Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alinco DJ-X3 ,ICOM IC-R5 a może jakiś inny???

motyffczeski 21 Feb 2010 18:29 2185 5
 • #1
  motyffczeski
  Level 10  
  Witam wtajemniczonych w tym temacie mam pytanie jaki z tych podanych odbiorników wybrać który z nich jest lepszy i jak się sprawują,..Proszę o wskazówki co do zakupu ..jakie są wasze zdania ...i jaką antenę zakupić do samochodu aby też mieć nasłuch na CB..no i oczywiście inne pasma...
  Czytam posty o tych odbiornikach ale są to skanery od 2006 r a może by ktoś polecił jakiś nowy lecz nie twierdzę że te starsze są złe..

  :?:
 • #2
  motyffczeski
  Level 10  
  Czy ktoś tu jest co się orientuje ??bo nie mogę się doczekać co kupić miałem wcześniej Unidena UBC 69 XLT ale był słaby i go pogoniłem wogle nie wyłapywał Straży Granicznej, czy oni maja kodowaną transmisję ??
 • #3
  motyffczeski
  Level 10  
  witam zakupiłem VR-500 Yaesu mam nadzieję że to dobry wybór..???teraz to czekam na ten sprzęt ..Ale może ktoś coś się wypowie co o tym myśli..
 • #4
  Jap
  Level 29  
  mam DJ X3 - chodzi fajnie - ale z czułością na KF i powyżej 0,7GHz cienko. Ma wbudowane 2 wewnętrzne anteny, 3cia zewn + 4ta - jeśli wykorzystuje się słuchawki. Słabe strony to rysująca się obudowa i dziwny szum w AM (taki FMowy). Porównując go do dużo starszego Realistic PRO 32 jakoś ładniejszy odsłuch jest na realisticu - szczególnie na AM. Czytając trochę opini wydaje mi się, że VR-500 będzie działał lepiej niż X3 - ale ciężko powiedzieć, jeśli się nie porówna - dane na papierze nie odzwierciedlają rzeczywistości.
  Co do straży granicznej - nie mają kodowanej transmisji. A jakby nawet mieli to słyszałbyś dziwne piski, bulgotania etc.
 • #5
  KRON
  Level 13  
  VR-500 działa dużo lepiej i też dużo lepiej kosztuje ;)
  Miałem wcześniej DJ-X3 to mam porównanie :D DJ-X3 w porównaniu do VR-500 to jak zabawka dla dziecka ;)
  Chociaż w swojej cenie to DJ-X3 rządzi :) Byłem z niego na prawdę zadowolony :D Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)
 • #6
  motyffczeski
  Level 10  
  Wybrałem VR-500 polecam już go fajnie się spisuje i nie jest taki trudny w obsłudze