Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa wzmacniacza pod subwoofer aktywny.

21 Lut 2010 19:31 3194 7
  • Poziom 2  
    Witam!

Jestem nowy na forum ale przesiaduje od czasu do czasu na nim już od jakiś 2 lat :) od miesiąca planuje zbudowac subwoofer aktywny. Co za tym idzie potrzebuje wzmacniacza. Przeczytałem masę tematów na temat suba i zdecydowałem się na "budowę" wzmacniacza samemu. Jednak to co wyczytałem to za mało :( Jako, że nigdy nie tworzyłem jakichkolwiek konstrukcji elektronicznych proszę o wyrozumiałosc.

Chciałem kupic te części:
    - A-131 Końcówka mocy Mosfet 200W (ze strony advanceelectronic.pl)
    - Transformator TS300VA 230/40V
    - A-140 Filtr aktywny do subwoofera. (ze strony advanceelectronic.pl)

Czy te częsci są dobrze dobrane? Co jeszcze będzie mi potrzebne? Zapewne radiator hehe :)
  • PCBway
  • Poziom 31  
    Co do wzmacniaczy to proponuje zajrzeć http://www.wzmacniacze-audio.yoyo.pl ... Może jakiś wzmacniacz się koledze spodoba... A może sprawdzony Holton 200 czy 400? Pozdrawiam

PS. Napisz jaki głośnik chcesz nim napędzać...
  • PCBway
  • Poziom 2  
    No właśnie słyszałem o tym Holtonie ale nie wiem czy to nie za duży problem jak dla początkującego? Jakie łaczne (mniej/więcej) koszta są Holtona 400?
  • Poziom 10  
    Witam!

Sam budowałem panel do subwoofera na kitach advanceelectronic i jestem w pełni zadowolony, w razie problemów mogę pomóc z uruchomieniem. Polecam dodatkowo układ miękkiego startu transformatora A-102 i zabezpieczenie A-111. Podana przez ciebie końcówka A-131 to Holton200
  • Poziom 2  
    Witam,

Trochę po czasie ale nie ma sensu tworzyć nowy temat jak ten pasuje idealnie :D

Mam zamiar zbudować wzmacniacz do sub'a. Głośnik ma 15", 550 wat, 4Ω i został mi po sprzedaniu auta. Był podpięty pod magnat'a Xcite 801 i nie dawał rady więc wychodzę z założenia, że Holton 400 pociągnie go bez problemu.

Większość potrzebnych części chcę kupić z advanceelectronic, a dokładniej płytki pcb: A-141, A-140, A-102, A-111, A-101. Z altron'a AL-13 (montaż wg modyfikacji Irka).

Jestem początkujący i proszę o wyrozumiałość :|
    Z góry dzięki za odpowiedź.
  • Poziom 31  
    azazel21 napisał:
    Był podpięty pod magnat'a Xcite 801 i nie dawał rady więc wychodzę z założenia, że Holton 400 pociągnie go bez problemu...

Co rozumiesz pod pojęciem nie dawał rady?
    Poza tym nie zadałeś pytania więc nie wiemy o co Ci chodzi. Jeśli pytasz o to czy "pociągnie" to odpowiedź brzmi TAK...
  • Poziom 2  
    Hehe sorki za brak pytania. Trochę mi się śpieszyło ostatnio. Chodzi mi głównie o pomoc w wybraniu części i ewentualna (wirtualna) pomoc w złożeniu tego.