Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Multimetrem DT9205A

21 Lut 2010 18:07 2380 5
  • Poziom 12  
    Kupiłem go tydzień temu, chciałem zmierzyć napięcie bateri podlączonej do "paralizatora" z transformatora, niestety źle podłączyłem końcówki miernika i zamiast bateri pod obciążeniem "zmierzyłem" wyjście transformatora, pokazywało mi sie na zmiane 1(czyli poza zakresem)i liczby z zakresu 700-1800
    póżniej jak chciałem zmierzyć bateryjkę tym razem poprawnie pokazało mi 0.5V na zakresie 20V, a wiem że ma 1,2v, da się to naprawić?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Mam podobny problem, tylko że ja podłączylem go do HV, teraz wydaje mi się ze skala jest pomniejszona ileś razy(30?) pomóżcie, mam ten sam miernik.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Pewnie uszkodzony układ przetwornika jak w 99% usterek mierników , najlepiej go rozbierz i sprawdź czy składa się z układów w typowych obudowach czy wszystko zalane .

Może coś poradzimy , jak zalane to pewnie zostanie kosz.
  • Poziom 36  
    Ale przynajmniej dwóch kolegów już wie, że jeśli chce się coś zmierzyć to trzeba wiedzieć jak to się (multimetrem) robi.
  • Poziom 12  
    To była mała pomyłka
    W mierniku kjest taka czarna "kropla" a dookola niej pełno styków<chyba zalane>da sie coś zrobić?
  • Poziom 10  
    Wielka lipa, a był to taki ajny miernik, no cóż bedzie trzeba odłożyć zakup stacji lutowniczej