Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestawy narzędzi i narzędzia specjalne-jakie wybrać-recenzje

22 Lut 2010 20:59 107558 76
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Yato - trwałe, niedrogie, klucze dość ciasno pasowane. Zauważyliście że to anagram słowa "Toya" ? Najgorszego szajsu jaki w rękach trzymałem kiedykolwiek - nie nadaje się nawet jako hobby - materiał kluczy jest bardziej miękki niż śruby 5.8. Co powiecie o Stahlwille ?
  • Moderator Samochody
    owik napisał:

Stahlwille - dobre, strasznie drogie, wybór kiepski.

Ceny faktycznie koszmar. Z drugiej strony próbuj odkręcić skorodowany przewód hamulcowy byle czym. Co do wyboru - pełny katalog trzymany przez mnie w rękach dawno temu miał coś koło 300 stron.
  • Poziom 29  
    Potwierdzam opinię kolegów,YATO jest bardzo dobre jak za tą cenę i do tego cały czas rozszerzają ofertę.Mam pojedyncze sztuki Stalhwille,hazet,snap-on,facom,wurth i oczywiście nie narzekam ale ceny mają zaporowe.Z pneumatyki wurth i amerykański blue point służą mi od lat bez problemu.Na sztuki kupuję też nasadki Hans i Toptul całkiem dobre.
  • Poziom 29  
    Może by tu zamieszczać sprzęt własnej konstrukcji? Każdy ma coś takiego co zrobił sam i dobrze mu służy a czego nie ma w sprzedaży lub kosztuje dużo.Taka moja propozycja,co na to autor tematu ?
  • Poziom 29  
    owik wiesz,warto zapytać z czystej uprzejmości bo to lekko odbiega od tematu:D.Ja osobiście zrobiłem sobie prasę do łożysk i dźwig do wyjmowania silników.Minęło już pewnie ponad 10 lat jak użytkuję i jakoś działa.Dziś można to wszystko kupić za nieduże pieniądze ale wtedy to był problem.Nie mam zbyt wiele samoróbek ale chętnie podpatrzę pomysły innych kolegów:D
  • Poziom 10  
    Witam
    Używam Kluczy Bahco, Sandvik, Gedore rewelacyjnie się sprawują począwszy od zwykłych płasko-oczkowych, grzechotkach a na kluczach dynamometrycznych kończąc. Praktycznie nigdy mnie nie zawiodły.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Yato, Craftsman blokady robię sobie sam.Zestaw do dwu masowych docisków zastąpicie prasą.Kołki centrujące mam w oku.Jedynie strzykawki jeszcze nie mogę znaleźć odpowiedniej.

Dodano po 57 [sekundy]:

poleci ktoś strzykawkę do skrzyń???
  • Poziom 12  
    YATO a do patentów mam butelkę z zaworkiem jak podniosę furmankę z takim smoczkiem w zbiorniczku z płynem hamulcowym to nie muszę non stop latac i uzupełniać. Eliminuję jedną czynność.Nie muszę uzupełniać płynu bo sam sie dozuje!

Dodano po 4 [minuty]:

Yatowska grzechotkę na 1/4 męczyłem z pięć lat i dopiero teraz uległa.Jak za cały zestaw na 1/4 krótkie długie nasadki przegub przedłużki i pokrętka śrubokręt 100 złotych to nie dużo zważywszy że cała reszta nie tknięta
  • Poziom 10  
    Ceny fakt kosmiczne. Jak ktoś używa od czasu do czasu to się nie opłaca ale przy codziennym bardzo intensywnym użytkowaniu moim zdaniem warto.
    Ostatnio ceny samego Bahco spadły, w grudniu zeszłego roku kupiłem komplet kluczy oczko-grzechotka za niecałe 120zł.
    Yato też używałem jeżeli chodzi o cenę to najwyższe w swojej klasie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Klucze nabyłem w sklepie z profesjonalnymi narzędziami w Lublinie. Są to klucze oczkowo zapadkowe z grzechotką rozm:od 8 do 19 rodzaj S4RM/3T.
    Skusiła mnie cena ale jestem bardzo zadowolony. Pozsiadam wiele innych kluczy tej firmy a także wkrętak dynamometryczny i różne inne narzędzia precyzyjne.
    Kiedyś sandvik robił bardzo dobre klucze odkupiłem kiedyś od pewnego szweda skrzynkę narzędziową ze starą edycją kluczy tej firmy i służą mi do dziś, powiem nawet, że wielkiego zużycia nie widać.
  • Poziom 10  
    Tak trzy klucze, rewelacja żadna ale dawniej bahco miało za byle co wielką cenę. Kupowałem w 90' latach taką grzechotkę 1/2 to zapłaciłem tyle co mógłbym kupić zestaw dobrych narzędzi :) Co do przydatności powiem, że dość często używam gdyż są pod ręką zawsze. W sumie, to są klucze mniej lub bardziej przydatne np. jak często używasz wkrętaka udarowego? ale warto go mieć bo może przyjść taka chwila gdzie będzie Ci on niezbędny :)
  • Poziom 10  
    Tak tak masz rację. Do tego właśnie zmierzałem by podkreślić, że grunt to dobry solidny klucz, a nie targowe badziewie. :)
    Też siedzę trochę pod autami tak, że wiem to i owo o odkręcaniu :)

Pozdrawiam mkrokos