 20 HDI z roku 2000. Po kilkunastominutowym postoju i po uruchomieniu silnika wspomaganie dopiero sie pojawia po chwili,to znaczy pedał hamulca da się nacisnąć z normalną siłą. W czasie jazdy kiedy zachodzi potrzeba użycia hamulca raz za razem np. jadę powoli z góry w korku za mniej 4 -5 krotnym użyciem pedał twardnieje , ewidentnie nie ma wspomagania , odczekam chwilę znowu ,,wraca ,, wspomaganie. Jednocześnie pojawia się wczasie naciskania hamulca takie ,,syczenie,, w okolicach pedału hamulca tzn. tam gdzie wychodzi trzpień łączący servo z pedałem. Przedtem nic takiego nie było. Udałem się do ASO LION w Bydgoszczy . Niestety ich diagnoza nie satysfakcjonuje mnie , proponują wymianę wszystkiego tzn. vaku,pompę hamulcową oraz pompę hamulcowa tłumacząc to tym że nastąpił ,,spadek wydajności ww podzespołów,,.Powiedziałem im że czarna magia mnie nie interesuje , nie wydaje mi się żeby naraz padły te trzy rzeczy a już .napewno nie pompa hamulcowa bo przecierz hamulce kiedy jest wspomag. działają normalnie . Czy ktoś miał podobny przypadek ? Nie wspomnę o tym że za to zawołali 170 pln Cała ,,diagnostyka,, trwała 1.5 h , polegała na tym że przez conajmniej 1h silnik pracował to wył na wysokich obrotach , a następnie było nim jeżdzone do tyłu i przodu tak jak by od miało się to naprawić Mechanik nie potrafił odpowiedziec na zadane przeze mnie pytania.wobec powyższego nie zapłaciłem za tą pseudodiagnozę Nie jest to mój pierwszy kontakt z tą ASO ,NIESTETY nie widzę tam profesjonalizmu. Najlepszy klient dla nich to taki co sie nie zna i ma dużo kasy io nic nie pyta Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    Nieszczelność, za małe podciśnienie z vacu uszkodzone servo, pompe zostaw w spokoju.
  • Poziom 9  
    jak mówi manta choć vacu tak szybko nie pada bo nie ma w nim co pasc:) poprobuj "jak zasysa" jak dobrze to jest ok. jeszcze jedno pedał hamulca opada po odpaleniu silnika???????
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Witam. Odpowiadam kolegom na pytania. A więc pedał hamulca ,,opada,, po uruchomieniu silnika dopiero po kilkunastu sekundach, zwłaszcza po dłuższym postoju auta.Przy pracującym silniku na biegu jałowym naciskam około 4-5 raz za razem naciskam pedał hamulca -co też może mieć miejsce np. podczas jazdy po mieście wspomaganie ,,ginie,, . Nigdy coś takiego nie miało miejsca.Odczekam chwilę wspomaganie ,,wraca,,. Kolega Georgesgr może mieć tutaj racje . Być może uszkodzona membrama od serva na skutek wycieku płynu ham. do komory serva.Niemniej nie zauważyłem żadneo ubytku płynu.Jutro jadę do innego niezależnego warsztatu tylko naprawiającego francuzy .Pogadam z nimi ,zasugeruje swoje myśli izobacze co powiedzą i co zrobia wtedy Kolegom napiszę, Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Panowie jeśli jest wyciek to jest ubytek a takiego nie ma u ciebie. Więc na tej podstawie pompa szczelna. Waku w dłoń i pomiary.
  • Poziom 24  
    Witam. Tak więc dzisiaj rano odwiedziłem niezależny zakład mechaniki pojazdowej na ul. Cienistej , ,,robią,, tylko auta koncernu PSA. Mechanik podszedł do rzeczy konkretnie i praktycznie , po obejrzeniu auta i wysłuchaniu mnie zdiagnozował że to wakum pompa. W środę rano będzie miał dla mnie nowa vacum pompę i założy mi ją na próbę pojeżdzę nią ze dwa dni i wtedy będzie wiadomo , jak nie będzie vacum to mi założy spowrotem moje stare i wtedy się weżmiemy za servo.To zobaczymy co b ędzie w środę napiszę . Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Dobry wieczór.Więc dopiero dzisiaj z różnych przyczyn podjechałem na ul. Cienistą do niezależnego servisu PSA . chłopaki zdemontowali mi z experta vacum pompe . Ta co była to marki PIERBURG , a zamontowali mi BOSCHA ,no i widzę że jest znacząca poprawa , tzn. pedał hamulca naciska się przy użyciu mniejszej siły, i nie występuje zjawisko ,,twardego,, pedału hamulca nie brakuje podcisnienia .myślę że powinno być dobrze.Pozdrawiam.