Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telkom RWT - na co wymienić?

22 Lut 2010 21:48 11266 23
  • Poziom 2  
    Chciałbym wymienić domofon, dokładnie to chyba się nazywa unifon - instalacja jest 3-przewodowa.

Zrobiłem zdjęcie płytki ze starego urządzenia.
    Telkom RWT - na co wymienić? Telkom RWT - na co wymienić?

Zaciski 13,14,15 podłączone były do instalacji. Natomiast 18,19,20 podłączone do słuchawki. Na pierwszym zdjęciu widać jeszcze podłączony przycisk otwierania.

Czy ktoś może wie na jaki model obecnie można to wymienić?
  • Specjalista Domofony
    To wygląda na niekompletny unifon RWT Telekom. Unifony Telekom były zazwyczaj montowane na instalacjach 6 przewodowych z wywołaniem tzw. terkotką, czyli 12 V AC a nie na 3 żyłach. Moim zdaniem w unifonie ze zdjęcia po prostu brakuje zacisków 11,12 i Z, Z.
    Oznaczenia dla zacisków Telekom
    11 - generator (terkotka)
    12=13 - mikrofon
    14 - słuchawka
    15 - masa
    Z i Z to otwieranie elektrozaczepu

Tradycyjny unifon Telekom RWT można zamienić dowolnym unifonem 6 żyłowym np. Urmet 1132, gdzie w miejsce generatora (CA), czyli terkotki
    wkładamy jakiś generatorek na 12V i przecinamy zworę 6-10

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 2  
    Ircys napisał:
    To wygląda na niekompletny unifon RWT Telekom. Unifony Telekom były zazwyczaj montowane na instalacjach 6 przewodowych z wywołaniem tzw. terkotką, czyli 12 V AC a nie na 3 żyłach. Moim zdaniem w unifonie ze zdjęcia po prostu brakuje zacisków 11,12 i Z, Z.
    Oznaczenia dla zacisków Telekom
    11 - generator (terkotka)
    12=13 - mikrofon
    14 - słuchawka
    15 - masa
    Z i Z to otwieranie elektrozaczepu

Tradycyjny unifon Telekom RWT można zamienić dowolnym unifonem 6 żyłowym np. Urmet 1132, gdzie w miejsce generatora (CA), czyli terkotki
    wkładamy jakiś generatorek na 12V i przecinamy zworę 6-10

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

Dzięki za podpowiedź. Nie było w środku żadnego generatora.

Jednak mój problem chyba się rozwiązał - po dokładnym odwinięciu izolacji (robotnicy zdejmowali podczas remontu domofon) okazało się, że instalacja jest 4-przewodowa. Czy w takim przypadku mogę zastosować jeden z analogowych unifonów dla instalacji 4-przewodowych?
  • Pomocny dla użytkowników
    Ircys napisał:
    ... z wywołaniem tzw. terkotką, czyli 12 V AC

Terkotki były na prąd stały i z mojej praktyki wynika, że na 4,5V. Skąd zatem te 12V?
    Zresztą, aby nie być gołosłownym zamieszczam to zdjęcie (z widoczną terkotką).

pzawisto napisał:

Jednak mój problem chyba się rozwiązał - po dokładnym odwinięciu izolacji (robotnicy zdejmowali podczas remontu domofon) okazało się, że instalacja jest 4-przewodowa. Czy w takim przypadku mogę zastosować jeden z analogowych unifonów dla instalacji 4-przewodowych?

Oczywiście, że tak. Możesz zastosować dowolny unifon do systemów 4,5 lub 6 żyłowych. W końcu ten stary nie zawiera żadnej elektroniki, czyli wystarczy tylko sprawdzić, który przewód do czego służy i odpowiednio podłączyć nowy unifon.
    Odnośnie tej terkotki, to skoro na pewno jej u ciebie nie było, to znaczy, że wywołanie jest w słuchawce, czyli jak we wszystkich unifonach.
  • Poziom 20  
    pzawisto możesz zastosować dowolny unifon analogowy typu Laskomex, Urmet. Pozostaje tylko ustalić czy w tej instalacji otwieranie zaczepu jest rozwiązane z wykorzystaniem linii mikrofonu czy słuchawki, choć popularniejsze jest to pierwsze rozwiązanie.
    Masz tu nawet schemat instalacji domofonowej RWT ze specyficznym zasilaczem, bo osobno na terkotkę.
    Niżej schemat samego unifonu.

• Poziom 2  
    Kod: actionscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Po co ta odpowiedź na post sprzed ponad roku?
  • Poziom 2  
    bo temat nie jest zamknięty.
    bo sam szukałem odpowiedzi na takie samo pytanie i ta wymiana zdań była mi bardzo pomocna.
    bo poznałem odpowiedź.
    bo RWT Telekom nie jest wieczny.
    bo w mojej okolicy jest takich domofonów kilka tysięcy i właśnie przyszedł czas na wymianę: czyli ludzie będą szukali odpowiedzi na takie pytanie i pewnie znają ten watek tak ja ja znalazłem.

wystarczy?
    :)

przy okazji: dzięki za podpowiedzi!
  • Poziom 17  
    No tak tylko którym schematem się sugerować? Kolega marek.waw podaje inny schemat połączeń niż kolega Zybex na schemacie ideowym. Który jest bardziej poprawny w moim przypadku?

Twój przypadek, to numeracja od 11 do 15 i Z, Z.
    Widzę, że terkotkę (brzęczyk) masz odłączony. Być może wywołanie masz już w słuchawce. Oby tak było, to nie musiałbyś wiele kombinować.
  • Poziom 17  
    To znaczy coś wisi na tych 2 kablach (zielony i biały) które zwisają na zdjęciu ale nie ująłem tego w kadrze i jutro najwyżej jeszcze zrobię zdjęcię. Bo i tak będę rozbierał bo kupuję TEN model. Dzisiaj zrobiłem wtopę bo nie sprawdzałem co mam za domofon i kupiłem TEN więc jutro przy okazji będę musiał go zwrócić.
  • Poziom 17  
    BUMP

Dobra zamieszczam zdjęcie z tym "czymś".

Wydaje mi się że to jest ten brzęczek ale sami stwierdźcie i powiedzcie jakie będę musiał robić kombinacje przy podłączeniu np. TEGO modelu
    To nie jest brzęczyk, bo ten masz z lewej strony unifonu. To coś to po prostu słuchawka, która to emituje melodię wysyłana w linię. Jednym słowem masz stary unifon zaadoptowany do nowej instalacji. Kupuj zatem nowy, jaki tylko chcesz. Ważne aby był do instalacji analogowych 4,5 lub 6 żyłowych.
  • Poziom 17  
    Kupiłem Wekta TK6 i podłączyłem według pierwszego schematu. Wszystko działa! Ulżyło mi bo naprawdę musiałem zmienić domofon bo nie dość że ten jest brzydki jak noc to dawało od niego jakąś przepaloną elektroniką. Oto jak to wygląda w moim przypadku

Wielkie dzięki zybex za pomoc!
  • Poziom 2  
    Witam
    Ja mam 3 kabelki na zaciskach L1 L2 D i 4 luzem jak na obrazku (obrazek nie mój,ale mam tak samo)

Czy mogę go wymienić na Unifon 1132 urmetu jesli tak to jak by to podłączyć

Proszę o pomoc.
  • Poziom 38  
    Witam
    Ten domofon jeżeli dobrze widzę to nieistniejąca firma ELPA ,z moich okolic.Elekronikę pewna firma w Bielsku naprawia ,natomiast zamiennik unifonu można kupić.

Dodano po 1 [minuty]:

Mogę serwis zapytać ,jaki unifon podchodzi.
  • Poziom 2  
    To w takim razie bardzo bym poprosił o podanie tego zamiennika, bo jestem w kropce.
  • Poziom 38  
    Zadzwonię w poniedziałek do firmy co naprawia elektronikę.Myślę że czegoś się dowiem.Podobno zamiennikiem jest SCAITEL 1132UU.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Szukam osoby z okolic Śląska a dokładnie Tychów, która podłączy mi słuchawke PROEL PC 255 do domofonu GENWAY WL/CM-02NE
    Ja już się poddaję naprawdę :(
  • Specjalista Domofony
    Tomasz696 napisał:
    Witam.
    Szukam osoby z okolic Śląska a dokładnie Tychów, która podłączy mi słuchawke PROEL PC 255 do domofonu GENWAY WL/CM-02NE
    Ja już się poddaję naprawdę :(

Nie znajdziesz takiej osoby - te urządzenia do siebie nie pasują.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 2  
    A nie można zastosować jakiegoś modułu, żeby spasowały do siebie?
    Ogólnie Genway ma ochydne słuchawki,chyba że ma Pan jakieś w swojej ofercie,to chetnie kupię?
    Pozdrawiam