Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III 1.6 ABU 93r gaśnie, nie odpala od razu.

Awards 21 Lut 2010 09:52 5843 7
  • #1 21 Lut 2010 09:52
    Awards
    Poziom 11  

Witam,
    Mam problem z moim golfem 1.6 ABU 93r, który czasem gaśnie podczas jazdy, czasem nie chce odpalić w ogóle. Auto rzadko kiedy odpali zaraz po zgaśnięciu zazwyczaj muszę odczekać od kilku minut do kilku godzin.. I potem znów wraca do porządku na jakiś czas (w zależności od szczęścia na 1-200km)
    Nie wiem co jest przyczyną, ale z tego co zauważyłem nie ma iskry. Autko bez gazu. W ostatnim czasie zostało wymienione:
    -kostka stacyjki
    -sonda lambda
    -rozdzielacz, przewody WN, świece
    Komputer nie pokazuje nic. (standardowy błąd braku impulsu halla, ale przy zgaszonym silniku z tego co wiem to norma)

Zauważyłem jeszcze, że podczas jazdy jeżeli zgaśnie silnik obrotomierz natychmiast spada do zera (nawet jeżeli auto jest na biegu i siłą pędu obraca jeszcze silnik ze stosunkowo duża prędkością obrotową, wydaje mi się że wskazanie powinno być), z tego co się orientuje to impuls z halla jest odpowiedzialny za wskazanie obrotomierza.

Proszę o jakieś rady, średnio cieszy mnie oddanie autka do mechanika, który będzie wymieniał wszystko po kolei aż na coś trafi...

Czy hall może być odpowiedzialny za moją usterkę? on pada raz a dobrze ? czy może szwankować?

Z góry dziękuje za zainteresowanie postem,
    Pozdrawiam
    Piotrek

0 7
  • Pomocny post
    #2 21 Lut 2010 09:58
    fructon
    Poziom 33  

bardzo możliwe że przyczyną jest hall ale to możesz sprawdzic w momencie zgasniecia kawałkiem kabla

0
  • Pomocny post
    #3 21 Lut 2010 11:08
    emeryt2
    Poziom 42  

Wymień halla i po kłopocie.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Lut 2010 15:21
    SP8JZ
    Poziom 33  

0
  • #5 03 Mar 2010 08:36
    Awards
    Poziom 11  

Kod silnika to ABU, w Polsce były sprzedawane chyba od 94r, w Niemczech wcześniej.
    Wymieniłem czujnik halla i na razie po przejechaniu 400km nie miałem żadnego problemu. Mam nadzieje że to było "to". Ale 100% jeszcze nie mam, czas pokaże.
    Też zastanawiałem się nad cewką, ale objawy obrotomierza skłoniły mnie do wymiany halla. Jak to nie pomoże to cewkę wymienię.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanie!
    Pozdrawiam,
    Piotrek

0
  • #6 03 Mar 2010 08:40
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 16 Mar 2010 14:32
    Awards
    Poziom 11  

U mnie problem rozwiązał się po wymianie halla, a Twoim przypadku to może kostka stacyjki nie łączy?

0