Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka lg programator, wypalona płyta, druk wypalony.

21 Lut 2010 12:59 6879 2
  • Poziom 9  
    miałem problem z pralka lg wypalona została płyta programatora po usunięciu masy silikonowej dostałem się do płyty drukowanej niestety druk w tym miejscu został wypalony po analizie doszedłem do przebiegu ścieżek i udało mi się zrekonstruować mi je
    przekażniki jakie zostały uszkodzone zamieniłem o podobnych parametrach tylko zamontowałem je poza płyta drukowana programatora to ustrzegło mnie przed wysokimi kosztami wymiany programatora moge udzielic info pytania proszę słać na gg nr 13264118
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    na twoim miejscu założył bym jeszcze przekaźnik na grzałkę bo to jest przyczyna wypalenia
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Miałem problem z wypaloną płyta programatora pralki lg . po rozkręceniu panelu i usunięciu delikatnie masy silikonowej największym problemem było odtworzenie płyty drukowanej ale po analizach udało mi się odtworzyć ścieżki drukowane. Mam ich rozrysowanie jeśli by ktoś potrzebował. W zamian uszkodzonych przekażników zastosowałem dobrane 12v -towe o podobnych gabarytach ale styki robocze o większej mocy
    Przekażniki połączyłem przewodami poza płyta drukowaną .
    po włączeniu wszystko zagrało obecnie pralka pracuje rok bez awarii .
    Sądzę że słabym punktem tej pralki jest zastosowanie zbyt delikatnych przekażników co po właczeniu grzałki powoduje ich wypalenie a co za tym idzie spustoszenie na płycie programatora