Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw stereo do słuchania muzyki na PC. 600-800zł

21 Lut 2010 23:30 2873 18
  • Poziom 9  
    Witam, proszę o pomoc w wyborze głośników do PC. Cena w okolicach 600-800zł. Uzbierałem trochę kasy. Do tego posiadam Xonara DX. pokój 4x4m.
    Głównie do muzyki (80%) i filmów(20%), gram na słuchawkach. Styl muzyki jakiej słucham to: hip hop, metal, hardstyle (w takiej kolejności).
    Teraz pytanie: kolumny + wzmacniacz czy wieża, bo jakość dźwięku typowych głośników komputerowych jest raczej gorsza?
    Dodam, że na duże kolumny podłogowe nie mam miejsca.

Używane z allegro jak najbardziej wchodzą w grę. Najważniejsze kryterium to cena/możliwości.
  • Poziom 9  
    Tak właśnie sądziłem, że lepiej kupić kolumny. Może robię głupio, ale proszę o pomoc w dobraniu jakiejś wieży, wtedy może przesłucham wieży i jeśli będzie mi odpowiadać to się poważnie zastanowię. Zawsze to będzie nowszy, i bardziej nowoczesny sprzęt.

@up Też właśnie zastanawiałem się nad nimi, ale nie miałem od nikogo porównania co do innych sprzętów.
  • Poziom 18  
    Kolego bierz wzmacniacz i kolumny. Naprawdę będzie dobrze. Wieża mówisz nowsza... wygladu? A czy nie ładniej wyglądają drewniane naturalne kolumny? Te nowe wieże wyglądaja tak plastikowo..
  • Poziom 9  
    Nie, nie wygląd nie ma tu nic do rzeczy. To jest mi obojętne, a nawet jak napisałeś kolumny są ładniejsze :)
    Chodzi mi o to, że miałbym możliwość słuchania mp3 bez włączania PC przez USB lub z płyty. Chociaż w 80-90% czasu jaki słucham muzyki komputer jest włączony.
    Nie jestem zdecydowany, lecz jeśli mówicie, że lepiej kolumny + wzmacniacz to proszę pomóc mi coś wybrać. Jestem zielony w tych sprawach :)
    Dodam, że w grę wchodzą tylko podstawkowe kolumny, gdyż tylko na biurku (pod?) będę mógł je postawić i do tego będą blisko moich uszu - 40-50cm.
  • Poziom 18  
    Ale czy warto kupować wieże która z czasem stanie się za słaba tylko dlatego żeby słuchać muzyki nie włączając komputera? A nie myślałeś o jakiś więksych kolumnach które postawiłbys na regale? Takie małe do postawienia na biurku też bedą dobrze grały bo siedzi się blisko ale dźwiek już tak daleko nie niesie.

Nie myślałeś o zrobieniu kolumn według własnych potrzeb?
  • Poziom 9  
    Z lewej strony może trochę miejsca na szafce by się znalazło, ale z prawej 50cm mam ścianę.
    Nie zależy mi tak bardzo na mocy, lecz jakości i wyraźnym basie :)

Ale takie kolumny to już zapewne drożej mnie wyniosą?
  • Poziom 26  
    Z używanych wież pomyśl nad Yamaha Pianocraft ( za 800zł powinieneś już znaleźć ) Jeśli zdecydujesz się na kolumny to poważnie pomyśl nad Tannoy M2 i wzmacniaczu Yamaha A-960MkII.
  • Poziom 18  
    Nie koniecznie. Jakieś tonsile mozna wyrwać nawet za 200 zł. Altusów Ci nie polecę bo mówisz o jakości... ;) Chociaż sam cenie sobie ich dźwięk.
  • Poziom 9  
    @nitros66 Jakiś konkretny model tej wieży polecasz? Bo na allegro widzę wszystko powyżej 1,1k.
    tego wzmacniacza też póki co nie ma, ale aż tak mi się nie spieszy.

@vipmatrix7
    Razem ze wzmacniaczem chciałbym się zmieścić w 800zł, także za kolumny mogę dać więcej niż 200zł : ) Tylko jak mówiłem, proszę o konkretne modele bo nie orientuje się w tym w ogóle. Może marki te dobre/zła znam, nic poza tym.
    Mówię o jakości, żeby podkreślić, że kolumny nie mają nagłośnić dyskoteki, a średniej wielkości pokój.

EDIT: a np. takie coś? http://www.allegro.pl/item881060613_technics_sb_c350_140w.html
  • Poziom 9  
    Niestety, to nie dla mnie. Nie jestem takim zapaleńcem jeśli chodzi o dźwięk.
    Za dużo przy tym pracy, poświęcania temu czasu.
    Ja z pomysłu zakupu głośników komputerowych za 200-300zł, przeniosłem się w kolumny do 800zł. Dużo więcej niż początkowo planowałem. I wolę jednak kupić coś gotowego i nie przeszukiwać już dziesiątek stron internetowych codziennie. :)
  • Poziom 26  
    Diabolicue napisał:
    @nitros66 Jakiś konkretny model tej wieży polecasz? Bo na allegro widzę wszystko powyżej 1,1k.
    tego wzmacniacza też póki co nie ma, ale aż tak mi się nie spieszy.
    l

Co do Pianocraft'a to najlepiej było by zakupić E 810 ( inne jej modele źle też nie grają ). Na Alledrogo jest drogo :D Pochodź po komisach, wertuj internet za około 800zł powinieneś ją znaleźć.

Co do kwoty którą chcesz rozdysponować to kolumny powinny być droższe od wzmacniacza ( bo to w głównej mierze od nic zależy jakość dźwięku ). Ze wzmacniaczy dobre brzmienie oferuje również Denon PMA- 360.
  • Poziom 18  
    Jeśli chodzi o konkretne modele kolumn to mogę polecic jedynie tonsil zg30 - sam posiadam - kolumny graja czysto i ciepło - sam zresztą mam na sprzedaż bo 6 kolumn w pokoju to za duzo - muszę się czegos pozbyć ;). Możesz przeszukać allegro pod hasłami Alton Mildton Tonsil Space i zobaczysz co by cie ainteresowało. Co do tych kolumn Technicsa to troche kosztuja bo za połowę tyle można juz wyrwać tonsile ale jakos szczególnie mnie nie przekonują. Wyglądają na takie zwykłe. Nie wiem jednak jak grają.
  • Poziom 26  
    Zg 30 również posiadam, nie wiele im można zarzucić, ale budżet jest o wiele większy i można nabyć zdecydowanie lepsze kolumny( zg 30 są warte około 100-150zł ) dlatego je odradzam ( kolego vipmatrix nie myśl że zabieram potencjalnego klienta :D ). Co do Technics'ów lepiej od nich zagrają Tannoy'e ( może minimalnie mniej basu będą mieć ). Warte uwagi są też Polarisy. Space'y świetnie spisują się w gitarowej muzyce, ale niskim basem nie grzeszą i przy cichej muzyce możesz odczuwać jego lekki niedosyt. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Nie no spoko - Kupca juz znalazłem w dokładnie takim przedziale jak napisałeś - Jutro podjeżdża na odsłuch ;) A co do basu - mogłoby być więcej ale źle nie jest - najważniejsze że całosc ładnie współgra - nie ma dziur w paśmie
  • Poziom 9  
    Tak sobie jeszcze pomyślałem, że w moim amplitunerze Onkyo TX-SR605, który stoi piętro niżej jest dostępna funkcja "zone 2".
    Jak to dokładnie działa?
    Czy można by tak zrobić, żeby połączyć z nim moje przyszłe kolumny i nie kupować wzmacniacza?
  • Poziom 9  
    Dobra, może inaczej.
    Proszę o pomoc w wyborze kolumn podstawkowych do amplitunera Onkyo TX-SR605, który ma z tego co się orientuje 140W 6Ω na kanał. Zależy mi na mocnym basie. :)
    Jakie kable do tego będą mi potrzebne? Od PC (jack) kable będą szły do amplitunera i z amplitunera do głośników, które będą stały przy PC. Odległość wynosi około 15m.
    Cena do 800zł za kable + kolumny