Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch Logixx 8 VarioPerfect WAS24462PL

Neonka7 22 Lut 2010 08:22 5237 3
  • #1 22 Lut 2010 08:22
    Neonka7
    Poziom 2  

Przymierzam się do zakupu tego modelu Bosch Logixx 8 VarioPerfect WAS24462PL
    Czy ktoś orientuje się, gdzie ta seria jest produkowana?
    Czy ta pralka ma zintegrowane łożyska z bębnem?

Czy może za tę cenę jest lepsza? mniej awaryjna pralka?

0 3
  • #2 22 Lut 2010 10:03
    ~wac
    Poziom 20  

Witam,

Seria pochodzi z Niemiec.Łożyska są wymienialne.Ja mam starszy model WAS 28740 PL. Dotychczas sobie bardzo chwaliłem ale jest też kilka minusów.
    Pralke mam 2 lata.Od nowości ma wade ,że stukają w niej amortyzatory ale serwis mi tego nie uznał.Pozatym chodzi bezawaryjnie.
    Jak pierze sie grube rzeczy takie jak kołdry nie jest w stanie odpompować wody na poczatku odwirowania.Następnie wirownie nie rozpoczyna się ponownie tylko jest anulowane i przechodzi do kolejnej fazy płukania.Rezultat jest taki ,że jest słaby efekt płukania.Dzieje się tak przy każdym odwirowaniu pośrednim.Tylko wirowanie końcowe jest ponawiane
    Tak samo dzieje sie przy praniu ręczników,ale nie zawsze.Porównując z pralką LG po sąsiedzku to tą samą kołdre wyprała ,wypłukała i odwirowała bez żadnych problemów.Poprostu niemieccy inżynierowie powinni pewne rzeczy zauważyć i wyeliminować jeszcze przed wypuszczeniem modelu na rynek szczególnie przy pralce za takie pieniądze.Następny problem to równomierne rozłożenie wkładu przed odwirowaniem.Bęben jest jak z galarety.Wyczuwa najmniejsze niewyważenie i dlatego np.piorąc prześcieradła z brzegami z gumki potrafią sie tak wyzwijać ,że nie jest ona w stanie tego rozłożyć i tak mieli po
    15 min.przed każdym odwirowaniem.

Nie chce nikogo zniechęcać ,ale pisze jako użytkownik tej pralki.Używam jej od samego początku codziennie nawet po 2 prania więc napewno nie jest awaryjna.

Wierze ,że niemieccy inżynierowie już coś zrobili z tymi niedopatrzeniami i m.in. ten model jest jeszcze trwalszy i lepszy niż te starsze.

Pozdrawiam

0
  • #3 22 Lut 2010 15:43
    Neonka7
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Ja jestem użytkownikiem starszego Boscha od 8 lat, jestem mega-zadowolona, poza li tylko 4,5 kg ładunkiem, mam dużą rodzinę, 3 dzieci, chłopaków, brudzących co popadnie i muszę wymienić mój model na jakiś o dużej ładowności, więc bardziej ekonomiczny, ale jeśli jest z Niemiec i ma osobno łożyska to biorę! Jak potestuję, to napiszę jak się sprawuje.:D

0
  • #4 22 Lut 2010 16:43
    ~wac
    Poziom 20  

Witam,

tak sie składa ,że je też mam do czynienia ze starym Boschem z serii Maxx 4 i musze powiedziec ,że ta jest nie do zdarcia.Jest bezawaryjna ,kupiona w 2000 roku. Jest też ze sterowaniem elektronicznym.Nigdy nic sie nie zawiesiło.Łożyska w idealnym stanie.

Jeśli chodzi o pojemność pralki ,którą chcesz kupić to jest ogromna.Można bardzo dużo zmieścić

0