Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalone (prawdopodobnie) gniazdo słuchawkowe Compal FL90

zolter17 20 Lut 2010 23:33 1537 1
  • Poziom 9  
    Witam! Pewnego razu podłączyłem do mojego compala głośniczki komputerowe, takie zwykłe Media echa bodajże. Nie wiem czym to było spowodowane ale w pewnym momencie laptop się wyłączył, tak jak by mu zasilanie odcięto- ciach i już. Zdziwiłem się, po chwili uruchomiłem ponownie. Po załadowaniu sterowników od dźwięku usłyszałem niemiłosierny pisk. Pomyślałem sobie, że może coś z głośnikami ale jednak nie. Podłączyłem sprawne słuchawki ale pisk nie zniknął. Pomyślałem sobie, że to może wina sterowników czy coś, więc włączyłem linuxa. Po załadowaniu sterowników od dźwięku efekt ten sam.
    Wnioskuje, że to wina gniazda słuchawkowego w laptopie. Najlepsze jest to, ze wbudowane głośniczki działają, a po podłączeniu słuchawek czy głośników zachowują się normalnie- wyłączają się.
    Może ktoś mi powiedzieć, co mogło się stać i co z tym fantem zrobić? Pozdrawiam, Piotr.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Wygląda mi to raczej na uszkodzenie końcówki mocy wzmacniacza słuchawkowego. Niektóre płyty główne mają osobne końcówki mocy do głośników wewnętrznych i do słuchawek. Mógł tu uszkodzić się układ kodeka, jeśli wychodzi bezpośrednio na słuchawki. Wizyta w serwisie wydaje się konieczna.

Uszkodzenie komputera może nastąpić często w wyniku podłączenia innego urządzenia, podłączonego do sieci np. wzmacniacz, monitor zewnętrzny, itp. wskutek istnienia szkodliwej pojemności pomiędzy pierwotną a wtórną stroną zasilaczy obu urządzeń. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich uszkodzeń w przyszłości podłączaj kable sygnałowe do komputera przy wyjętych z gniazdek wtyczkach sieciowych, lub przynajmniej jedno z podłączanych urządzeń powinno być odłączone z sieci.