Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aficio 2238 rozjechany obraz.

melelet 22 Lut 2010 19:59 1284 5
  • #1 22 Lut 2010 19:59
    melelet
    Poziom 2  

Witam!

Obraz widoczny na załączonym skanie. Problem zaczął się nagle bez żadnych przyczyn. Jedyna rzecz jaka była wymieniana (podmieniania na inny) to zespół transferu.
    Sprawdzone zostały:
    - ID sensor(y)
    - laser
    Po kalibracji brak jakiejkolwiek zmiany.
    Kasowanie pamięci również nic nie zmieniło.

Aficio 2238 rozjechany obraz.
    proszę o pomoc
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 23 Lut 2010 22:46
    bartmw
    Poziom 15  

Wilgotny papier?
    A po co kasowałeś pamięć? Zrób jeszcze color registration.

Dodano po 3 [minuty]:

I sprawdź czujniki kalibracji.

0
  • #3 28 Lut 2010 13:58
    gasior
    Poziom 25  

A probowales rozciagac sprzezyny napinajace pas transfer na walkach tak, zeby pas byl mocniej napiety? Pomagalo w AP3800C, bardzo podobna konstrukcja. Przy okazji dobrze umyc wszystkie gumowane rolki pod pasem. Pozdrawiam

0
  • #4 01 Mar 2010 19:07
    Arte73
    Poziom 2  

Miałem w swojej 2238c identyczny problem, okazało się że trzeba jedynie wyczyścić czujniki odczytujące obraz z pasa transferowego, były poprostu brudne. Problemem było u mnie również z czyszczeniem pasa, trzeba było wymienić listwę czyszczącą i sam pas przetrzeć z obu stron. Na koniec nie zapomnij zrobić rejestracji kolorów. Nie jestem serwisantem tylko użytkownikiem tej maszyny więc nie użyłem fachowych terminów za co sory, ale że miałem dokładnie ten sam problem i to pomogło więc zabrałem głos, może ta porada Ci się przyda.

0
  • #5 02 Mar 2010 11:37
    piotr_krak
    Poziom 24  

a gdzie dokładnie są ID sensor-y pasa transferowego w AFICIO 2238 ??

wyczyściłem dokładnie wszystkie rolki a obraz nadal jest rozjechany, najlepsze iż nie mogę zrobić "Color Registration" wyskakuje komunikat iż nie może zrobić kalibracji. Na drugiej maszynie na tym pasie kalibracja przechodzi. Co może być spowodowane nie przejścia testu "Color Registration" ?? Zostaje sprawdzić laser czy coś jeszcze?

0
  • #6 18 Mar 2010 12:07
    Arte73
    Poziom 2  

Sensory sa z lewej strony u góry. Musisz najpierw wyjąć czarną wywoływaczke, potem czarny bęben, potem cały zespół transferowy, są schowane trzy za przesuwną metalową listwą. Musisz ją wcisnąć i przytrzymać wówczas odsłonią Ci się trzy okienka, szybki w nich są na pewno brudne. Powodzenia.

0