Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odkryc nowe i ekologiczne paliwo do silnikow

jacek_1958 21 Lut 2010 01:23 3327 29
  • #1 21 Lut 2010 01:23
    jacek_1958
    Poziom 11  

W tytule nie zmiescilo sie a mialo byc tak:
    "Jak odkryc nowe paliwo ekologiczne do silnikow spalinowych i innych zastosowan?"
    Chcialem zaprosic do dyskusji wszystkich ktorzy maja jakies pomysly,nawet zwariowane i nie przystajace do kanonow dzisiejszej nauki i teori.Teorie sie zmieniaja mysle ze co kikaset lat.Na przyklad slyszalem od jakiegos niemieckiego naukowca ze w wszechswiecie odleglym od nas o 160 milionow lat swietlnych nie obowiazuja zadne prawa fizyczne
    W tytule umiescilem celowo HHO, zeby wyszukiwarka latwiej trafila na ten temat.
    Chcialbym zeby na tym temacie nie bylo zadnych ograniczen. Jedynie tzw.troling bedzie niemile widziany.Ale bedzie go mozna tolerowc ,ale nie wspierac.Choc czasem i taki kto wie, moze sie zdradzic i cos podpowiedziec nieswiadomie

Dodano po 30 [minuty]:

Na poczatek chcialbym zeby wpisujacy sie obejrzeli film. Zeby mieli swiadomosc jak i gdzie zyjemy. Ma scisly zwiazek z tematem, ktory chcialbym zeby sie rozwinal, a w sczegolnosci paliwo z wodoru wszechobecnego.

http://www.youtube.com/watch?v=94qX8t36xRM

Film ma 13 czesci ale mysle ze jest warty poswiecenia czasu.

Moderowany przez jankolo:

HHO usunąłem z tematu, ponieważ temat nie ma z generatorami HHO nic wspólnego. Proszę nie próbować wypromować swojego tematu w wyszukiwarkach w oszukańczy sposób.

• #2 21 Lut 2010 01:24
    palmotor
    Poziom 13  

Sztaby naukowców nad tym się zastanawiają na całym świecie. I jak widać nic specjalnego nie wymyślili w ciągu ostatnich wieków. Tym bardziej nikt tutaj nie wymyśli nic nowego. Większość osób piszących w takich tematach ma problemy z prawem Ohma itp. A jak na razie fizyki nikt nie podważa, prócz nieuków.
    Temat zbędny, nic nie wnoszący.

• #3 21 Lut 2010 01:52
    jacek_1958
    Poziom 11  

Ja osobiscie tak nie wierze w rzetelna prace tych naukowcow ,bo sa zalezni od grantow przyznawanych przez rzady.Czyli mysl naukowa nie jest wolna.

Dodano po 8 [minuty]:

Mnie ostatno fascynuja pioruny,czyli wyladowania atmosferyczne.Olbrzymie energie a prawie zaden opor.

Dodano po 5 [minuty]:

Tu bym chcial szukac praw fizycznych,moze nie praw,bo napewno one sa juz poznane,ale wlasciwosci czy skutki tych praw ktorych moze nam sie nie daje poznac w wysokich napieciach.

Dodano po 3 [minuty]:

Tu jest taki prosty filmik,i ktos by powiedzial,wody nie podpalisz.ale jest to mozliwe.

http://www.youtube.com/watch?v=4OklIm5a1Lc

Dodano po 3 [minuty]:

Woda jest ciekawym zwiazkiem.Jeden japonczyk twierdzi i pokazywal doswiadczenia ze ona ma pamiec,zapisuje obraz.

• #4 21 Lut 2010 01:54
    Hucul
    Poziom 39  

Na Twoim miejscu zacząłbym jednak od nauki języka , później fizyka , chemia ...

• #5 21 Lut 2010 02:11
    jacek_1958
    Poziom 11  

Przecierz ja sie ucze cale zycie.Ale pamietaj jeden sie uczy bardzo szybko,a drugi duzo wolniej.Ja jestem ten drugi,wiec wybacz i potraktuj mnie poblazliwie.

Dodano po 6 [minuty]:

A tak ogolnie to jestem stolarzem z zawodu.Ale woda mnie bardzo ciekawi ma jakas magiczna moc moim zdaniem.Nawet podobno niektorych uzdrawia.ale ja takiej osoby osobiscie nie znam.

• #6 21 Lut 2010 08:28
    jacek_1958
    Poziom 11  

Tu jest filmik tez ktory pokazuje ze to chyba mozliwe z ta woda.Chcialbym sie zapytac czy ktos probuje z was jakichs doswiadczen podobnych i czy cos wychodzi.Ja mam sucha cele na 11 plytek i to dziala,ale pozera duzo pradu.Ale jak jade samochodem to i tak 2 litry paliwa pali samochod mniej.

http://www.youtube.com/watch?v=GDHT0hBgVOw

• #7 21 Lut 2010 08:48
    prologos
    Poziom 15  

Myślę że na poziomie forum paliwa nie wymyślimy ale samo oszczędzanie energii jest ciekawym i prostym tematem. Ty jako stolarz produkuje dużo paliwa do ogrzewania domów.
    Może ktoś wymyśli sprzęt fitnes siłownia gdzie zamiast dźwigać ciężary można by napędzać jakieś prądnice. Tak kiedyś mi się to w głowie zaplątało i nigdzie nigdy nie znalazłem wzmianek (nie szukałem zbyt intensywnie) na ten temat a ludzie w tej sytuacji byli by "paliwem" i jeszcze by płacili za możliwość napędzania prądnic :)
    Pozdrawiam

• #8 21 Lut 2010 09:14
    jacek_1958
    Poziom 11  

Podoba mi sie taki pomysl o ktorym piszesz,wszystkie pomysly trzeba brac pod uwage.A najwazniejsze to informacja,Podobno informacja jest drozsza od pieniedzy.Ale nie zalamuj sie ze na poziomie forum sie nie wymysli.Moze tu trafi jakis fizyk z jakiejs politechniki z jakiegos wydzialu wysokich napiec i cos podpowie:Mze ten watek bedzie tu wisial kilka lat i powoli ze cos sie zbierze do kupy razem .

• #9 21 Lut 2010 09:23
    prologos
    Poziom 15  

Ja tego pomysłu nie opatentowałem więc możesz działać. Jak już będziesz bardzo bogaty to pamiętaj że to dzięki mnie , znajdź mnie i "obsyp złotem"
    Tak na poważnie to kluby fitnes płacą spore rachunki za prąd i gdyby ktoś to dobrze zaprojektował to dałoby się zminimalizować koszty takiego klubu a w skali świata była by to naprawdę duża skala jeśli chodzi o ochronę środowiska.

• #10 21 Lut 2010 09:25
    palmotor
    Poziom 13  

jacek_1958 napisał:
    Moze tu trafi jakis fizyk z jakiejs politechniki z jakiegos wydzialu wysokich napiec i cos podpowie:

Gdybyś przeczytał to:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Piorun
    To byś wiedział że energia pioruna jest na poziomie 140kWh. Czyli bardzo niewiele. Nie wspominając o czasie trwania takiego wyładowania :D

• #11 21 Lut 2010 09:39
    prologos
    Poziom 15  

Ale sama istota "łapania" tej energii była wielokrotnie od kilkudziesięciu lat omawiana więc nic nowego to nie wnosi.
    Ekologicznej energii jest wiele wiatr, woda, słońce, źródła geotermalne i pewnie wiele wiele innych o których nie wiem. Ale dopóki będzie ropa i gaz to ekologiczne źródła są po prostu nieekonomiczne. Do kolektorów słonecznych są dopłaty na poziomie 50-70% i nadal jest to coś rzadko spotykanego na naszych dachach.

• #12 21 Lut 2010 09:54
    jacek_1958
    Poziom 11  

Jakies 30 lat temu widzialem piorun kulisty.Byl bardzo duzy srednicy okolo 5 m.Uderzyl w slup trakcji kolejowej i widzaialem potem przez 10 sekund jak palila sie olbrzymia kula przerazliwie bialego ognia.Mysle ze tu tkwi tez jakas tajemnica ktora trzeba zrozumiec.Na pewno by wiele pomoglo to tez w poszukiwaniu energi.W filmie tym powiedzial narrator ze energia tej kuli jes 1000 razy silniejsza niz energia tego wyladowania ktore ta kule wyzwolilo.

http://www.youtube.com/watch?v=44edjZtW7TI&feature=related

Dodano po 2 [minuty]:

Ja wiem ze zlapac pirun to niemozliwe.Ale samemu je tworzyc i miec pod kontrola.

Dodano po 11 [minuty]:

palmotor napisał:
    jacek_1958 napisał:
    Moze tu trafi jakis fizyk z jakiejs politechniki z jakiegos wydzialu wysokich napiec i cos podpowie:

Gdybyś przeczytał to:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Piorun
    To byś wiedział że energia pioruna jest na poziomie 140kWh. Czyli bardzo niewiele. Nie wspominając o czasie trwania takiego wyładowania :D

Czytalem.Ale o kulistym mniej pisza.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Piorun_kulisty

• #13 21 Lut 2010 10:12
    serwal
    Poziom 20  

Piorun kulisty to coś jakby centrum wybuchu bomby atomowej - gaz tak gorący że przechodzi w postać plazmy. Jak na razie nie da się zaprzeć tej postaci do produkcji energii pomimo intensywnych badań w latach 70 i 80.
    Chcesz na poważnie poczytaj sobie o fuzii jądrowej. Właśnie budowana jest eksperymentalna elektrownia oparta na tej metodzie z założeniem: nadwyżka energii wyprodukowanej nad dostarczoną.
    Żadne tam pioruny, panele czy inne "żywe wody" i podobny bełkot laików nie zastąpią gniazdka w ścianie gdzie prąd zawsze jest. Dlaczego? Energii ma czekać na Ciebie, ma być dostępna gdy ją potrzebujesz nie odwrotnie. Jeśli pamiętasz "tamte czasy lat 80-tych" wiesz jaki problemem stwarza nagły i długotrwały jest brak prądy lub benzyny do samochodu.
    W XIX wieku skonstruowano coś będące placem zabawa dla dzieci, to coś za pomocą złożonego mechanizmu napędzało prądnice, jak widać nie przyjęło się. Edison do furtki swego domu podłączył pompę czerpiącą wodę ze studni i zasilającą zbiornik na dachu. Też się nie przyjęło.
    Energia ma być wygodna w użytkowaniu inaczej najgenialniejsze i pomysły trafią zyskują rangę ciekawostki.

• #14 21 Lut 2010 10:39
    jacek_1958
    Poziom 11  

Ja wiem ze mi elektrownie niepotrzebne bo mam gniazdko w scianie.Ale dla mnie z tej calej wygody,to najniewygodniejsze jest placenie.To mnie strasznie stresuje i psuje zdrowie jak mam robic przelew do zakladu energetycznego.Bylo by bardzo wygodne gdybym np.zaplacil symboliczna zlotowke lub centa,Wtedy czulbym swietny komfort i wygode,ze nie musze rano wstawac o 5rano i isc tracic zdrowie w pracy zeby ten rachunek zaplacic.

Dodano po 6 [minuty]:

Teraz juz sie ciesze jak na 100km,zaoszczedze 2 litry benzyny,w przyblizeniu 9 lub 10 zl,cieszy mnie to i zamiast niej spale okolo szkalnki wody wiecej.Ale chcialbym kiedys z wami pogadac w ten sposob:Wiesz,ale ten moj samochod pali duzo .Wczoraj spalil mi 3 litry wody na 100,co robisz ze twoj pali tylko liter?

Fajnie byloby tak sobie kiedys pogadac.

• #15 21 Lut 2010 10:40
    serwal
    Poziom 20  

Na dzień dzisiejszy budowa wiatraka, przeniesienie sie nad jakiś ciek lub zakup młynu wodnego i zainstalowanie generatora, kupno kieratu kilku koni itp. Tyle że trzeba parę zł zainwestować. W pomyśl jakim czasie zwróci się?
    Pisząc parę miałem na myśli co najmniej 50tyś.

Pali 2 litry wody, no tak..... co tu dodać.

Ale z innej beczki
    Poszukaj wiadomości o silniku turbinowym w autach bodajże Forda lub Chevroleta, ponoć truł makabrycznie nawet jak na standardy lat 60-70 ale dał sie zasilać wszystkim co palne i przeszło przez wtryskiwacz.

• #16 21 Lut 2010 11:01
    jacek_1958
    Poziom 11  

Slusznie,drogie rzeczy ktore wytwarzaja energie.Ale ja chce zeby tutaj pofantazjowac.Kiedys jak bylem maly i mieszkalem na Mazurach w malej wsi to telefon mial tylko soltys,no i szkola.Marzylem zeby miec telefon w domu ale to bylo kiedys nie mozliwe,Zalezalo od wielu ludzi zeby dostac jedna pare kabli.Dzis zobacz.Telefonow mam kilka w kieszeniach i to jakie male a polaczenia z calym swiatem i kto wie jakby byl MIR w kosmosie to napewno i do niego z czasem by mozna bylo znalezc numer do niego w ksiazce telefonicznej,no ale juz sie wysluzyl i numeru w ksiazce sie nie doczekam.Wiec kto wie ze moze zamiast jakiejs pradnicy czy bateri nie bedziesz mial cos w kieszeni co bedzie dawac jakas energie za darmo i bez konca,Tylko musimy teraz fantazjowac zeby na cos potem trafic.

Dodano po 2 [minuty]:

Albo wez komputery jakie kiedys byly.Jak wagon kolejowy.A dzis masz IPHONA w kieszeni co jest jak komputer.

Dodano po 7 [minuty]:

Ale z ta drozyzna to mozna tez dyskutowac.Co to znaczy drogie.Zyjemy w spoleczenstwie.Jest zle zorganizowane.NIe powinno byc ludzi bezrobotnych w spoleczenstwie.To by mialo wplyw na cene kazdego produktu.

• #17 21 Lut 2010 11:35
    serwal
    Poziom 20  

Ja wymiękam gdy czytam o zorganizowaniu społeczeństwa. Pamiętam jak wyglądał socjalizm i pamiętam co ludzie o nim myśleli, mówili i jak go uwielbiali.
    Powodzenia w budowie nowego ładu.

• #18 21 Lut 2010 12:07
    jacek_1958
    Poziom 11  

Nie trzeba wymiekac.Ludzie sa postepowi.Po prostu powinni szkac i eksperymentowc .Moze tez ktos wymysli jakis nowy ustroj.Moim zdaniem umysl ludzki jest nieograniczony.Nie widomo jescze co ktos wymysli i w jakich ukladch bedziemy zyc.

Dodano po 5 [minuty]:

Jakby nie mysleli to by kola nie wymyslili.Malpa niby mysli,ale nie wymysli.

• #19 21 Lut 2010 12:37
    Hucul
    Poziom 39  

Ja wymiękam , gdy widzę jak pokemońskie pokolenie analfabetów , próbuje wymyślać "nowy lepszy" świat :|

• #20 21 Lut 2010 12:51
    jacek_1958
    Poziom 11  

Nie trzeba bac sie wlasnych mysli.One sprawiaja ze istniejesz.Nie bedzie mysli ,to i nie bedzie swiadowmosci ze istniejesz.

Dodano po 2 [minuty]:

Jaki sens miala by ludzkosc sie rozmnazac.A robimy to chetnie.

• #22 21 Lut 2010 17:52
    jacek_1958
    Poziom 11  

E tam zaraz kasowac,Zobacz ile ludzie kasuja ciazy,niby nie na temat.A moze w tych usunietych ciazach u kobiet zginelo duzo geniuszy moze madrzejszych niz Einstein ktorzy moze gdyby sie narodzili moze nie jedno by wymyslili i zmienili swiat.MOze i tu tarfi sie jakis geniusz na to forum.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomnialem zapytac Ciebie ,czemu do kasacji.

Dodano po 4 [godziny] 46 [minuty]:

Tu taka mala probka moze pioruna kulistego.

http://www.youtube.com/watch?v=XVLmAwJDhNs&feature=related

• #23 21 Lut 2010 18:07
    wariato
    Poziom 43  

Gdybać można całymi latami. Może na świecie są ludzie którzy ,,kombinują'' z darmową energią ale jakim kosztem! Na większą skalę byłoby to opłacalne ale nie dla samego siebie. Koncerny naftowe i tak trzymają palec nad gospodarką także wiele kluczowych projektów leży w szufladach. Kolega za dużo filmów się naoglądał.
    Oczywiście temat oszczędzania jest jak najbardziej aktualny czy też na topie i na tym należałoby skupić uwagę.
    Wydaję się iż niektóre jednostki stać na prąd, gaz czy benzynę w każdych ilościach ale społeczeństwa/populacji całej kuli ziemskiej na to nie stać.

• #24 21 Lut 2010 19:01
    jacek_1958
    Poziom 11  

No wlasnie, ja tez kombinuje. No i wszyscy na innych forach mowia ze trzeba wlozyc wiecej energi niz dostaniesz. Ja mam w aucie zamotowana taka cele ktora rozklada wode na gazy. Jezdze i auto pali 2 litry mniej benzyny. Urzadzenie produkuje 3,5 litra gazu na minute. No i prosty rachunek, urzadzenie pokrywa 20 % zapotrzebowania benzyny. No zeby pokryc 100 % to potrzebuje 5 razy wiecej czyli okolo 18 litrow gazu na minute. urzadzenie pobiera teraz okolo30 amper pradu. Pradnica ma tabliczce znaminowej tylko 100. Auto potzebuje na oswietlenie moze troche mniej niz polowe mocy pradnicy. Mysle dolozyc druga pradnice w miejsce kompresora od klimatyzacji, klimatyzacji sie pozbede. doloze drugi akumulator i bede mial 200 amper mocy z obu pradnic czyli bede mial okolo moze troche wiecej niz 150 amper nadmiaru pradu, i jesli to podziele na 30 amper to mi wyjdzie ze musze jeszcze dobudowac 4 takie elektrolizery. i moge osiagnac moze 100 % zapotrzebowania. To tylko tezy.Musze zrobic autentyczne proby, ale to sie wiaze z wydatkami na doswiadczenia,musze troche poczekac zeby kupic kilka rzeczy do prob. Ale za kilka tygodni moze bede mial juz wszystko. I moze tu opisze co wyszlo.

• #25 21 Lut 2010 19:32
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

jacek_1958, dość tego! Mało, że większość Twojej pisaniny zupełnie nie ma zawiązku z tematem który sam założyłeś, to jeszcze piszesz z błędami i nie masz bladego pojęcia o tym, kiedy się stosuje znak spacji w sąsiedztwie znaków interpunkcyjnych. Proszę NIEZWŁOCZNIE (co oznacza PRZED napisaniem kolejnego postu) poprawić swoją twórczość w tym temacie.

• #26 21 Lut 2010 19:43
    powerm
    Poziom 23  

Jako stolarz masz dostęp do odpadków drewna, moim zdaniem powinieneś się zainteresować tzw. holzgazem czyli gazem powstałym przy rozkładzie termicznym drewna. Rozumiem że interesuje cię darmowy prąd ale żeby to było jako tako opłacalne powinieneś pomyśleć o kogeneracji czyli generacji prądu i ciepła równocześnie (masz odpadowe ciepło w chłodnicy).

• #27 21 Lut 2010 21:17
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolega jacek_1958 za uporczywe pisanie nie na temat oraz nie wykonywanie poleceń moderatora otrzymał blokadę pisania na forum do dnia 28.02.2010.

• #28 21 Lut 2010 21:36
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #29 21 Lut 2010 22:36
    brofran
    Poziom 38  

jankolo napisał:
    za uporczywe pisanie nie na temat oraz nie wykonywanie poleceń moderatora otrzymał blokadę pisania na forum do dnia 28.02.2010.

Szkoda że na tak krótko. Takich nawiedzonych to zabanować na stałe.:D

• #30 05 Kwi 2010 10:20
    pudzianowski
    Poziom 28  

jacek_1958 napisał:
    czyli bede mial okolo moze troche wiecej niz 150 amper nadmiaru pradu

Ale kosztem większego obciążenia silnika i za tym zwiększonego zużycia paliwa :idea:.
    Choć i do reszty mam pewne zastrzeżenia...

A co myślicie o takim pomyśle:na rzece zamontowana turbina/elektrownia zasilająca urządzenia wytwarzające paliwo wodorowe?