Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP pavilon dv4000, TouchPad raz działa, raz nie

22 Lut 2010 01:12 2372 4
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich

Problem taki jaki w temacie.

Otóż kupiłem przedwczoraj używanego HP paviliona dv 4000 bez systemu. Wgrałem więc Windows XP i spotkała mnie przykra niespodzianka.

Gdy jeżdżę palcem po padzie to czasami działa, a czasami nie. Żeby było śmieszniej to przy podłączonym zasilaniu, powiedzmy, że na 4 próby 1 zadziała, a przy odłączonym zasilaniu, na 4 próby 3 razy zadziała. Wiem, że to brzmi dziwnie, ale testowałem to już parenaście razy i wynik jest zawsze prawie taki sam. Jeżeli chodzi o zasilacz to nie wiem na ile on jest orginalny, ale jest na nim naklejka z logiem HP. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Dodam, że sprawdzałem pad na Ubuntu Live CD 9.10 i dzieje sie tak samo.

Z góry dziękuje.
  • Poziom 15  
    Parametry dedykowanego zasilacza masz na dolnej obudowie lapka- porównaj z zasilaczem. SO wgrany a co ze sterownikiem touchpada ?
  • Poziom 14  
    Parametry sie zgadzają, ale.....

Otóż przyjechałem dzisiaj do domu (inne mieszkanie) podłączem do gniazdka i TouchPad działa bez zarzutu, zarówno bez zasilania jak i z! Więc problem rozwiązany :)

Jednakże, czy mogłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak sie dzieję? Wiedzy nigdy nie za wiele :)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    1) zabrudzenie touchpada- trzeba go co jakiś czas przetrzeć
    2) wilgotne (spocone) paluszki
    3) wigotność powietrza lub zmiany temp. przy przenoszeniu
    Sam tuchpad HP jest bardzo dobry ale wymaga przyzwyczajenia (z boku strefa scrolla- odp. kółka w myszce oraz jest dynamiczny - czyli przesuwając go powoli musisz 3x przejechać paluchem w poziomie z lewej na prawą aby przesunąć przez cały ekran, jak przesuniesz szybko to zrobisz to jednym ruchem). Można to ustawić ale moim zdaniem fabryczne parametry są bardzo OK. Jak się przyzwyczaisz to zapomnisz o myszce.
  • Poziom 14  
    Dzięki za pomoc :)