Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór karty graficznej do monitora oraz nowego zasilacza

Gerar79 22 Lut 2010 20:07 1754 3
  • #1 22 Lut 2010 20:07
    Gerar79
    Poziom 1  

Witam . Mam problem z modernizacją sprzętu ,prosiłbym o pomoc.

Planuje zakup większego monitora o wysokiej rozdzielczosci (1920x1080), w związku z tym chciałbym również kupić lepszą kartę graficzną od dotychczas posiadanej ,ale z niższej pułki cenowej (do 200,- zl). Komputer wykorzystywany by był do pracy biurowej z operowaniem prostymi amplikacjami graficznymi (AutoCad) oraz starszym oprogramowaniem do modelowania 3d (Solid Edge).

Obecne parametry sprzętowe:

-Procesor : Pentium 4 530 3.00 GHz
    -Pamiec RAM: 2GB DDR2
    -K.graficzna: nVidia GeForce 6200 , 128 MB

Chciałbym prosić Was o pomoc w doborze możliwie wydajnej za tę cenę karty graficznej (nieużywanej). Obecnie zastanawiam się nad tym:

Link

Jednak prosiłbym o wszelkie inne sugestie (190,- to cena mocno graniczna)
    Dodatkowo zapewne wymagana byłaby wymiana zasilacza, obecny to:Take Me ; do 350(140)W ->a więc kiepsko.
    Myślałem nad:

Link
    Co o nim sądzicie? Może lepiej dopłacić do 400 W?

Tak na marginesie monitor o którym mowa to:
    Link

Będe bardzo wzdzięczny za każdą pomoc ,oraz sugestie, nie jestem biegły w sprawach sprzętowych oraz mam mocno ograniczony budżet ,obejmował on początkowo bowiem jedynie zakup nowego monitora, sądzę jednak ,że lepsza karta graficzna byłaby również na miejscu , a co za tym idzie także nowy zasilacz.

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

0 3
  • #2 22 Lut 2010 20:33
    Avatat
    Poziom 26  

Ta co wskazałeś jest ok, jednak ja byłbym za kupnem karty używanej.
    Ca cenę 200zł kupisz 2-3x lepszą używkę niż nową, interesuj się kartami z 256Bit'ową szyną, takie teraz są standardem (a nawet już z większą). Do 200zł znajdziesz używaną, w stanie idealnym, no i będzie mieć 256Bit.

0
  • #3 22 Lut 2010 22:20
    wlw_wl
    Poziom 38  

Jeśli zamierzasz korzystać z komputera do grafiki 3D i CADa, to moim zdaniem powinieneś zainteresować się kartami graficznymi do tego przeznaczonymi i wspomagającymi takie zadania. Potrzebujesz karty skupiającej się bardziej na zarządzaniu pamięcią niż shaderach itp.
    Z Ati takie karty nazywają się FireGL, z nVidii Quadro FX, jeszcze matrox ma coś w ofercie. Wiem że najwyższe modele FireGL kosztują tysiące, ale nie wiem dokładnie jak wygląda ogólna oferta cenowa, myślę, że nie zaszkodzi sprawdzić. Plus jeszcze to, że zwykłą kartę ATI można przerobić programowo na FireGL Link

Z kart "normalnych" możesz rzucić okiem np. na to Link
    Z drugiej strony zadowoliłaby Cię pewnie karta Geforce 6600GT, to naprawdę bardzo dobra karta (sam miałem taką jeszcze rok temu) i ma opinię lepszej do tego typu zastosowań, niż np. "lepsza" 6800.

0
  • #4 23 Lut 2010 08:49
    Avatat
    Poziom 26  

9500GT to dobra karta? Ona nawet pod normalne nie podchodzi tylko pod złomy (wiem co mówię, wielu znajomym wymieniałem). Teraz dwa. Geforce6600GT? Nie dość że wolna, to wspomaga bardzo stare technologie (właśnie do programów graficznych, przydadzą się "najwyższe wersje"):
    DirectX 9.0, OpenGL 2.0. ShaderModel 3.0.

Jeżeli ktoś nie wierzy, proszę sprawdzić zestawienie gph.benchmark.pl , są tam bardzo wiarygodne testy (w kilku programach) z których sam korzystam przy doborze karty.

Jeżeli masz tylko 200zł, i koniecznie chcesz nową sztukę (co od używki różni się mniej podrapanym opakowaniem...) to dobrej karty nie dostaniesz. Używaną owszem, bardzo dobre znajdziesz.

0