Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestawy narzędzi i narzędzia specjalne-jakie wybrać-recenzje

23 Lis 2010 12:09 102656 74
  • #61 23 Lis 2010 12:09
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #62 27 Lis 2010 00:26
    Piecias
    Poziom 9  

Kolego "Gosciu"

Po pierwsze napisalem,ze nie wnikam od kogo pochodzi produkt Sonic wiec nie pier....,ze próbuje sie reklamować!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba,ze uwazasz mnie za wlaściciela tej marki??:):)

poza tym narzedzia Sonic mają DOŻYWOTNIĄ GWARANCJE, co oznacza,ze jesli uszkodzi sie klucz,nasadka, badz co kolwiek innego, to OD RĘKI otrzymujesz nowe narzedzie u dilera u którego kupiles dana rzecz!!!!!!!!!!!!

Gwarancja nie obejmuje bitow i torxów! Poza tym WSZYSTKIE INNE NARZEDZIA ja posiadaja!!!!

I nie probuj cwaniakowac,bo i tak nie wydajesz sie rzetelny!!!!!!!!

P.S a moje inne posty w 100% sugeruja,ze jestem sprzedawca narzedzi :spoko: :spoko: :spoko: He,he...

• #63 27 Lis 2010 14:19
    bandi21
    Poziom 29  

Chyba nie miałeś nigdy do czynienia z tą dożywotnią gwarancją.Zawsze znajdą wymówkę że źle się posługiwałeś narzędziem.

• #64 26 Gru 2010 22:36
    old1977
    Poziom 12  

U mnie kręci się KING TONA-mi, PROXXON i STANLEY,wszystkie trzy magę polecić ze spokojnym sumieniem,stosunek ceny do jakości jest ok szczególnie tych pierwszych.

• #65 27 Gru 2010 08:28
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #66 04 Sty 2011 01:22
    kkknc
    Poziom 42  

Witam panowie
    Będę doświadczenia ze swoimi kluczami przedstawiał na raty w miarę czasu i możliwości
    KUŻNIA
    Klucze płasko-oczkowe bardzo fajne nie narzekam posiadam jeszcze parę sztuk ostatnie dokupowałem jakieś 10-12lat temu klucze troszeczkę krótsze od innych, dzięki czemu mieszczą się lepiej w niektóre miejsca odkuwka dość gruba i solidna niestety dość szybko odpada z nich chrom, co potrafi pokaleczyć ręce jak już odpadnie to całkiem ok.
    I zdjęcie z przykładem.

Beta
    Używałem płaskie płasko-oczkowe imbusy.
    Klucze dość drogie jednocześnie niespecjalne pod względem jakości do ceny.
    Aktualnie używam ich butów naprawdę dobre i kluczy dynamometrycznych
    Te klucze mają łatwą do oczytania podziałkę nie trzeba się męczyć jak z innymi. Dzięki temu jak człowiek jest zmęczony to odpada mu konieczność intensywnego myślenia jak właściwie nastawić klucz. Podziałka w funtah i niutonometrach.
    Wady cena, klucz nie chodzi w lewo, więc jak lewy gwint to problem. Grzechotki wytrzymują w nich 2 lata. Ale dzięki temu jest okazja do certyfikowania klucza. Beta zaleca to robić raz w roku lub, co 10000 kliknięć. Koszty naprawy i certyfikowania od 150zł zależy, co wymienią. Najdrożej płaciłem 360zł.
    Klucz z przekładnia po dwuch użyciach zaczoł mi wypadać wałek wejściowy którego musialem wklejić.

Kolejne kluczyki to JobiProfi płasko-oczkowe kiedyś kupiłem je za 260zł teraz można je kupić za 130zł, więc pytanie, na czym zaoszczędzili.. Klucze polerowane na połysk, więc uchwyt trochę mniej pewny przy bardzo silnym pociągnięciu płaskie widać jak się rozchodzą i mogą się ślizgnąć się z łba śruby oczka baz zarzutu. Ogólnie te kupione 6 lat temu uważam za całkiem przyzwoite, ale bez rewelacji amatorsko się nadają do warsztatu już mniej chyba ze prace pomocnicze.
    Yato od dawna używam ich imbusów ( jakieś 4 lata) chrom się z nich zaczyna wycierać i pod spodem widać miedź, więc pokrycie cienkie, ale klucze działają (patrz zdjęcie).Mam też ich płaskie klucze Torx. Te używam rzadko wiec służą. Pytanie, kto jest producentem, bo nazwa jato jest wypalona.
    Od niedawna mam ich klucze płaskie i oczkowo-gięte w ostrym praniu jeszcze nie były, więc mogę tylko powiedzieć tylko tyle, że mają matowe wykończenie anty poślizgowe, chociaż Proxxon lepiej leży w dłoni i mniej się ślizga.
    Proxxon mam ich płasko-oczkowe używam od 8lat i są ok. Klucze profesjonalne jednego uwaliłem rurą, ale wymienili na gwarancji.

C.D.N.

• #68 11 Sty 2011 09:52
    kkknc
    Poziom 42  

W AD są podane wartości dla przyrządów fabrycznych. Jest tam też przelicznik pomiedzy innymi przyrządami jak też wartosci liczbowe.

• #71 11 Sty 2011 13:43
    tomom
    Poziom 10  

kkknc napisał:
    Tak, ja używam tego od Opla i Forda.

Podsumowując,
    1. Jeśli kreska na ruchomym trzpieniu pokryje się z krawędzią rękojeści to jest wówczas ta jednostka dla "Peiseler" z powyższego dokumentu Autodaty?
    2. W przy paskach powyżej 5mm grubości należ doliczyć tą różnicę do wyniku?

Pytam bo różni producenci tego samego przyrządu różnie piszą. Są tacy co nie biorą pod uwagę grubości paska.

Uzupełniłem w excelu tabelę a Autodaty powyżej. Pytanie czy nie będzie to błędem?
    Intersuje mnie przelicznik z jednostki SEEM w okolicach 98 i 54.

• #72 12 Sty 2011 07:45
    kkknc
    Poziom 42  

To są właśnie dylematy narzędzi uniwersalnych. Myślę ze twoje przemyślenia są poprawne, a skoro producent nakazuje doliczanie przy grubszych paskach to należy to robić. Paski powyżej tej grubości są dość rzadko spotykane.

• #73 12 Lut 2011 14:00
    ads
    Poziom 11  

Otrzymałem przed rokiem 1980 wkrętak krzyżakowy f-my Sandvik. Do dzisiaj mi służy. Narzędzie wykorzystuje na co dzień w pracy. Wszystkie inne wkrętaki, które kupiłem od tamtego czasu już dawno powędrowały na zasłużony spoczynek.
    A ten wkrętak po wielu upadkach, spotkaniach zarówno z kilkomaset Voltami jak kilkunastotysięcznym napięciem (w serwisie TV) wygląda jak by był nowy.
    Za wyjątkiem jednego miejsca z boku gdzie go trochę przysmażył zbyt duży prąd elektryczny.

Dlaczego się tak rozpisuję. Ano po to aby wszyscy wiedzieli, że nie warto kupować tandety, która tylko z pozoru jest tania.

W załączeniu scan bohatera mojej wypowiedzi:
    https://obrazki.elektroda.pl/9944013900_1297515418.jpg

• #74 03 Sie 2011 18:53
    gardener
    Poziom 2  

U mnie w garażu króluje Bahco, bezapelacyjnie najlepsze narzędzia. Najlepszej jakości są klucze i wkrętarki, praktycznie tylko z tej marki korzystam.

• #75 04 Sty 2018 01:19
    lukaszpuma
    Poziom 9  

Zestawy narzędzi i narzędzia specjalne-jakie wybrać-recenzjeZestawy narzędzi i narzędzia specjalne-jakie wybrać-recenzje
    Mogę śmiało polecić małe opakowanie poręczne no i przede wszystkim dożywotnia gwarancja :)