Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Samsung Le37 B650 nie widzi dysku twardego

robert1333 21 Feb 2010 10:47 11681 12
    robert1333
    Level 2  
    Nie wiem dlaczego telewizor nie widzi tego dysku formatowałem go już na rózne sposoby dzieliłem na partycje i cisza. Dysk twardy 320 Gb. Może ktos miał podobny problem? Soft do telewizora ze strony samsunga wgrałem najnowszy jaki był. Pendrive 4 Gb widzi natomiast bez problemu i filmy plynnie odtwarza.
    Prosze o jakies sugestie
    karus04
    Level 11  
    Robert czy uporałeś się z problemem?? ja mam ten sam TV i ten sam problem.... Oddałem dysk na rekalmacje bo myślałem ze to wina dysku, wyminili mi dysk i nic nie pomogło nadal go nie widzi. Pomóż jak coś udało ci się ustalić.
    Pozdrawiam
    nobange
    Level 11  
    A jakiej firmy dysk, model poproszę. Miałem taką sytuację z moim B650, że przez tani adapter IDE > USB, dysk 3,5 calowy nie był rozpoznawany przez TV, za to w komputerze śmigało.
    karus04
    Level 11  
    Witam,
    Jest to dysk Samsung 2,5" HXMU032DA E22 320GB

Dziwne bo dysk współpracował z TV do pewnego momentu, po jakimś czasie rozłączało go i wyskaiwał komunikat "Urządzenie przeciążone ...". Oddałem dysk na gwarancje i wymienili mi na nowy, nic nie pomogło, teraz nawet go nie wykrywa. Dziwna sprawa. Z pendrivami telewizor nie ma żadnego problemu.
    nobange
    Level 11  
    OK, mam zatem takie propozycje: spróbuj uruchomić TV już z podłączonym dyskiem, a jeśli to nie pomoże to załatw sobie hub usb i do niego podłącz dysk. Jeśli używasz jakiejś przedłużki to spróbuj bez niej. Możesz też poczytać ten temat: Link
    Jeszcze parę pytań: jak dysk działa w komputerze? Posiada opcjonalne zewnętrzne zasilanie? Inne dyski telewizor rozpoznaje (nie pendrivy)? Do którego wejścia usb podłączasz dysk? Powinieneś do dolnego (usb-hdd).
    robertparzynski
    Level 2  
    Ludzie pomocy.Mam problem a mianowicie mam dysk a data nh 92 i podłączam go do telewizorA samsung b650 .Ogladam na tv filmy nagrane na dysku. Po podłączeniu do komputera komputer nie widzi dysku co robić prosze o jakies rady
    Polidt
    Level 10  
    Problem z dyskiem dopadł i mnie. Do tej pory wszystko działało idealnie. Kilka dni temu zaczął pojawiać się komunikat w trakcie oglądania filmu - "urządzenie przenośne odłączone". Odłączenie i ponowne podłączenie rozwiązywało problem. Na chwilę obecną telewizor w ogóle nie widzi dysku, w żaden sposób nie reaguje na podłączenie.

Oczywiście dysk działa bez problemu na PC. Próbowałem formatowania i defragmentowania - zero rezultatu.

Dysk WD 2,5" 120Gb, NTFS.
    1 PAWEL
    Level 42  
    Wyłącz całkiem zasilanie wtyczką tv na jakiś czas.
    esp74
    Level 10  
    Panowie mam pytanie czy poradzi sobie B650 z dyskiem 2 TB z własnym zasilaczem ? Czy bedzie w stanie widzieć i czytać plki przy pełnym dysku (spora ilośc) ?
    mszerlok
    Level 9  
    Panowie mój LE37B650 też nie widzi dysku twardego verbatim 500gb podłączonego przez kabel USB, nie robiłem nic z tym, poprostu pomyślałem sobie, że telewizor łapie tylko pendrivery i oglądam filmy z pena, jeśli można coś z tym zrobić i da się to skonfigurować to dajdie znać jak to zrobić....:) pozdrawiam. zaciekawiło mnie, że w ogóle ktoś poruszył ten temat, mnie się wydawało, że to po prostu tak jest
    kold11
    Level 11  
    Przyłączam się do pytania esp74
    Czy ktoś próbował podłączyć dysk 3,5" 2TB?
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Wykopaliska!
    Telewizor Samsung Le37 B650 nie widzi dysku twardego