Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer Eurolive B415DSP czy znacie?

20 Lut 2010 22:25 2988 16
  • Poziom 10  
    Witam.
    Poszukuję od pewnego czasu głośników aktywnych do nagłośnienia sali. Na początku będą używane w sali z barem o powierzchni około 180m2. Za jakiś czas zostaną one wykorzystane do nagłośnienia sali 270 m2. Szukam takich głośników które później będę mógł dublować (dokupować kolejne) aż do uzyskania odpowiedniego natężenia dźwięku na dużej sali.

Znalazłem kolumny firmy BEHRINGER o nazwie modelu B415DSP.

http://djbox.pl/product-pol-657-Behringer-B415SDP.html

Nigdzie nie mogę znaleźć wiarygodnych opinii na ich temat. Te które znalazłem są zazwyczaj na stronach sklepów internetowych. Ciężko stwierdzić kto pisze te opinie, użytkownicy czy sprzedawcy.
    Opis producenta sugeruje, że są rewelacyjne. Wiadomo, każda myszka swój ogonek chwali. Podaje się że producentem tych głośników jest Niemiecka firma, tylko nikt nie wspomina że montowane są na dalekim wschodzie.
    Napiszcie coś na ich temat, może ktoś z was je używa i mógłby przedstawić swoją opinię.
    Bardzo proszę o pomoc z waszej strony bo sam mam mgliste pojęcie o nagłaśnianiu sal.

Pozdrawiam Bogdan.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 10  
    Dochodzę do wniosku, że nikt nigdy nie miał kontaktu z produktami tej firmy.
    Pozdrawiam Bogdan
  • Poziom 17  
    a myślałeś może o kombinacji nadstawek z bassami?? Do lokalu by się sprawdzało i to w 100%. Było tych tematów mnóstwo trzeb aposzukac;)
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 10  
    Myślałem o różnych rozwiązaniach. Szukałem czegoś co było gy łatwe w transporcie i szybkie w podłączeniu. Głośniki ze wzmacniaczem najbardziej do mnie przemawiają.
    Mają jedną dość ważną zaletę, kiedy wysiada jeden głośnik zawsze działają pozostałe, a także system skomplikowanych połączeń i sterty okablowania. Ja będę musiał dwa razy w tygodniu ten sprzęt rozstawiać i zwijać.
    Tak czy siak, klamka zapadła. Podjąłem decyzję o ich zakupie i teraz już mam je w domu.
    Zasięgałem rad u ludzi z tego forum. Jedni nie mieli własnego zdania, inni podejrzewali że jest o coś znośnego a inni że to totalny złom. Niestety nikt ich nie używał. Tendencja była taka, że im ktoś miał więcej i drożej tym opinia była gorsza.
    Postanowiłem zasięgną wiedzy na forach w USA.
    Tu było troszkę inaczej. Znalazło się sporo osób które używają lub używały tych głośników.
    Jedni je chwalili, inni chwalili troszkę mniej. Wszyscy jednak mieli wspólny punkt widzenia. Mianowicie kiedy opisałem im swoje potrzeby i możliwości finansowe prawie jednogłośnie stwierdzili że to dobry wybór jak dla mnie.

Co do sfery finansowej, mogę powiedzieć że udało mi się je kupić po $325 za sztukę plus moje koszty transportu z NY $50, co razem daje $700.

Podłączyłem je w domu pod resztę mojego sprzętu, dodam że pomieszczenie miało 30m2 i wysokość 3,10m.
    Jak je rozkręciłem na 75% ich możliwości, to powiem szczerze że omal mi szyby z okien nie powypadały. Wiem, wiem pomieszczenie do testów było zdecydowanie za małe.
    Dopiero w czwartek będę miał możliwość podłączyć je na dużej sali (180m2). Wtedy ocenię w pełni ich walory użytkowe.
    Co mnie miło zaskoczyło to fakt że kolumny pracowały bardzo czysto, ale zobaczymy jak będzie to wyglądało jutro.
    Obiecuję że opiszę to jak wypadł pierwszy test.

Pozdrawiam Bogdan
  • Poziom 17  
    Tylko ich nie katuj bo nie potrzebnie ;) Pozdrawiam ;)
  • Poziom 10  
    Witam.
    W zeszły piątek miałem swój debiut oraz okazje do wypróbowania głośników.
    Pokrętło na wzmacniaczu ustawiłem w pozycji 70% co daje 30% całej skali wzmocnienia. Wyjaśnię że potencjometr ma skalę podzieloną w proporcji 0-50 i 50-do100. Skala 0-50 jest przeznaczona do wzmacniania sygnału z miksera a od 50-100 reguluję się wzmocnienie sygnału dla mikrofonu.
    Ja pracowałem w tej pierwszej skali ponieważ podłączyłem mikser.
    Utwory na mikserze ustawiałem na 0db potencjometrem "GAIN".
    Początkowo suwak odpowiedzialny za główną regulację sygnału z miksera ustawiłem na 10% w skali od 0 do 100. Puściłem utwór a z głośników wydobył sie bardzo czysty i klarowny dźwięk. Powędrowałem więc na drugi koniec sali (o powierzchni około 180m2) Dźwięk tam słyszalny był dość wyraźny i natężeniem pasującym do słuchania muzyki siedząc przy barze. Wróciłem do miksera i stopniowo wzmacniałem sygnał. Po przesunięciu suwaka na mikserze w pozycję 25% poczułem drżenie podłogi w każdym miejscu sali. Następnie przesunąłem suwak w pozycję 50%. Przy takim wzmocnieniu zrobiło się naprawdę głośno. Kiedy podszedłem do baru który był oddalony od głośników o około 12m aby porozumieć się z barmanką musieliśmy pochylić się nad barem i dość głośni wypowiadać zdania.
    Przyszedł czas na to aby sprawdzić jak głośniki zachowają się przy suwaku ustawionym w pozycji 100%. Przesunąłem suwak stopniowo w pozycję maksymalnego wzmocnienia i poszedłem na środek sali. Natężenie dźwięku było tak duże, iż wywoływało wrażenie lęku. Wrażenie było niesamowite, a co najważniejsze sam dźwięk był czysty z wyraźnie słyszalnymi wysokimi i niskimi tonami. Cały klub trząsł się w posadach. Barmanka oraz szef klubu powiedzieli że to stanowczo za głośno bo nie idzie się dogadać przy barze. Przez cały wieczór suwak głośności miałem ustawiony w przedziale od 50 do maksymalnie 70%.
    Mogę powiedzieć że te głośniki w zupełności wystarczą do nagłośnienia średniej wielkości klub.
    Co do dźwięku.
    Dźwięk bardzo czysty bez negatywnych efektów jak pobrzękiwanie lub trzeszczenie.
    Barwa dźwięku troszeczkę jak na mój gust syntetyczna. Może być to spowodowane obudową głośników, które są wykonane z tworzywa a nie jak zazwyczaj ze sklejki.
    Trochę brakowało basów co było nad ganiane głośnością.
    Do uzyskania pełnego pasma dźwięku w warunkach estradowych przydałby się subwoofer.
    Dodam że nie jestem specjalistą w dziedzinie nagłośnienia estradowego i nie mam w tym zakresie autorytatywnej wiedzy. Opisuję tylko swoje wrażenia oraz odczucia osób trzecich. Z góry chcę przeprosić za nie fachowy język, myślę że z biegiem czasu ulegnie to poprawie.

Podsumowując.
    Głośniki te potrafią zaskoczyć możliwościami. Rozsądne wymiary oraz waga pozwalają na dość dużą mobilność i sprawdzą się doskonale dla mobilnego DJa.
    Dość dobre chłodzenie wzmacniaczy pozwala na wielogodzinną pracę bez obawy o przegrzanie. System zabezpieczeń zapewnia bezpieczną oraz stabilna pracę.
    Procesor dźwięku doskonale spełnia swoje zadanie, zapewniają dość dobrą i klarowną jakość dźwięku.
    Brakuje troszeczkę czegoś w paśmie niskich dźwięków co chyba jest przypadłością większości głośników pełno pasmowych. Nie bez powodu produkuje się głośniki które emitują dźwięk w dolnym jego paśmie.

Osobiście jestem bardzo zadowolony z wyboru. Za tą cenę chyba byłoby mi ciężko coś lepszego znaleźć. Przypomnę, że całkowity koszt zakupu tych głośników (dwie sztuki) zamkną się w kwocie siedmiuset dolarów co jest dość niską ceną.
    W najbliższym czasie zakupie subwoofer tej samej marki co głośniki. Ma on wmontowany 18 calowy głośnik i posiada moc 800W RMS.
    za oferowane możliwości.
    Na razie nie mogę nic powiedzieć na temat ich żywotności, mam tylko nadzieję, że troszeczkę mi posłużą.

Pozdrawiam Bogdan.
  • Poziom 17  
    Nie spodziewałem się że aż tak zagrają;) Chciałbym je usłyszeć;) Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Szwarc3 napisał:
    Nie spodziewałem się że aż tak zagrają;) Chciałbym je usłyszeć;) Pozdrawiam

Ja też byłem zaskoczony kiedy pierwszy raz je odpaliłem w domu, a dokładniej tylko jeden bo miałem tylko jeden przewód.
  • Poziom 43  
    Znaczy się, że niewiele słyszałeś, jeśli wyrażasz takie hymny pochwalne o tych kolumnach.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    DjMapet napisał:
    Znaczy się, że niewiele słyszałeś, jeśli wyrażasz takie hymny pochwalne o tych kolumnach.

Pozdrawiam.

A bardzo cię przepraszam.
    W twojej wypowiedzi słyszę nutkę sarkazmu.
    Może się mylę?
    Mam więc do Ciebie pytanie. Słyszałeś jak pracują te głośniki?

Pozdrawiam Bogdan
  • Poziom 43  
    Nie no, bez obrazy, nie o to mi chodzi.
    Tych akurat nie, ale inne modele, tak. Wielu (nawet bliski znajomy) muzyków w okolicy ma aktywne paczki Behringer-a.
    Raz miałem nagłaśniać konferencję na aktywnych plastikach behringer-a w WPKiW. Posłuchałem, trochę się pomęczyłem z ustawieniem i jednak pojechałem po swoje.
    Kto wie? Może w końcu Behringer się postarał? Ale w tej cenie? Hmm.
    Miałem też mikser tej firmy i użeram się (chyba już niedługo-mam nadzieję) z crossoverem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Tyle tylko, że o ile dobrze wyczytałem autor mieszka w USA, i tam były kupione... Całkiem możliwe, że tam jest oferowana bądź co bądź inna jakość.
    Do autora:
    Pisze na tych kolumnach made in china?
  • Poziom 10  
    DjMapet napisał:
    Nie no, bez obrazy, nie o to mi chodzi.
    Tych akurat nie, ale inne modele, tak. Wielu (nawet bliski znajomy) muzyków w okolicy ma aktywne paczki Behringer-a.
    Raz miałem nagłaśniać konferencję na aktywnych plastikach behringer-a w WPKiW. Posłuchałem, trochę się pomęczyłem z ustawieniem i jednak pojechałem po swoje.
    Kto wie? Może w końcu Behringer się postarał? Ale w tej cenie? Hmm.
    Miałem też mikser tej firmy i użeram się (chyba już niedługo-mam nadzieję) z crossoverem.

Pozdrawiam.

No więc tak.
    Jak zapewne zauważyłeś ja kupiłem je w USA za $700, co daje jakieś 2600 PLN za dwie sztuki.
    Na stronach w polskich sklepach te głośniki kosztują dwa razy więcej.
    Co zapewne ma pewien wpływ na ocenę produktu. Podejrzewam że za cenę 5000 PLN udało by się złożyć zestaw o lepszych parametrach.
    Niestety ja mieszkam w US i kombinowałem jakieś trzy tygodnie aby zmontować coś sensownego w kwocie nie przekraczającej $800. Niestety bez powodzenia.
    Kolejna sprawą jest ocena jakości dźwięku.
    Miałem w szeregach gości przysłowiowego szpiega który opowiedział mi o wrażeniach gości oraz obsługi klubu.

Proszę uwierz mi, wszyscy byli zadowoleni z nagłośnienia tak pod kątem jakości dźwięku jak i doboru utworów.
    Notabene wczoraj dokładnie obmierzyłem salę i jej wymiary to 10m X20m co dokładnie daje powierzchnię 200m2 przy wysokości odrobinkę przekraczającej 3m.

Może mało słyszałem, ale goście tego klubu często bywają w innych klubach i zapewne maja skalę porównawczą.

Osobiście lubię dobrą jakość dźwięku i sam posiadam dość dobre i markowe nagłośnienie kina domowego. Niestety ma się to nijak do nagłośnienia 200m sali.

Jeśli głośniki sprawdziły się przy nagłośnieniu takiej sali to jestem przekonany iż są dobrym rozwiązaniem dla mobilnego DJa. Zazwyczaj takie osoby nie obsługują imprez większych niż 130 osób.

Co do mojej subiektywnej oceny, to napisałem że opieram się na swoich jak i na opinii gości a nie na podstawie urządzeń pomiarowych lub bardzo doświadczonej osoby z branży zajmującej się profesjonalnym nagłośnieniem.

Pozdrawiam Bogdan
  • Poziom 23  
    Chyba Kolega raczy żartować, że paczki o rzekomej mocy 600W są w stanie sprawić, że ziemia się trzęsie i sufit na głowe leci....
    Zrozumiałbym, że Kolega mógłby sie się przestraszyć jakbym postawił tam minimum dwa subbasy o mocy 1,5kW i skuteczniści rzędu 100dB/1W/1m i do tego stosowną ilość w górze...
  • Poziom 10  
    DjHeniuu napisał:
    Chyba Kolega raczy żartować, że paczki o rzekomej mocy 600W są w stanie sprawić, że ziemia się trzęsie i sufit na głowe leci....
    Zrozumiałbym, że Kolega mógłby sie się przestraszyć jakbym postawił tam minimum dwa subbasy o mocy 1,5kW i skuteczniści rzędu 100dB/1W/1m i do tego stosowną ilość w górze...

Jasne pofantazjuj jeszcze, może gdyby do tego co wyliczyłeś dołączyć eksplozję bomby jądrowej. Ale była by impreza. Dosypmy jeszcze kilka piorunów i twoje umiejętności co razem da nam odjazdowe nagłośnienie iście diabelskiej imprezy.

Pozdrawiam Bogdan

Dodano po 41 [minuty]:

!katun! napisał:
    Tyle tylko, że o ile dobrze wyczytałem autor mieszka w USA, i tam były kupione... Całkiem możliwe, że tam jest oferowana bądź co bądź inna jakość.
    Do autora:
    Pisze na tych kolumnach made in china?

Nawet w największym kłamstwie może być odrobina prawdy. Dla czego tak piszę, zaraz wyjaśnię.
    Z tego co wiem w całej europie podobnie jak w Polsce, po zakupie sprzętu w sklepie nie można go zwrócić.
    W USA każdy konsument który nie jest zadowolony z produktu (na przykład, produkt nie spełnił oczekiwań kupującego), może go w ciągu 30 dni zwrócić bez obowiązku podawania przyczyny. Nawet wtedy, kiedy jest nie sprawny. Oczywiście produkt nie może mieć uszkodzeń mechanicznych. Ten przepis nie dotyczy na przykład artykułów spożywczych.
    Taki stan rzeczy może mieć poniekąd wpływ na jakość produktu. Gdybym zakupił głośniki i okazało by się że ich parametry nie są zgodne z opisem, wtedy odsyłam sprzęt i po kłopocie. Problem z rozpakowanym (używanym) towarem spoczywa na sprzedawcy a w końcowym efekcie na producencie.

Odpowiadając na twoje pytanie.
    Tak, na głośnikach jest napisane Made in China.

Pozdrawiam Bogdan

Regulamin p.10.4, 10.8
    Prosiłbym o bardziej stonowane wypowiedzi.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie ! chciałbym pomóc napisać coś na temat tych kolumn, nie jestem audiofilem, znawca nagłośnienia, itp, jestem zwykły wodzirejem który prowadzi imprezy.
    Wczoraj przyszła do mnie kolumna, używana Behringer B 415 DSP, w całkiem dobrej cenie ją kupiłem.
    Test:
    testowałem tę kolumnę z mackie srm 450 v1, Mimo iż mackie ma 400 watt to jednak delikatnie była skuteczniejsza od behra który ma niby wat 600,
    Behringer za to ma lepszy dół, Mackie wyraźniejszy środek , vocal itp.
    Dźwięk jak to z plastików, jednakże w mackie delikatniej wyraźniejsze wysokie tony, bardziej klarowne.
    Behringer fajne zabezpieczenia więcej regulacji, całkiem fajna oferta jednakże waży 37 kg ! to trochę duużo. mackie ok 23, i mniejsze są.
    Cena nowego behringera to 2100 zł, mackie 2300 ale baardzo ciężko dostać,
    Tak wiec nowego behringera nie polecam troche cena wygórowana co do jakości i skuteczności, bo za 200 zł drożej można mieć lepiej brzmiące i skuteczniejsze i lżejsze mackie.
    pozdrawiam i mam nadzieję że komuś w przyszłości pomogę swoją wypowiedzią
  • Użytkownik usunął konto