Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault megane 1.4 eco 1996 dym z silnika

nicram111 21 Lut 2010 00:13 4866 5
  • #1 21 Lut 2010 00:13
    nicram111
    Poziom 2  

Witam mam następujący problem, pewnego dnia w mojej megance po zatrzymaniu na parkingu zauważyłem dymy z pod maski, otwieram a tam wydaję się że cały silnik się pali, a nie widać dlaczego, jakby cały oblany olejem i spalał ten olej na silniku a tu wycieku nie widac a dymu pełno. Więc samochód zacholowany do domu, po oględzinach widać jakby drobny wyciek oleju w okolicach filtra oleju, lecz nie z filtra (nie wytłumaczę dokładnie bo z mechaniki to ja noga) a w płynie chłodniczym zauważyłem zamisat płynu olej, to myślę silnik skonczony, ale postanowiłem dolać oleju do silnika na drugi dzień, oraz płynu nowego chłodniczego i odziwo zrobiłem na tym dokładnie 730 km bez jakichkolwiek problemów, żadnego kopcenia, palenia i wycieków nic, dopiero dzisiaj znowu historia się powtórzyła, dlatego pytam może ktoś coś mi powie na ten temat czemu to auto jeszcze chodziło tyle km?? Co może być przyczyną?? (dodam iż w autku zaobserwowałem kilka miesięcy temu pobieranie oleju nieznaczne ale wyczuwalny był olej w spalinach lecz mechanik stwierdził że jeździć dopóki jedzie):|:|

0 5
  • #2 21 Lut 2010 08:52
    Kruszek9393
    Poziom 10  

uszczelka pod głowica??

0
  • #3 21 Lut 2010 13:56
    nicram111
    Poziom 2  

mówią mi że gdyby uszczelka pod głowicą to już napewno nie zrobiła by tych 730 km, że musiałaby rzucać tym olejem ciągle a tam po pierwszej awarii suchy silnik i płyn chłodniczy ciągle w normie

0
  • #4 27 Lut 2010 12:25
    tomrom1985
    Poziom 30  

Skoro dostał się olej do płynu chłodniczego to masz uwaloną uszczelkę pod głowicą lub jakieś pęknięcie może w samej głowicy w co wątpię

0
  • #5 28 Lut 2010 19:42
    zbigniew125
    Poziom 23  

Witam Szczerze nie znam tego auta , ale jeżeli jest tam chłodnica oleju przy filtrze oleju , to będzie to przyczyną , a jeżeli nie ma jej to uszczelka pod głowicą. Pozdrawiam

0
  • #6 28 Lut 2010 22:45
    tommir
    Poziom 2  

uszkodzona jest uszczelka pod głowicą za kolektorem wydechowym wydostaje się olej z pod uszczelki głowicy z kanału olejowego na smarowanie głowicy norma w tych silnikach

2