Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony ericsson w595 nie akceptuje kart sim z plusa

22 Lut 2010 11:19 3449 28
  • Poziom 11  
    Witam. Dzisiaj zwracam się z następującym pytaniem może was to zaciekawi i znajdziecie odpowiedź, mianowicie problem polega na tym że mam telefonik przywieziony z Anglii. Działał w O2 wcześniej po przeprogramowaniu na polski i zdjęciu simlocka telefon działa w każdej sieci oprócz plusa. Zastanawiające gdyż kartę z plusa zaakceptuje ale mam komunikat o braku zasięgu i że mogę wykonywać tylko alarmowe połączenia. Czekam na propozycje i uwagi. Dziękuję.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 19  
    na innych kartach jest dobry zasięg????Może trzeba wgrać na nowo całego softa wraz z kostumizacją.A może karta jest nieaktywna wtedy bardzo możliwe ze nie złapie sieci....
  • Poziom 11  
    Karty są aktywne, bo na innych telefonach działają. Soft już zmieniałem 3 razy i nie pomogło.
  • Poziom 19  
    Może jest coś jest nie tak ze slotem?????Telefon nie był zalany czy Coś????
  • Poziom 11  
    No tak ale dlaczego inne karty akceptuje a tylko z plusa nie chce. Telefonik nie był po zalaniu tylko w Anglii był programowany i po tym programowaniu przestał działać
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 19  
    Włóż inna kartę, złap zasięg, wyszukaj ręcznie sieci, i zobacz czy łapie nadajnik z plusa.
  • Poziom 11  
    Nie znajduje mi ręcznie nadajnika z plusa :(
  • Poziom 19  
    Może być coś z anteną. Jak masz czym rozkręcić, to rozkręć i wyczyść styki antenki. Na innych telefonach masz dobry sygnał z plusa?
  • Poziom 11  
    Bardzo dobry mam pod nosem prawie nadajnik sam używam też plusa i nigdy nie było problemów a najgorsze jest to że na innych sieciach jest max albo prawie max
  • Poziom 19  
    No to pozostaje wyczyścić styki anteny, a jak nie pomoże, to chyba tylko serwis.
  • Poziom 11  
    Gdyby styki nie łączyły, to wnioskuję że w innych sieciach też by nie działał. A tutaj jest problem tylko z plusem, i jak wyszukuje sieci, to plusa mi nie znajduje.
  • Poziom 19  
    No to chyba sprawa programowa. Jak nie pomaga soft, to trzeba będzie boxem wgrać soft. I nie jestem pewien, bo nie mam boxa - zrobić full unlock.
  • Poziom 11  
    Programowałem boxem setool'em więc już nie mam pomysłów :(
  • Poziom 19  
    Może jest coś nie tak z końcówką mocy od zasięgu. Jak masz czym, to nie zaszkodzi wygrzać płytę :)
  • Poziom 11  
    Telefon jest nowy. Wolę tu nie ryzykować z grzaniem, gdyż nie był on nigdy rozkręcany. Podejrzewam że wgrane wcześniej ustawienia coś pomieszały, a teraz nie można ich usunąć pomimo programowania.
  • Poziom 19  
    Pewnie trzeba będzie wszystko skasować i programować, albo jest jakiś błąd w GDFSie.
  • Poziom 11  
    Też podejrzewam że to GDFS'y

Dodano po 15 [minuty]:

A jeśli chodzi o GDFS'y na tej platformie to czym lepiej to postawić SE tool'em czy MT-box'em ?
  • Poziom 19  
    Nie wiem jak to jest w mtboxie ale SEtool robi to chyba dobrze :)
  • Poziom 36  
    Z tego co wiem to Gdfs w a2 jest bardziej w sofcie, bardzo rzadko ubija gdfsa na A2
  • Poziom 11  
    wszystkiego już próbowałem i doszedłem do wniosku że jest uwalona częstotliwość 900 MHz bo na 1800 czyli jak u mnie w mieście akurat działa orange i era oraz play wszystko śmiga a na 900 czyli w tym przypadku plus nie działa
  • Użytkownik obserwowany
    Pochwal się jeszcze W595i czy W595s?
  • Poziom 11  
    Jest to zwykły w 595 bez żadnych symboli :)
  • Użytkownik obserwowany
    To spróbuj zrobić jeszcze raz smoka, może się błędnie zdjął. Miałem to samo z W910.
  • Poziom 11  
    Hmm ale ja już kilka razy zdejmowałem i nic z tego nie wyszło
  • Użytkownik obserwowany
    A brandowanego softe próbowałeś wgrać? Czyściłeś styki anteny? Wygrzałeś płytę główną? Sprawdzałeś na innej taśmie?
  • Poziom 11  
    Telefoniku nie rozkręcałem już o tym chyba pisałem podejrzewałem tutaj usterkę programową. Płyty nie chcę grzać gdyż klient nie chce podejmować takiego ryzyka.
  • Poziom 2  
    spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne
  • Poziom 11  
    Nie no ustawienia fabryczne to już setki razy przywracałem tutaj jest usterka związana z tą częstotliwością nic tutaj już raczej nie wymyślę