Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win98 nie chce instalować Udostępniania sieci

29 Lip 2004 18:06 1035 6
  • Poziom 28  
    Chcę zainstalować udostepnianie Internetu w Win98. a więc:
    1. Start->Ustawienia->Panel Sterowania->Dodaj/usuń programy->Instalator Windows
    2. W kategorii "Narzędzia Internetowe" wybieram "Udostępnianie połączenia Internetowego"
    3. Klikam OK, OK i Windows prosi o płytę instalacyjną
    4. Daję płytę, kopiuje pliki, tworzy skróty, i uruchamia kreator

I tu zaczynają się schody:
    Klikam "Dalej"
    Kreator pisze, że będzie wykrywać sieć, czy coś takiego. Klikam "Dalej"
    Ukazuje mi się komunikat taki jak na pierwszym rysunku: (Nie można załadować składnika pomocy kreatora...). Klikam OK, komunikat ukazuje się drugi raz, i kreator się resetuje (wraca do początku).
    Daję "Dalej", i kreator pisze, że nie mógł wykryć sieci. Klikam na "Ustawienia" czy coś takiego, i wybieram swoją kartę sieciową. Klikam OK, i mam komunikat, że musze wskazać kartę :evil: (Rysunek 2)...

Jak temu zaradzić? Dodam, że w Menu Start nic się nie pojawia.
  • Poziom 15  
    jaka masz sytuacje dokldanie : laczysz sie (modem, karta sieciowa) ? bo z tego co widze to w okienku nie ustawiles zrodla polaczenia z inetem
  • Poziom 20  
    Miałem to samo jeżeli chodzi o Nie można uruchomić kreatora. Zainstaluj internet explorer 6sp1, a jeżeli nie pomoże to wywal cały katalog internet explorer z program files i zainstaluj.
  • Poziom 28  
    Łączę się przez kartę sieciową (LAN), tego RealTeka, co jest na obrazku 2. w pierwszej belce, gdy rozwinę nie ma NIC!
  • Poziom 40  
    Jeżeli tą kartą łączysz sie z internetem to czym łączysz sie z innym koputerkiem w sieci. Innymi słowy po co i komu chcesz udostepnić połączenie internetowe z twojego kompa
  • Poziom 13  
    proponuje Ci WinRoute, www.winroute.prv.pl z pelnym opisem w jezyku polskim, pozdrowka (Windows potrafi wyczyniac rozne rzeczy...)
  • Poziom 28  
    Chce się łączyć przez port równoległy, ktoś pisał w jakimś wątku, że tak można, a Bespośrednie połaczenie kablowe strasznie knebluje procesor.

Słyszałem o tym WinRoute, ale produkcji DirectParallel. Spróbuję.