Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford orion - caly czas swieci sie kontrolka, bez kluczyka

21 Lut 2010 21:01 1747 2
  • Poziom 27  
    Witam, ford orion z 89 r. silnik 1,6 diesel. Problem polega na tym, że nawet jak jeszcze nie wloże kluczyka do stacyjki to zapala się ta kontrolka
    ford orion - caly czas swieci sie kontrolka, bez kluczyka
    i słychać cały czas jak przełącza się przekaźnik do świec żarowych. Wczoraj wymieniałem przekaźnik do świateł mijania. Podejrzewam zwarcie w skrzynce bezpiecznikowej, chociaż po wyjęciu dwóch przekaźników do świateł mijania to też jest to samo, rano samochód jeżdził bez problemu. Wieczorem przyszedłem do samochodu i zauważyłem że świeci się ta kontrolka powyżej, chodzi dmuchawa, akumulator rozładowany prawie do końca. Narazie odłączyłem akumulator. Czyżby zwarcie w skrzynce bezpiecznikowej czy raczej moze w stacyjce.
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    Witam.

Ja bym obstawiał kostkę stacyjki.
    Spróbuj poruszać kluczykiem w stacyjce i daj znać, czy kontrolka zgasła, ew. czy wyłączyły się pozostałe odbiorniki.

Jak rozbierzesz obudowę kolumny kierownicy, to będziesz miał wszystkie kable od stacyjki prawie na wierzchu, przy wyjętym kluczyku +12V powinno być tylko na jednym przewodzie, jeśli jest jeszcze na którymś, to upaliła się kostka...

Jest jeszcze jedna opcja... ukręca się łącznik stacyjki z kostką...

Pozdrawiam.
    Miwhoo.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 27  
    Cieżko powiedzieć, ale sprawdzę też i stacyjkę, a ktoś wie jak wyciągnąć skrzynkę z bezpiecznikami, dodam jeszcze, że przekaźnik świec żarowych załącza się po przekręceniu przełącznika na światła mijania kilka razy słychać jak przekaźnik próbuje się załączać i przestaje i cały czas pali się kontrolka wspomina wyżej. Póżniej znowu jak wyłącze i włącze światła to znowu słychać jak ten przekaźnik pstryka i tak wkółko, oczywiście bez włożonych kluczy.