Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes w201 190 2.0 skrzypienie w zawieszeniu.

fisto 20 Feb 2010 21:51 3182 3
    fisto
    Level 18  
    Witam, dziś po 2 dniowej odwilży pojawiło się skrzypienie przy skręcaniu kół w lewo albo w prawo (mocne skręcanie).Dźwięk dochodzi jak gdyby z prawego kielicha.Dodam tylko że 6 miesięcy temu wymienione (sworznie, tuleje wahacza, końcówki).Czy może być to górna poduszka amorka? Zna ktoś zasadę skrętu bo podobno nie ma tam łożyska oporowego w poduszce. Jak to jest?

P.S.Dźwięk taki jak tarcie gumy. Na sworzniach przejechane góra 20tys. Sworznie droższe.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    szymtro
    Level 30  
    w124 i w201 nie ma górnego łożyska. Kolumna skręca się na tłoczysku amortyzatora. W górnej poduszce amortyzator się nie obraca - jeżeli jest inaczej dokręcić.
    Wpuść smar miedziany pod gumki sworzni - przestanie piszczeć masz winowajcę.
    Możesz jeszcze poobracać górą amortyzatory w poduszkach o 180 stopni - to też może pomóc.
    fisto
    Level 18  
    dzięki za odp. ale znalazłem przyczyne po znaleźeniu rachunku z warsztatu (dobrego warsztatu hahaha).Okazało się ze jak poleciłem zrobić kompleksowo przód to nie wymienili jednego sworznia, bo niby dobry był a góra 20tys.km zrobioen i sie popsuł.Tak że wymiana sworznia standard:).
    Upewnijcie sie że jak mówicie kompleksowo to tak jest.Temat uważam za zamknięty.
    Krzysiek534
    Level 16  
    Sorry że po zamknięciu, ale jak pisałem tu o wymianie sworzni to moderator od "kosiarek i.t.d." skasował mojego posta.