Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane scenic problem z bsi 1,9 dti 99r

21 Lut 2010 11:15 12754 14
  • Poziom 16  
    Witam Scenic 1.9 dti 99r. opis problemu:

Same odsuwały się szyby tak od paru miesięcy.Tak się działo do wczoraj na dzień dzisiejszy mogę auto otwierać z pilota (kierunki mrugną jak otwieram) działa tylko szyba od pasażera, nie działają kierunki,wycieraczki,spryskiwacz i autko nie daje się odpalić.kontrolka immo szybko mrugała i kontrolka świec żarowych tez.

co zrobiłem:
    sprawdziłem bezpieczniki ok nie ma nigdzie śladów zalania
    zrobiłem immo off żeby zjechać do domu i po tym zabiegu autko odpaliło ale nie działały rzeczy wymienione wcześniej po zjechaniu do domu autko nie zapaliło znalazłem na elektrodzie że to autko ma problemy z skrzynką bezpieczników podgrzałem ja grzejnikiem i autko odpaliło ale dalej nie działały kierunki wycieraczki itp. rozebrałem skrzynke a tam zimne luty polutowałem wszystko (przynajmniej tak mi się wydaje) założyłem skrzynke a obiawy jak przed lutowaniem.Odpinałem aku na 30min. zwierałęm klemy + i - razem i zostawiałem na 30 min i tez nic autko nie odpala proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem.
    tylko nie dosyłajcie do gogli szukajki itp bo nic nie znalazłem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Tak się kończy niechlujstwo każdą usterkę usuwa się od razu po jej wystąpieniu a nie jak padnie połowa auta. Wygląda to na problem zasilania sprawdź te układy , stacyjka przekaźniki . Wepnij komputer jakie błędy się zapisały .
  • Poziom 16  
    stacyjke podmieniałem i nic. ąutko było diagnozowane tylko że ja tego nie robiłem (brak sprzętu do reno) tylko "fachowiec" z serwisu i powiedział ze jest uszkodzony moduł bsi i trzeba go wymienić najlepiej na nowy za 2 tys.
    Szukam schematu bsi w necie ale nie mogę nic namierzyć i nie wiem który przekaźnik jest od czego to takie grzebanie w ciemno.
    podam numery z BSI
    8200029342

S108502610 A

99300

Megane scenic problem z bsi 1,9 dti 99r Megane scenic problem z bsi 1,9 dti 99r

to fotki skrzynki w środku może w czymś to pomoże.
    zacieki na 2 foto to topnik do lutowania!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    to jak się fachowo nazywa to co jest na foto?
  • Poziom 16  
    ok dzięki za sprostowanie. Masz może schemat tej skrzynki? albo pomysł co w niej poleciało? czy się tym nie zajmujesz?
  • Poziom 16  
    skrzynka jest firmy siemens szkoda że niema nawet pin out tego uch
  • Poziom 16  
    witam problemem był silnik tylnej wycieraczki wymian na drugi załatwiła sprawę do tego poprawione luty w uch i teraz wszystko działa jak należy
    dziękuje za zainteresowanie tematem.
    Pozdrawiam.
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    zwierałęm klemy + i -

Wiem, że to czasami pomaga ale to jedna z gorszych rzeczy jaką można zrobić dla elektroniki w samochodzie.
    Robimy zwarcie na wszystkich naładowanych kondensatorach etc.
  • Poziom 33  
    szymitsu21 napisał:
    Cytat:
    zwierałęm klemy + i -

Wiem, że to czasami pomaga ale to jedna z gorszych rzeczy jaką można zrobić dla elektroniki w samochodzie.
    Robimy zwarcie na wszystkich naładowanych kondensatorach etc.

Dajcie spokoj archeolodzy
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    Dajcie spokoj archeolodzy

Byłem przekonany, że nie powinno się tak robić bo można coś uszkodzić.
    Przepraszam jeżeli wprowadzam w błąd.