Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migomat

migomat 29 Lip 2004 20:01 4326 7
  • #1 29 Lip 2004 20:01
    migomat
    Poziom 10  

Bardzo proszę o pomoc! Mam okazję kupić migomat. Odpowiedzi mam udzielić dziś do 22 a nie wiem co to. No konkretniej jakie są zalety i wady migomatu względem zwykłej spawarki. Wiem o podstawach coś gdzieś dzwoniło ale konkretniej? Szukałem w googlach i innych ale bez rezultatów. Czy migomat spawa metale o większej grubości? Czy np tylko blachy?
    Bardzo proszę o pomoc!
    Pozdrawiam!
    Sławek
    PS Pani w sklepie zatrzymała mi go do jutra do 12. Choć już conieco mi się zarysowuje w tym temacie to wszelkie informacje nadal mile widziane!!!

0 7
  • Metal Work Pneumatic
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 29 Lip 2004 20:29
    MACIEK_M
    Poziom 28  

To zależy co chcesz nim robić i co spawać, spawa gołym drutem więc niezbędna jest butla z gazem CO2 lub Mix z ARGONEM. Ale tak właściwie to po co Ci to ???

0
  • #4 29 Lip 2004 22:22
    migomat
    Poziom 10  

Po co? Hmm... Mam spawarkę transformatorową - samoróbkę. Od jakiegoś czasu się zastanawiałem nad kupnem porządniejszej. Jak tylko jest okazja to poszukuję takowej. A tu nagle można kupić migomat za 300 złotych, w sklepie na gwarancji. Z tego co pamiętam ze spawalnictwa (a pamiętam mało bo na egzaminie ściągałem hehe) to migomat to coś lepszego od spawarki i stąd to. Spawam... no może wymienię: rama do roweru, ogrodzenie, nartosanki własnej konstrukcji, zawiasy do okiennic, stojak na flagę itp. Ten migomat bierze drut do 1 mm, nie ma osłony gazowej (więc jak już się dzięki Wam dowiedziałem to migomat tylko z nazwy) można w nim ustawić dwa prądy spawania w tym największy to 90A. Pani w sklepie nic o nim nie wie - kazali sprzedać bo likwidacja to sprzedaje - a to wszystko wyczytałem z obudowy (instukcja mówi tylko o poparzeniach - żadnych danych).
    Pozdrawiam!
    Sławek

0
  • #5 30 Lip 2004 14:30
    MACIEK_M
    Poziom 28  

Czy ma podajnik drutu? Może to tylko żródło prądowe, bez podajnika drutu i osprzętu gazowego? Jaki ma wydatek prądowy ( ile Amper przy 75% i 100% obciązenia? jest jednofazowy ( 220V ) czy trójfazowy ( 380V )

0
  • #6 30 Lip 2004 14:53
    leszekraczka
    Poziom 23  

Cześć.
    Kupiłem migomat za 100,00 ponoć szajs. Włożyłem w niego ok.50 remont. Butla i całkowity koszt ok. jeszcze 100-150. Cóż na twoim miejscu kupiłbym go . 300 to żaden pieniądz i nawet jak całkiem go nie wykorzystasz to dużo nie stracisz. :)

0
  • #7 31 Lip 2004 01:06
    migomat
    Poziom 10  

Podaje drut ale nie ma przyłączy gazowych. O prądach wiem tyle ile było na obudowie: i1 nie pamiętam i2 90A. I1 do grubości 1,3mm, i2 powyżej. Można ustawić tylko te dwie wartości prądu. Jednofazowy.
    Myślicie że tym się by dało zespawać ze sobą kątowniki alibo np ramę rowerową?

0
  • #8 01 Sie 2004 15:52
    cyruss
    Poziom 30  

do ramy super, do większych kątowników trochę słaby. Migomat zawsze ma gaz, co najwyżej może być podpinany do palnika i sterowany ręcznie zaworem w palniku, a nie załączany automatycznie elektrozaworem po zwarciu elektrody. Gołym drutem w żadnym wypadku nie da się spawać bez osłony gazowej - po to jest otulina na elektrodach.

0
  Szukaj w 5mln produktów