Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Proview 770M przetwornica próbkuje

Mały|Css.pl 21 Lut 2010 13:53 3233 2
  • #1 21 Lut 2010 13:53
    Mały|Css.pl
    Poziom 16  

Witam kolegów mam problem z monitorem Proview 770M. Zacznę od tego, że na necie nigdzie nie ma do niego schematu. Po rozebraniu od razu widać było wypalone dwa rezystory, połączone z Q620-IRF634A. Tranzystor ten tez był spalony. Wymieniłem go na IRF630A - jest na mniejsze napięcie do 200V, ale innego nie miałem. Wymieniłem również te dwa rezystory na przybliżone wartości z podobnego schematu i układ IC 604-UC 3843 (był pęknięty na pół, wymieniłem na UC3842). Po włączeniu monitora przetwornica przestała próbkować, monitor wystartował, ale niestety nie ma obrazu. Ekran jest czarny, w ogóle nic nie wyświetla. Było dobrze przez klika minut, później padł IRF, którego wymieniałem. Powiedzcie w czym może być jeszcze problem, ze monitor nie wyświetla obrazu? Zamieszczam foto, na którym widać elementy, które uległy spaleniu.
    Monitor Proview 770M przetwornica próbkuje Monitor Proview 770M przetwornica próbkuje Monitor Proview 770M przetwornica próbkuje

Na forum obowiązują zasady poprawnej pisowni (regulamin pkt 15) - zdania rozpoczynamy z wielkiej litery, kończymy kropką. Proszę się do tego stosować. Poprawiłem. [ogryz]

0 2
  • #2 21 Lut 2010 14:19
    fakuzdysi
    Poziom 18  

Przed kolejną próbą wymień C666.

0
  • #3 21 Lut 2010 14:38
    Mały|Css.pl
    Poziom 16  

Czy coś jeszcze mam wymienić proszę o jakieś szczegółowe rady

Moderowany przez Dzimi:

Proszę stosować się do poleceń moderacyjnych. Regulamin pkt.6. Niestosowanie się do polecenia moderacyjnego może skutkować ostrzeżeniem.

0