Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaguar XJR i zmiana oryginalnego nagłośnienia? (do 5000zł)

20 Lut 2010 15:53 1178 7
 • Poziom 2  
  Witam,
  Chciałbym zmienić system audio w Jaguarze XJR mod. x308. Seryjnie jest tam jakiś Harman Kardon (dwudrozne z przodu i z tyłu plus sub wbudowany w półkę).

  Czego brakuje ? dzwięk bardzo płytki, za mało basu.

  Jak to ugryźć ? niedawno miałem samochód 3drzwiowy więc to było oczywiste, zestaw dwudrożny plus sub, tył zostawiony w spokoju. (focal k2p i phase aliante 10si napędzane RF 850.4)

  Teraz jednak chciałbym aby przód i tył był tak samo nagłośniony.

  To co miałem zabudowane w poprzednim samochodzie jednak było dla mnie za słabe. Jakich klocków użyć teraz ? Zaznaczam, że nie jestem melomanem i nie brandzluje się nad dzwoneczkiem w arii, tylko lubię słuchać głośno, bez żadnego charczenia z dobrym basem.


  Jak rozwiązać sprawę wbudowanego radia ? Da się zostawić stare czy trzeba rzeźbić z nową jednostką ?


  Dzieki za odp ;)
 • Poziom 40  
  Myślę że powinieneś podać kwotę jaką chcesz przeznaczyć a że auto nietypowe to też wskazane o ile to możliwe średnice głośników.
 • Poziom 2  
  Hm...wydaje mi się, że są to 13 cm, nigdzie info znaleźć nie mogłem. Sub w/w mam (Phase) w 5k zł dało by się coś zrobić by to sens miało ? Wygłuszenie chyba odpada bo seryjne jest calkiem dobre ;)
 • Poziom 40  
  Jedno jest pewne przy fabrycznych systemach że z reguły o ile głośniki są sprawne i są oddzielne tweetery to kwota na same głośniki ok 300 zł z reguły nie poprawia dźwięku.5k rozumiem jako 5 tyś?
 • Poziom 2  
  tak, 5000, te focale ktore mialem, nie wystarczały mi jeśli chodzi o moc, więc celuje w jeszcze wyzsze modele, więc nie rozpatruje głosników za 300 zł ;]
 • Poziom 40  
  Radio na pewno można zostawić.Reszta nie pomogę i nie znam gościa co zna wszystko,każdy chwali swoje raczej lub to co słyszał ale co auto to inne brzmienie a te auto jak wcześniej pisałem nie jest popularne więc opinie będą nie do końca wiarygodne.
 • Poziom 2  
  Czy jakieś pomysły z jakich to klocków wszystko poskładać ?;]
 • Poziom 14  
  Nie słuchałem i się nie wypowiem ale tylko mogę coś nakreślić: Audio System HELON 165 (918960207) tylko tutaj jeżeli są oryginalnie 13 cm głośniki to będzie trzeba przerobić pod 16 cm.