Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu AMILO M7440 - problem z wifi

21 Lut 2010 12:48 6227 6
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Fujitsu AMILO M7440 - problem z wifi. Oryginalna karta Intel PRO/Wireless 2200BG przestała łączyć się z siecią, pomimo, że sieci wykrywa (brak nadawania).
    Zdobyłem Intel PRO/Wireless 2915ABG, system wykrywa sterowniki, lecz nie można jej włączyć przyciskiem pod matrycą. Jest tam program Odysseya Fujitsu zarządzający przyciskiem, ten też wykrywa nową kartę, lecz jej nie uruchamia.
    Próbowałem zainstalować sterowniki z płyty oraz ze strony fujitsu (Intel PRO/Wireless 2200BG & 2915ABG) lecz system zgłasza, że mam nowsze i wyłącza instalację (to samo robi w przypadku uaktualnienia).
    Zainstalowałem "broadcom wifi" lecz też to nic nie dało.
    Jak rozwiązać problem?
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Witam, spróbuj go rozkręcic i na odwrót antenki podpiąc... np. main czarny aux szary lub biały.
  • Poziom 13  
    Sprawdź pod linuxem, jeżeli zadziała to coś z oprogramowaniem, jak nie to ze sprzętem.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Zamiana anten to było pierwsze co zrobiłem.
    Co do linuxa to po pierwsze nie jest zainstalowany a nie chciałbym zmieniać systemu, po drugie w necie jest sporo postów typu problem z wifi w fujitsu pod linuxem.
    Dlaczego u mnie nawet po odinstalowaniu (nawet usunięciu) w men. urządzeń karty po chwili system znajduje sobie sterowniki.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  

• Poziom 43  
    Witam,a instalacja Power Managera? Niektóre modele Fujitsu dopiero wtedy w pełni umożliwiają korzystanie z Wifi oraz Bluetooth
    Załączam link : http://support.ts.fujitsu.com/com/support/downloads.html
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Problem samej wifi rozwiązany.
    Zaniosłem do kolegi informatyka.
    Walczył z kartą Wireless 2915ABG, odinstalował sterowniki, program Odysseya Fujitsu i "broadcom wifi" oraz program antywirusowy. Oczyścił windowsa z resztek instalacji poprawek i paru robaków.
    Zainstalował stare sterowniki z płyty i program Odysseya Fujitsu.
    Karta nie chciała jednak działać.
    Wpadłem na pomysł, aby zamienić karty. Po włożeniu Wireless 2200BG i zmianie ustawień Odysseya karta wifi zaczęła działać poprawnie.
    Co pomogło bezpośrednio - tego nie wiem.
    Problem z Wireless 2915ABG pozostał i może kiedyś wróci.
    Wszystkim dzięki za zainteresowanie.
    Temat zamykam.