Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Micra k11 jak podłaczyć kostkę/radio

22 Lut 2010 09:26 10983 5
  • Poziom 35  
    Jakie kolory masz tych kabli wszystkich? Nie widać za dobrze to pytam.
  • Poziom 9  
    1. czerwono-niebieski
    2. czerwono-czarny
    3. niebiesko-czarny
    4. czarno-czerwony
    5. czerwono-czarny
    6. żółto-czarny
    7. żółto-czerwony
    8. czerwono-czarny
    9. czarno-czerwony
    10. brązowy
    11. czarno-fioletowy
    12. niebieski
    13. czarno-biały
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    8 kabli to głośnikowe a reszta zasilanie, Dziwne te kolory ale to nissan micra. A więc weź sobie miernik czy tam żarówkę i zobacz na jakim kablu masz +12V to będzie plus. Potem masę znajdź. Musisz sam posprawdzać napięcia bo trudno powiedzieć po kolorach.
  • Poziom 9  
    To już robiłem i problem w tym że zapalają mi się światła wraz z podświetlaniem zegarów jak podłącze pod +12V. Oraz brzęczek drzwi jeśli są otwarte.
    W internecie znalazłem że w ogóle nie ma masy w oryginalnej kostce. Trzeba ciągnąć od zapalniczki.
    Fajnie jakby się ktoś znalazł co miał do czynienia z K11
  • Poziom 14  
    Zawsze jest masa w kostce ISO
    Metodą eliminacji możesz znaleźć zasilanie (jedno, [prąd jest zawsze] tzw. podtrzymanie, drugie to [po przełączeniu stacyjki], trzecie [po zapaleniu świateł] ) te znajdziesz podłączając probówkę pod masę (pewną) i żadne cuda nie powinny się dziać. Masę znajdziesz podpinając się pod wcześniej zlokalizowane zasilanie (na stałe). Z reguły zasilanie i masa są grubsze.
    Dla bezpieczeństwa upewnij się czy głośniki są odpięte i czy zamiast bezpieczników nie masz 5 groszówek ;) .
    Głośniki rozróżnisz po kolorach w miejscu docelowym (przykładowo sprawdzając jakie kończą się w drzwiach).
    Nie jest to skomplikowane chyba ...
    obłożenie w kostce ISO znajdziesz na forum, najlepiej było by przy tym manewrze zainstalować na powrót kostki.
    Pozwodzenia