Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie oryginalnego LCD NAVI do CARPC

sq1gqp 22 Feb 2010 16:53 3388 13
    sq1gqp
    Level 23  
    Witam. Zastanawiam się jak można podłączyć oryginalny wyświetlacz do navi w samochodzi do wyjści VGA lub DVI lub kompozyt od peceta?

Chciałbym tak podłączyć oryginalny wyświetlacz w lexus is-200 '99, wiem że robi się takie przeróbki (jakoś oryginalny komp navi podaje tam obraz z bagażnika) ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Jak standardowo odbywa się przekazywanie obrazu od tego ustrojstwa? Czy tam są jakieść wejścia RGB lub kompozyt, może VGA?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Na 100% jest sygnał RGB tylko nie wiadomo z jaką synchronizacją.
  • Relpol przekaźniki
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Aby cokolwiek zrobić potrzebna jest rozpiska pinów. Można ją teoretycznie zrobić samemu.
    sq1gqp
    Level 23  
    Załączyłem schemat, czy faktycznie jest RGB i sync, do którego piny w złączu dvi/vga podłączyć to synchro?

Dorzuciłem jeszcze instrukcję dotyczącą diagnozy pinów, pewnie przyda się w przyszłości a teraz może pozwoli ustalić ten rodzaj synchro.

I jeszcze taki schemat:
    http://www.epanorama.net/circuits/vga2bnc.gif

Wygląda na to, że można to chyba zrobić bez żadnego układu, tylko które synchro gdzie podaćņ
    maniek_ls400

Level 12  
    Witam,
    udało Ci się dokonać konwersji sygnału z kamery, o której pisałeś już kawałek czasu temu ?

Dziękuję za odpowiedź,
    Mariusz
    dorek83
    Level 10  
    witam mozna kupic kamerki ktore maja wyjscie rgb
    w tym radiu jest synchro c
    maniek_ls400

Level 12  
    dorek83 wrote:
    witam mozna kupic kamerki ktore maja wyjscie rgb
    w tym radiu jest synchro c

Witam,
    A czy mgby kolega polecić coś takiego ? A może oferujesz taki sprzęt wraz z montażem ? Będę w 3-city w pn-wt więc chętnie podjadę i dowiem się od Ciebie nt możliwości takiego sprzętu.

Pozdrawiam,
    Mariusz
    dorek83
    Level 10  
    jestem osoba prywatna i nie sprzeaje takiego sprzetu, na allegro nie znajdziesz, w koleczkowie jest firma sprzedajaca sprzet do samochodow Firma MARI
    84-207 Koleczkowo
    ul.Kamieńska 35 i jest jeszcze jedna w wejherowie auto-systemy tam powinni miec ta kamerke jest jeszcze jedno rozwiazanie w sumie to dwa albo konwerter av na rgb dosyc droga impreza okolo 500-700 zl a drugie navi-box cena okolo 1000 zl ale masz wejscie usb sd-cart i dodatowe dwa wejscia video jedno na kamerke drugie na co sobie wymarzysz no i najwazniejsze navi z auto mapa albo kozda dowolna ktora chodzi na win ce 5.0 ja sam mam lesia i bede w tym albo nastepnym tygodniu montowal takiego boxa i chce to zrobic tak zeby dotyk dzialal
    maniek_ls400

Level 12  
    Moja nawi dotykowa działa i jestem z niej zadowolony. Gdzieś udało mi się przeczytać o tunerach DVB, które mają we/wy RGB (scart) co pozwoliłoby na podłączenie go w miejsce komputera od nawigacji - na przekaźniku 4 portowym wyzwalanym (1) załączeniem biegu wstecznego, (2) zewnętrznym przełącznikiem, gdy będę chciał na monitorze od navi obejrzeć coś z tego tunera.
    Teraz mam dużo pracy i mało czasu na auto, ale na wiosnę zgłębię temat.
    Jestem oczywiście ciekaw co Tobie uda się zdziałać.
    BTW. Jest coraz bardziej rozkręcające się forum lexusa http://www.lexus-forum.pl/portal.php .]Link[/url]
    dorek83
    Level 10  
    jestem na forum lexus juz prawie od roku pozdrawiam kolege mozna tuner dvb podłączyc jeden z kolegow na forum juz to zrobil
    mateusz_042
    Level 2  
    Witam

Przepraszam że odgrzewam temat ale mam pytanie. Czy udało się komuś zrobić w IS200 z 1999-2001??

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź