Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż końcówki mocy do innego wzmacniacza

Bartek8508 22 Lut 2010 13:31 1064 4
  • #1 22 Lut 2010 13:31
    Bartek8508
    Poziom 14  

Witam, czy jest możliwe i opłacalne kupienie np. uszkodzonego wzmacniacza stereo ze sterowaniem pilotem i zastąpienie bloku końcówki mocy kitem na TDA7294? Chodzi mi o to, że nie mam takich umiejętności żeby złożyć cały wzmacniacz ze zdalnym sterowaniem. Są duże problemy ze zgraniem oryginalnego bloku przedwzmacniacza i sterowania z samą końcówką? Jak rozumiem blok zasilacza należało by także zmodyfikować?

0 4
  • #2 22 Lut 2010 14:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 22 Lut 2010 14:42
    michald
    Poziom 29  

Tak tylko trzeba sie liczyc z napieciem zasilania TDA7294 a wiec wybrac taki wzmacniacz aby nie przerabiac samego zasilacza i pakowac sie w dodatkowe koszty.

0
  • #4 22 Lut 2010 19:47
    Bartek8508
    Poziom 14  

Myślę, że jeżeli ma być to zrobione dobrze to blok zasilania przydało by się zaprojektować od nowa- ewentualnie zostawić zasilanie przedwzmacniacza i innych funkcji. Nie upieram się na TDA ale wydaje mi się, że jak dla kogoś początkującego układ ten jest odpowiednio prosty do złożenia i uruchomienia.

Cytat:
    ... czy posiada układ automatycznego sterowania wzmocnieniem (niektóre korzystają z nóżek diag. końcówek), zobaczyć ile miejsca wolnego we wzmacniaczy mamy żeby się nowe końcówki zmieściły, czy chłodzenie wystarczy czy trzeba je też modyfikować.

Tutaj problemem może być właśnie układ sterowania wzmocnieniem. Jak rozumiem modele ze sterowaniem bezpośrednio końcówką mocy odpadają?
    Cytat:
    jak kupić wzmacniacz to fajny z wyglądu i najlepiej tak to zmodyfikować żeby na zewnątrz nie wyglądało na "tanią robotę" a wszystko zostało ładnie ukryte i wyglądało jak oryginalne.

Ze starego potrzebować będę jedynie moduły oprócz końcówki, panel tylni i ewentualnie panel przedni ponieważ mam już projekt obudowy i sam chciałbym ją wykonać.

0
  • #5 22 Lut 2010 20:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto