Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowa drukarka Brother DCP-150c i "NO cartridge "

proctorius 21 Feb 2010 17:14 9578 4
 • #1
  proctorius
  Level 2  
  Nowa nieużywana drukarka zakupiona z kartridżami, podłączyłem ją do prądu i pojawił mi sie komunikat brak kartridża i żeby ponownie włożyć je do środka. Na wyświetlaczu wyświetla się włóż czarny wkładam ok włóż żółty wkładam i tak zostaje na żółtym, wkładam pozostałe niebieski i czerwony dalej pisze włóż żółty, dalej świeci się czerwony wykrzyknik "NO cartridge " i żebym ponownie zainstalował pojemniki z tuszem i niemogę nic wydrukować. Gdy ją kupiłem pojemniki z tuszem były już w środku. Dodam że nie jest objęta gwarancja bo kupiłem ja za grosze na wyprzedaży.Co może być przyczyną ?

  Moderated By rys57:

  Tytuł poprawiłem. Proszę czytać Regulamin. P.11.

 • Helpful post
  #2
  MAN Electronics
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Jeżeli masz tusz w kartridżu to problemem może być fotokomórka wykrywająca obecność tuszu w pojemniku, jak mi się kolor skończył tez nie drukowała rozwiązanie.... zalepiłem taśma izolacyjna tylne okienka kartridża.
  nie wiem tylko czy w twoim modelu jest takie samo rozwiązanie w moim DCP 135C jest takie jak opisałem.
 • #3
  proctorius
  Level 2  
  Do serwisantscani1 zadziałało prawdopodobnie niebyły pełne będzie trzeba zakupić nowe. Dzięki :)
 • #4
  MAN Electronics
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Ja osobiście ani jednego kartridża nie kupiłem nowego szczerze nawet nie wiem jakie są ceny i czy pojedyncze można kopic za to robiłem to tak ze kupowałem tusze do uzupełniania i po delikatnym rozebraniu kartridża od góry odlepiłem kawałek przezroczystej foli i zatankowałem do pełna strzykawką z igłą. Wadą tych urządzeń jest to ze jeżeli skończy się jakiś kolor nie drukuje już nawet w czerni oraz to że nawet gdy jeszcze jest połowa tuszu w kartridżu to fotokomórka wykrywa brak dlatego ze jest na środku wysokości w kartridżu.
 • #5
  proctorius
  Level 2  
  Komplet nowych kartridżów Brothera ok 120 zł Ja znalazłem tańsze ną ebay.uk komplet za 5.45 funta 24.84 PLN więc niema sensu bawić się w dolewanie.