Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kominek z Plaszczem wodnym a c.w.u

pappet 21 Lut 2010 13:13 5175 4
  • #1 21 Lut 2010 13:13
    pappet
    Poziom 2  

Witam . Niestety nie siedze dosc gleboko w tematach ogrzewania a bardzo chcialbym wykorzysta kominek z plaszczem i ogrzewac wode uzytkowa .Bardzo prosilbym o pomoc , porade jak moznaby to ogarnac . Po krotce opisze co posiadam.
    Pokoj goscinny - kominek z plaszczem BYRSKI 17kw Wertikal + sterownik delta 100k + zbiornik wyrownawczy nad kominkiem . Kotlownia - wymiennik ciepla lb31-15 , dwie pompy (dotyczy tylko c.o. ) poza tym Piec Gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny Wolf CGW-20/120 z zasobnikiem ( z ktorego chcialbym jak najmniej korzystac ) , mysle ze bede potrzebowal bojler i znalazlem cos takiego : http://www..... I teraz jest pytanie : Czy jest mozliwosc podlaczenia tego kominka z bojlerem tak by grzal wode pierwsze w bojlerze potem jezeli bedzie nagrzana do pewnej temperatury to zacznie ogrzewac wode w c.o. jaka jest mozliwosc zautomatyzowania tego by jak najmniej trzeba bylo ingerowac podczas uzytkowania. Jestem troszke zielony i bardzo bym prosil o pomoc od podstaw co powinienem kupic jak to polaczyc jezeli sie da . Bardzo dziekuje i pozdrawiam Wojtek.

Proszę poprawić i zawsze stosować zasady poprawnej pisowni
    Usunąłem link do aukcji
    mod - mirrzo

0 4
  • #2 21 Lut 2010 16:25
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 21 Lut 2010 19:39
    pappet
    Poziom 2  

To moze przedstawie sprawe inaczej . Majac kominek z plaszczem wodnym mozna sie wpiac z bojlerem z wezownica przed wymiennikiem ciepla tak zeby ciepla woda z kominka przechodzila przez wezownice w baniaku ogrzewajac go a potem szla dalej w do wymiennika na kaloryfery ?Jezeli tak sie da to co trzeba kupic ? Jak to najlepiej podlaczyc ? zbiornik znalazlem za 1400zł 250litrow (wiekszy mi nie wejdzie ) Pozdrawiam

0
  • #4 21 Lut 2010 23:45
    Zutket
    Poziom 28  

Witam.
    Mam taki sam kominek tyle, że trochę większej mocy. Opisywałem jak przerobiłem instalację kominka, aby grzał wodę użytkową. Jak poszukasz na tym forum to znajdziesz.
    Powodzenia.

1
  • #5 07 Mar 2010 19:47
    kermit9
    Poziom 10  

Niewiem czemu znalazles taki drogi bojler. Kup sobie np. biawarowski za 120l z plaszczem wodnym bo najszybciej oddaje cieplo (nie tam zadna wezownica) i podlanczasz go tak jak zwykly grzejnik. Tylko jedno ale .... Jesli kominek wygasnie to cieplo zgromadzone w bojlerze ucieknie w grzejniki ale tu jestem ja z moimi zaworami termostatycznymi ktore zatrzymuja wode na bojlrer jesli temp. spadnie ponizej 44 st. i do rana masz ciepla wode . Bogdan . kermit9(malpa)vp.pl

0