Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestawienie amplituner yamaha ax-500 z satelitkami jlb L810?

Dawja 22 Lut 2010 20:18 1251 5
  • #1 22 Lut 2010 20:18
    Dawja
    Poziom 2  

Witam, jestem słaby w temacie, więc wybaczyć ;) kolumienki 2*75W 8Ohms wzmacniacz 2*140W przy 8Ohms, czy jest możliwość, aby to bezpiecznie razem zagrało korzystając rozważnie z potencjonometru? we wzmacniaczu jest jeszcze taki parametr - Minimum RMS Output power per chanel: 20Hz~20kHz, 0,01% THD 8Ohms 85W, więcej pod http://audio.mm-team.co/opis.htm,277,Yamaha%20AX-500,
    Dzięki z góry.

0 5
  • #2 22 Lut 2010 20:49
    Dani66
    Poziom 30  

Korzystając rozważnie z potencjometru nic się nie stanie ani wzmacniaczowi, ani kolumnom więc śmiało możesz używać taki sprzęt.

0
  • #3 22 Lut 2010 21:28
    Dawja
    Poziom 2  

dzięki za odp.kupiłem okazyjnie ten wzmacniacz do nowiutkich jbl'ow nie przemyślając do końca sprawy. teraz mam kolejna schize.. potencjometr Volume na tym wzmacniaczu jest dziwnie oznaczy (albo mi się tylko tak wydaje) Na dole jest -dB i zgodnie z ruchem wskazowek zegara leci od ∞ poprzez 60 ..50 ......do 2..1...0
    Czy to możliwe, że to jakaś wersja dla japończyków i podgłaśnianie odbywa się kręcąc odwrotnie do ruchu wskazówek zegara? :) w kontekście mojego tematu jest to dość istotna informacja dla mnie :) i jest jeszcze jedno pokrętło mniejsze oznaczone jako Laudness, na godzinie 12 jest napis flat i jest skalowane od 1 do 10 znów odwrotnie do wskazówek ruchu zegara, a nad 10 jest napisane -40dB. Jak ustawić wiec przy starcie te pokrętła, aby z monitorków nie poleciał dym?:)

0
  • #4 22 Lut 2010 22:31
    globus1987
    Poziom 29  

W prawą stronę jeden ja i drugi potencjometr podgłaśniasz czyli zgodnie ze wskazówkami zegara. Nie jest to nic dziwnego że głośność jest opisana w Db. Wiele wzmacniaczy tak ma a loudness to podbicie basu i wysokich. Kiedy jest na flat znaczy, że podbicie nie jest włączone im bardziej kręcisz w prawo czyli zgodnie ze wskazówkami zegara tym bardziej podbijasz bas i soprany czyli na 10 jest maksymalne podbicie basu na początek ustaw na flat a później sobie dopasujesz według gustu. Głośność jak mówię tak samo odbywa się zwiększanie poziomu w tym samym kierunku.

0
  • #5 22 Lut 2010 22:40
    Dawja
    Poziom 2  

dzięki, ale chyba jednak nie do końca tak jak mowisz, pozycja flat jest maksymalnie w prawo właśnie, a jak krecisz w w lewo od "flat" to jest 1..2..do 10 maksymalnie w lewo i nad 10 jest oznaczenie -40dB wiec chyba jednak ma byc na 10 :) poza tym w slowniku wyczytalem ze flat w kontekscie muzyki znaczy grać nisko wiec chyba basowo :) w kazdym razie dzieki.. probuje to podlaczyc co bedzie to bedzie najwyzej sie kupi nowe kolumny :) pozdro

0
  • #6 23 Lut 2010 19:08
    globus1987
    Poziom 29  

Tak przepraszam zamieszałem flat jest u samej góry czyli bez podbicia a żeby zwiększyć podbicie loudness dajesz w odwrotna stronę pracy wskazówek zegara . Ale reszta odpowiedzialna za bas, soprany , głośność kręcisz już zgodnie ze wskazówkami zegara.

0