Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa lodówki Samsung RSH1KBRS

markosz07 21 Lut 2010 19:48 8314 4
  • #1 21 Lut 2010 19:48
    markosz07
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    Jestem nieszczęśliwym posiadaczem lodówki side by side z kostkarką i kruszarką.
    3 miesiące po zakończeniu okresu gwarancji lodówka zaczęła tracić temperaturę, tzn. zaczęła się rozmrażać. Wezw3anie serwisanta z Samsunga zaowocowało stwierdzeniem że lodówka nadaje się do wyrzucenia gdyż najprawdopodobniej rozszczelnił się układ chłodzenia. Serwisant na moją wyraźną prośbę napełnił lodówkę jakimś gazem i lodówka mroziła jak dawniej...przez ok 40 dni.
    Po tym czasie znów zaczęła bardzo głośno chodzić (głośne buczenie) i nagle temperatura zaczęła spadać. Mam obecnie + 11 stopni. Dodam że gdy otwieram lodówkę to czuję dziwny zapach - jakby gaz ?
    Jakiś rok i 3 miesiące temu zapaliła się lampka czerwona wskazująca filtr do wymiany zatem wyjąłem filtr ale nie wstawiłem nowego - może to ma z tym związek ?
    Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
    Marek

0 4
  • #2 21 Lut 2010 19:57
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Znajdź serwisanta który zlokalizuje nieszczelność i napełni ponownie układ.Sam nic nie naprawisz.Lodówka musi być na warsztacie u dobrego fachowca.

0
  • #3 21 Lut 2010 20:06
    ROBSON33
    Moderator AGD

wiesiekba napisał:
    Znajdź serwisanta który zlokalizuje nieszczelność i napełni ponownie układ.Sam nic nie naprawisz.Lodówka musi być na warsztacie u dobrego fachowca.

Popieram .
    Samo napełnienie czynnikiem chłodniczym nic nie da , najpierw należy zlokalizować nieszczelność .
    Poszukaj w okolicy dobrego chłodniarza , naprawa jak najbardziej możliwa i opłacalna .

0
  • #4 21 Lut 2010 20:33
    markosz07
    Poziom 2  

Jestem z Wrocławia. Czy przypadkiem nie znacie jakiegoś fachowca który mógłby mi pomóc ?
    Pozdrawiam

1