
Witam!
Po długim okresie leżakowania w szafie w końcu uruchomiłem przedwzmacniacz, który w założeniu miał być uzupełnieniem "końcówki mocy do sypialni" opisanej w innym temacie. W związku z tym, że przebudowałem swój system audio, poprzez dodanie aktywnej zwrotnicy przedwzmacniacz wygląda nieco inaczej niż pierwowzór, którego zdjęcia można obejrzeć w temacie Link
Końcówka, która tam wystąpiła napędza górę moich zestawów głośnikowych. W związku z używaniem crossovera z rynku pro, potrzebowałem przedwzmacniacza z wyjściem symetrycznym. Zastosowałem więc układ OPA 1632 firmy Burr Brown. Pracuje on jako bufor wyjściowy w standardowej aplikacji, z rezystorami 1k na wejściu i w sprzężeniu.


Całość zamontowałem na małej płytce uniwersalnej.
Zasilanie +-12V dostarcza zasilacz zbudowany na stabilizatorach LM 317/337. Zastosowałem trafo zalewane firmy Indel o wydajności 2x 0,25A.
Zanim sygnał trafi na wejście układu OPA przechodzi przez selektor źródeł, zbudowany na wojskowym przełączniku radzieckim, dalej przez układ regulacji barwy, który jest kopią rozwiązania stosowanego przez firmę Revox. Płytka i schemat zostały opracowane na forum audiostereo. http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=36554&p=1#k Pracują tam wzmacniacze operacyjna OPA 627.Za regulatorem znajduje sie drabinka rezystorowa na precyzyjnych rezystorach Dale. Impedancja drabinki 10k.
http://www.penguinlovers.net/audio/Attenuator.html
Kilka zdjęć z budowy i powstawania:






Obudowa jest wykonana w całości z aluminium, użyłem imbusowych śrub m3. Muszę postarać się o nowe nóżki oraz nakładki na potencjometry regulacji barwy.
Przedwzmacniacz pracował od razu poprawnie.






Przedwzmacniacz ma również na wyjściu gniazda RCA. Po polutowaniu na nich prostego bufora na tranzystorach 2sk170, moze dostarczać sygnał niesymetryczny.

w późniejszym czasie zamieszczę schematy, muszę je znależć na dysku.
Pozdrawiam!
Dodano po 6 [minuty]:
jeszcze jedno zdjęcie połączeń

Cool? Ranking DIY