Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[atmega 128] na plytce propoxa mmnet 102 + ethernut 4.8.6

sieciech 22 Feb 2010 00:54 1848 4
    sieciech
    Level 12  
    Hej

jako iz jestem posiadaczem plytki evb mmnet 102 ( Link tutaj ) toteż postanowiłem co nieco sie pobawić - i juz na starcie mam problem - otóż skompilowałem biblioteki ethernuta - nut os'a (kompilacja przebiegła bezbłędnie) , następnie, skompilowałem przykładowy program ethernuta - serwer http. Niestety po zaprogramowaniu nic się nie dzieje - programuję JTAGiem przez avr studio - mam wraznie, że program się w ogóle nie uruchamia. Dodatkowo, ten sam program (binarka), dostarczony przez ethernuta, a więc nie skompilowany z bibliotekami do nutos'a przeze mnie - działa. Staram się jakoś zlokalizować problem, ale szczerze mówiąc nie mam pomysłu - stąd prośba, jak znaleźć przyczynę ? może to błąd w kompilacji bibliotek nutos'a ? tylko że output wygląda na ok.

pzdr
    mj_2000
    Level 15  
    Proponuję obejrzeć dobrze zakupioną płytkę. Kiedyś kupiłem od nich zestaw pod LPC2148 - płytka miała błędne połączenia (niezgodne ze schematem) i przez to nie działał chociażby port USB. Sprawdź przede wszystkim rewizję (rev) schematu i płytki...

Ja osobiście nie ufam produktom tej firmy. Inny przykład: moduł z najnowszym układem FTDI (FT2322H). Przysłali "działający w połowie". Fabrycznie przylutowany był EEPROM, który z założenia nie współpracuje z tym układem. Nie było możliwości wgrania własnych ustawień.

Dlatego szukaj błędu również w sprzęcie (niestety).
    sieciech
    Level 12  
    płytka raczej działa, bo program nie skompliowany przeze mnie ładuje się i działa. wydaje mi się że to może być problem software'owy...
    puch_
    Level 11  
    Podeślij mi hex. to wgram go u siebie zobaczymy jak będzie. W sumie to jestem zdziwiony że udało Ci suę to bez problemu. skompilować.
    Przemek_100
    Level 10  
    wiec tak jak akurat pracue na mnet01, nie sadze ze masz blad w sprzecie tym bardziej ze dziala binarka. Kompilujac sam biblioteki mozesz sie natknac na kilka problemow poniewaz bedziesz kompilowal z nowszym ethernutem i vinavrem. Malem podobny progblem z mnet01, gotowa binarka dzialala a skompilowane poprawnie zrodlo nie. Okazalo sie po spedzeniu wielu godzin mialem gdzies podaczas kompilacji bibliotek ustawiona optymalizacje kompilatora pod wzgledem szybkosci dalo to efekt taki ze niektore petle for(i=0;i<100;i++); skaczace same na siebie byly "omijane". Uruchomie i zrozumienie srodowiska troszeczke czasu ci zajmie, ale jak ogarniesz system jest swietny, dobrze opisany, dostepne zrodla ma takze wszystko co trzeba, stos tcp, http, uarty, watki, przerwania , mozesz sam pisac sterowniki, wiele sie nauczysz ogladajac zrodla. Nie znam tej plytki ktora Ty masz tam jest chyba kontroler ethernet 100tka, ale generalnie dam ci takie rady na poczatek:
    1. jesli program ma uzywac wyswietlacza LCD musisz go odpowiednio podlaczyc nie dziala on w kazdej konfiguracji dostepnej w programie konfigurujacym
    2. musisz ustawic odpowiednia czestotliwosc i wersje ethernuta
    3. Musisz miec przedewszystkim ustawiony odpowiedni adres dostepnosci peryferyjnego kontrolera eternet (robi sie to poprzez zaladowanie pliku konfiguracyjnego dostepnego na plytach CD propoxa,albo schemat i jazda samodzielnie
    4 musisz miec podobnie skonfigurowana pamiec, tak samo jak wyzej
    Na poczatku to wszystko wydaje sie nie do ogarniecia, ale to dobrze ze takie jest, bo to ze takie jest ynika z istoty bardzo konkretnego i optymalnego systemu to nie winda :)

Ogolnie te plytki PROPOXA to super sprawa, ja zrobilem na nich wiele urzadzen ktore sprzedaje do dzis. Zaleta jest to ze calyc zas je produkuja, pewnie dlatgo wsparcie juz nie dziala tak dobrze bo nikt nie pamieta jak to bylo kiedys.