Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy polast i zakłócenia telewizji analogowej

reebok 21 Feb 2010 16:40 1835 8
 • #1
  reebok
  Level 11  
  Witam!

  Mam CP dekoder samsung DSB-S305G podłączony do LCD toshiba kablem euro-euro i problem jest taki, że oglądając kanały przez dekoder np. tvn turbo mam przebicia z normalnej anteny analogowej i nachodzi mi ten kanał, który jest ustawiony na antenie analogowej np.tvp1.. Odłączyłem całkowicie antenę analogową, ale wtedy na cyfrowym polsacie mam lekką kaszkę. Może lepszej jakości kabel euro?

  Co o tym myślicie?

  Pozdrawiam,
  Paweł
 • Helpful post
  #2
  Sien
  Level 14  
  Nie. To wina telewizora. Słaba separacja wejścia EURO. Mam to samo...
  Lepszy kabel nic nie pomoże.
  Przypadłość dotyczy różnych telewizorów, różnych marek, różnych roczników :wink:
 • Helpful post
  #3
  pasc
  Level 19  
  Hmm...

  Przedmówca napisał że to winny TV. Pewnie ma rację, ale...jeżeli szanowny przemówca korzysta z kabla Euro dołączonego do dekodera (ichniego Polszajsowego) niech go wymieni na inny "lepsiejszy" taki gruby i ekranowany porządnie. Nadto skoro dekoder jest Samsunga, niech kolega pomajstruje w Menu dekodera w parametrach systemowych z sygnałem wyjściowym do TV. Dekoder Samsunga podaje RGB z CVBS (Composit) lub samo RGB - lub tak jakoś się to nazywa. Warto spróbować :D Czasem też możne pomóc przełożenie wtyku Euro do innego gniazda w TV (o ile kolega nie próbował i jest taka możliwość) :D

  pozdr
 • #4
  Sien
  Level 14  
  Kolego pasc, to samo dzieje się, gdy nawet "N"-ke, Cyfrę+, TnK, czy jakikolwiek tuner FTA podłączymy EURO do takiego telewizora :wink:

  Zmiany sygnału wyjściowego nie pomagają. Mam ten sam tuner i sprawdzałem aż z ciekawości przed chwilą. A przełożenie wtyku jest chyba pierwszą czynnością jaką się próbuje zrobić w takich wypadkach. Cóż... To po prostu efekt niższych cen TV. Na czymś muszą oszczędzić. Na odstrzał idzie jakość...
 • #5
  pasc
  Level 19  
  Hmm...


  ..niech się wypowie sprawca postu :D Ja posiadałem taki tuner i tego nie zauważyłem, oczywiście posiadałem "super" telewizor :D

  no niech tam...czasem rzeczy oczywiste zauważa się gdy wskażemy je palcem :D

  pozdr
 • #6
  reebok
  Level 11  
  No to trochę się załamałem, ze wina TV bo przed jego kupnem też siedziałem sporo na forum i właśnie wybór trafił na niego ;/ pokombinuje jeszcze coś z kablem euro -component i dam znać.

  Dziękuję za odpowiedź.
 • #7
  Sien
  Level 14  
  Kurcze... Ja nie żartuję. Warto sprawdzić na innym, najlepiej starszym TV. Od razu będzie jakieś porównanie.
 • Helpful post
  #8
  Lisu93
  Level 13  
  Mam identyczny problem właśnie z moim kilkuletnim telewizorem samsunga.
  Gdy mam np włączoną jedynkę z telewizji naziemnej i np włączę czy dekoder czy dvd ,cokolwiek przez euro przełącza się w tryb AV ale widać właśnie smugi i przebicia jedynki. Mam jednak możliwość (dziwne i to bardzo) że gdy jest przełączony w tryb AV mogę naciskać kolejno z pilota numery kanałów i nadal jestem w AV ale razem z naciśnięciem np kanału TVN to mam przebicia z tvnu...
  Trochę nad tym pomyślałem i wywnioskowałem że mam magnetowid podłączony przez kabel antenowy do telewizora i modulator jest ustawiony na kanał 62 to dwa kanały przed numerem 62 i po tym kanale mam takie czarne okienka 60 czarne 61 czarne 62 magnetowid 63 i 64 czarne to ustawiłem na kanale 0 w telewizorze właśnie jedno z tych czarnych okienek i gdy przełączam na dekoder czy na dvd bądź też magnetowid przez euro to przełącza mnie do AV a ja naciskam właśnie te czarne okienko zaprogramowane na kanale 0 telewizora dzięki temu mam czysty obraz.
  Myślałem nad stworzeniem układu ( taka moja wymyślona proteza ) właśnie żeby transmitował tylko czarne okno do niego podłączyć jakiś modulator ustawić na ostatni kanał czyli tam gdzie czy nawet w kablówkach czy w naziemnym odbiorze nie przenikał i nie przeszkadzał przez najbliższe mu częstotliwości ,wmontować to w obudowę telewizora i działało by bez magnetowidu.

  Odnośnie na problem kolegi reebok zauważ proszę czy masz możliwość właśnie "manipulacji" przenikania programu (np TVP1 do TVN) na eurozłącze?
  Jeśli tak to można by pokombinować tak jak jest to w moim przypadku żeby nie było kichy na obrazie.

  Pozdrowienia , Lisu93.
 • #9
  reebok
  Level 11  
  Próbowałem z component i nic. Ustawiłem obojętnie jaki kanał, na którym nie ma sygnału i tak pozostawiłem, lecz mam lekką kaszkę, ale lepiej tak niż dublowanie obrazu i przenikanie.

  Dziękuję za odpowiedzi,
  Pozdrawiam