Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chrysler Voyager 3.8L 1997r Ogromne spalanie benzyny 30l/100

21 Feb 2010 06:16 6058 5
  • Level 9  
    Witam

Zakupiłem niedawno Chryslera Voyagera 3.8L i mam z nim ogromny problem. Samochód spala mi średnio 30l/100km, jest to wynik który pokazuje mi komputer pokładowy, potwierdzony na stacjach benzynowych (nie ma szans abym za 50zł przejechał 50km). Samochód eksploatowany jest w Warszawie, w obecnych warunkach pogodowych (temperatury około 0st.C). Opony dopompowane, zbieżność jest, zero ładunku.
    Podczas jazdy nie przekraczam praktycznie 3000RPM.
    Pomiar AFR podczas jazdy do 4000RPM w normie(!!!), dopiero po przekroczeniu 4000 AFR w okolicach 18-20 (zakładam, że uszkodzona pompa paliwa).
    Dodatkowo na konsoli świeci się lampka "Service Engine Soon".

Prosze o pomoc, lub wskazówki, ponieważ, ze względu na spalanie praktycznie nie mogę użytkować wozu (nie lubie wyrzucać forsy w błoto).
  • Level 17  
    Service Engine Soon mi tez swieci tym sie nie przejmuj, jedz do mechanika niech zresetuje komputer i sprawdzi kody bledow.
    Co do spalania do 30L mi nawet gazu nie spala jak mam gaz do podlogi wcisniety, srednia po miescie gazu teraz to 17-20l
  • Level 1  
    sonda lambda, na kompie wyjdzie, koszt do 300pln z wymiana
  • Level 15  
    rafal149135 wrote:
    Service Engine Soon mi tez swieci tym sie nie przejmuj, jedz do mechanika niech zresetuje komputer i sprawdzi kody bledow.
    Co do spalania do 30L mi nawet gazu nie spala jak mam gaz do podlogi wcisniety, srednia po miescie gazu teraz to 17-20l

Jak ma się nie przejmować:Service Engine Soon: jak ta kontrolka świadczy o awarii pojazdu,Ty masz gaz to z zrozumialych wzgledów kontrolka może się świecić,ale kolega nie pisze że ma zainstalowany gaz wię ta kontrolka nie ma prawa się świecić.

W twoim autku sam możesz odczytać kody migowe i wtedy dowiesz się bez wizyty u mechanika co dolega twojemu autu,Napewno jazda z takim spalaniem nie jest dobra ,może uszkodzić katalizator.Jeśli sam sobie nie poradzisz jedź do mechanika
  • Level 9  
    Czy mógłbym prosić o krótką instrukcje, jak włączyć diagnostykę za pomocą CEL?

Dodano po 4 [godziny] 27 [minuty]:

ok, już nie trzeba, udało mi się dorwac OBD2 ScanTool, wyszło, że uszkodzona sonda lambda i system EVAP (odprowadzanie par do baku), obydwa bezpośrednio związane ze spalaniem (może mam dziurę w baku ;-)).

Dziękuje za pomoc