Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mandriva linux- problem z zainstalowaniem wifi (usb)rt73.bin

21 Lut 2010 10:58 2676 3
 • Poziom 8  
  Witam.
  Od dziś jestem posiadaczem systemu Mandriva Linux free. Wczoraj odpaliłem sobie płyty CD ten system by zobaczyć jak się sprawuje. Z połączeniem internetem nie było problemu. Wybrałem:

  Konfiguracja komputera/sieć i internet/centrum konfiguracji sieci
  Tam wyszukało mi mojego routera i połączyłem się z siecią i mogłem kożystać z internetu.

  Dziś postanowiłem zainstalować pełną wersję Mandriva Linux 2010 free. Po zainstalowaniu wybrałem:

  Konfiguracja komputera/sieć i internet/centrum konfiguracji sieci i znajduje mi mój router ale nie mam opcji połącz itp, więc wszedłem do:
  Konfiguracja komputera/sieć i internet/konfiguracja nowego interfejsu sieciowego/bezprzewodowy (wifi) -znalazło mój rounter lan0:Ralink 54M.usb i wyskakuje błąd:
  Niektóre pakiety (rt73-firmware) są wymagane ale nie są dostępne.....możesz j znaleść na.... komponenty niedostępne: /lib/firmware/rt73.bin.... Wymagane pliki zostaną ainsatlowane również z tego adresu:
  http://rt2x00.serialmonkey.com

  Nie mogłem wejść na tą stronę (również na sprawnym internecie) więc ściągnąłem sterowniki oficjalnej strony realinka. Ale nie wiem jak mam wgrać je w ścieżkę: /lib/firmware/rt73.bin pisze brak dostępu gdy chce skopiować do folderu firmware plik rt73.bin
 • Poziom 14  
  Może kolega wejdzie na adres http://forum.ubuntu.pl/ i znajdzie rozwiązanie problemu.Ja mam UBUNTU 9.10 i od czasu do czasu też mam różne drobne problemy.Zauważyłem,że problemy pojawiają się jak coś nowego zainstaluję.Wtedy albo wolno chodzi albo nie ma dźwięku itp.Wtedy resetuję kilka razy pod rząd aż w końcu wszystko działa normalnie.
 • Poziom 8  
  Już sobie poradziłem z tym problemem;) Temat do zamknięcia.
 • Poziom 14  
  A możesz napisać ; jak sobie poradziłeś :?: