Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LIVEBOX TP - jak wyłączyć szyfrowanie?

lemonspr 22 Lut 2010 11:32 3843 11
  • #1 22 Lut 2010 11:32
    lemonspr
    Poziom 2  

Witam, jestem tutaj nowy także proszę o cierpliwość.

Mam problem:

Moja dziewczyna ma livebox, do którego dołączony jest adapter sagem, czytałem na wielu forach co zrobić żeby wywalić ten adapter, wszystko rozumiem, natomiast chce usunąć szyfrowanie WEP na livebox, także potrafię to zrobić, a problem tkwi w tym, że nie potrafię wyłączyć szyfrowanie WEP w komputerze na win XP (nie wiem gdzie to się znajduje w win XP), osobiście pracuje na VISTA...

Ogólnym rozwiązaniem byłoby usunięcie szyfrowania WEP lub wprowadzenie nowego na routerze i na obu komputerach, pozdrawiam

0 11
  • #2 22 Lut 2010 11:42
    ducia
    Poziom 22  

Win xp sam rozpoznaje czy jest szyfrowanie czy sie coś zmieniło jak sie zmieniło to sie przyczepi czy nawiązać nowe połączenie.
    a co do instrukcji to tak: prawo klik na moje miejsce sieciowe-> właściwości-> prawo klik połączenie sieci bezprzewodowe-> sieci bezprzewodowe -> sieci preferowane -> dana sieć właściwości. I to tyle .

0
  • #3 22 Lut 2010 12:30
    piterus99
    Poziom 43  

Zmien SSID, XP ma faktycznie problemy jesli ma zapamietana siec a klucz sie zmienil
    Zmiana SSID spowoduje, ze na nowo nauczy sie tej sieci

0
  • #4 22 Lut 2010 12:31
    Opaler
    Poziom 12  

ducia napisał:
    Win xp sam rozpoznaje czy jest szyfrowanie czy sie coś zmieniło jak sie zmieniło to sie przyczepi czy nawiązać nowe połączenie.
    a co do instrukcji to tak: prawo klik na moje miejsce sieciowe-> właściwości-> prawo klik połączenie sieci bezprzewodowe-> sieci bezprzewodowe -> sieci preferowane -> dana sieć właściwości. I to tyle .

Tylko pod warunkiem, ze to Windows XP, a nie inny program zarzadza polaczeniami bezprzewodowymi.

0
  • #5 22 Lut 2010 12:34
    andreooo
    Poziom 18  

A właściwie jak masz połączony ten adapter (mowa tu pewnie o F800), z Liveboxem. Bo jest tak kolego że albo stosujesz adapter i podłączasz go do komputera kablem USB albo masz Liveboxa i podłączasz go do komputera za pomocą kabla USB, kabla ethernet lub wifi. Reasumując oba te urządzenia nie stosuje się razem.

0
  • #6 22 Lut 2010 14:26
    lemonspr
    Poziom 2  

Ogólnie sprawa wygląda tak: mam livebox z którym łączy się adapter przez wifi, zmiana polegałaby na tym aby wyrzucić adapter i podłączyć laptopa przez wbudowaną kartę wifi, tylko pozostaje kwestia szyfrowania której nie mogę rozgryźć.

0
  • #7 22 Lut 2010 15:33
    ducia
    Poziom 22  

To znaczy czego nie możesz rozgryźć? Zostaw szyfrowanie i połącz sie przez wbudowaną kartę przyczepi sie o podanie szyfrowania wpiszesz z etykietki pod livebox'em i tyle.

0
  • #8 22 Lut 2010 16:24
    lemonspr
    Poziom 2  

Spróbowałem jak mówiliście... komputer mi nie wykrywa sieci wifi

0
  • #9 22 Lut 2010 16:47
    andreooo
    Poziom 18  

Jeżeli to starszy laptop to może być problem z szyfrowaniem WEP, starsze karty sieciowe nie obsługiwały tego zabezpieczenia, a więc w tej sytuacji trzeba faktycznie zmienić opcje na LIVEBOXE. A filtrowanie MAC na LB włączone może tylko trzeba wcisnąć magiczny guzik od spodu podczas logowania do sieci.

0
  • #10 22 Lut 2010 16:59
    ducia
    Poziom 22  

Wiek nic nie ma do wykrywania sieci ma wykryć ale może sie nie połączyć tak sie zdażało z niektórymi kartami wifi. Zobacz tak wchodzisz do live... sieć bezprzewodowa wyłącz filtrację i wyłącz szyfrowanie i zobaczysz co sie dzieje. Ale najpierw proponuje sprawdzić kartę inne sieci ci normalnie wykrywa?

0
  • #11 22 Lut 2010 22:29
    Opaler
    Poziom 12  

Powiedz mi prosze czy do laczenia sie (uzywajac wbudowanej karty bezprzewodowej) uzywasz managera Windowsowego czy innego oprogramowania? Jezeli masz chipset Broadcom i uzywasz dolaczonego oprogramowania to wszystko jasne - poniewaz ono nie wykrywa automatycznie rodzaju szyfrowania i trzeba je ustawic recznie. Wiem, poniewaz mam chipset Broadcom i instaluje tylko sterowniki, a do zarzadzania sieciami bezprzewodowymi korzytam z Windowsowego managera, ktory rozpoznaje automatycznie rodzaj szyfrowania.

0
  • #12 23 Lut 2010 13:17
    lemonspr
    Poziom 2  

Heh, ciekawa sytuacja: wczoraj robiłem tak jak mówiliście, umęczyłem się 3 godziny i nic... Dałem sobie spokój-sieć nadal nie wykrywalna, zmęczony poszedłem do pokoju obok(cała praca przebiegała w pokoju z livepudłem) i oświecenie, nagle znalazło sieć... Wpisałem szyfrowanie i jest. Dzięki wszystkim za pomoc.

0