Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD Samsung LE32R72B ciemna pionowa smuga na ekranie

bgguns 20 Feb 2010 20:09 6391 5
    bgguns
    Level 12  
    Witam.
    Od jakiegos czasu jestem posiadaczem LCDka Samsung LE32R72B, na obecna chwile ma okolo 8500 godzin przebiegu.
    od jakiegos miesiaca na ekranie pojawila sie ciemniejsza smuga po lewej stroeni ekranu - kształt ma troche nieregularny, nie jest to prosta pionowa linia - widac ja na zdjeciu. Jest wyrazniej widoczna na tłach w odcienach szarosci.
    Czy to uszkodzenie matrycy czy moze jakis brud - moze ktos mial z czyms takim doczyneinia i mi poradzi czy trzeba szukac nowgo LCDka czy moze tego podwiezc do jakiegos speca.
    THX za porady

Zdjecie pokazujace to przebarwienie.
    LCD Samsung LE32R72B ciemna pionowa smuga na ekranie

lub
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ec381150a2271fa.html
    TheBeast23
    Level 1  
    Witam

Smuga jest najprawdopodobniej spowodowana złym rozłożeniem ciekłego kryształu w panelu - na takie rzeczy to pomaga wygrzewanie w 50C, lecz w nie każdym przypadku.
    Drugą możliwością są pofalowane: płyta dyfuzora lub pryzma w podswietleniu matrycy.

Pozdrawiam.
    bgguns
    Level 12  
    To co probowac i zawiezc do serwisu czy lepiej kupic nowy ?
  • Helpful post
    Jj1961
    Level 20  
    Jeśli jest na gwarancji to do serwisu i wymienią panel.Jeśli po gwarancji to musisz się do tego przyzwyczaić. Jest to wypowa przypadłość paneli Chunghwy . Rozłożenie panela i próba czyszczenie nie pomaga.
    detreg
    Level 10  
    hej mam podobny problem tylko z LE32R8 dzwoniłem już do serwisu samsunga i powiedzieli mi
    Diagnoza: jest zakurzenie matrycy od środka (między panelem świetlnym i sama matrycą).
    Leczenie: czyszczenie matrycy ale nie dają gwarancji że się uda to wyczyścić

I na koniec prośba czy zna ktoś jakiś warsztat na śląsku który potrafi to zrobić oprócz ASO samsunga?? Koszt w ASO 350zl lub 1000zl matryca jeśli się nie uda :D
    bgguns
    Level 12  
    No ja się już zastanawiam czy nie kupić Plazme Panasonica TX-P37X10Y i olać cala sprawę a tego lcd'ka używać jako monitor do komputera :) Moze się "skórka za wyprawkę" nie opłacić. Podjadę jeszcze z nim do serwisu w Krakowie - zobaczę co powiedzą. Jeśli koszt naprawy przekroczy 600 pln to olewam sprawę i będę miał duuuuzy monitor :)

A im dłużej sie wpatruje w ekran np. na teście monitorów NOKIi puszczonym z komputera to widzę jakiś taki pas w lekko czerwonej poświacie gdzieś na wysokości 2/3 ekranu o szerokości około 10 cm... Chyba nadchodzi czas na zmianę - w sumie 8560 godzin pracował.