Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips CD951 - zacina się na początku płyty.

bumeg 22 Lut 2010 22:55 2003 5
  • #1 22 Lut 2010 22:55
    bumeg
    Poziom 9  

Jestem posiadaczem całej wieży philips serii 951, ale ostatnio zaczął mi świrować CD. Problem się zaczął od tego, że nie odtwarza 1 utworu i 10s drugiego, a zresztą jest ok. Teraz zacina się przez cały otwór pierwszy jak mu nie pasuje do dostaje przeciwnych obrotów i wyskakuje na wyświetlaczu napis ERROR. Nie wiem co jest grane. Czy to jest wina elektroniki czy też mechanizm lasera?
    P.S.
    Mechanizm to CDM 9/65 (nie dostępny) czy mogę go zastąpić CDM 9/44 jeśli tak to co muszę zmodyfikować żebym mógł się cieszyć wspaniałym dźwiękiem?

0 5
  • #3 23 Lut 2010 19:28
    bumeg
    Poziom 9  

Mechanizm lasera posiada tylko jeden silniczek od obrotu płyty.
    Napęd lasera odbywa się za pomocą poduszki elektromagnetycznej tak samo jak głowice w dysku twardym. Laser opiera się tylko na dwóch kulkach łożyskowych.

0
  • #4 23 Lut 2010 19:35
    Artur k.
    Admin grupy audio

Nie byłem pewien co oni tam wymyślili. Sprawdź, czy głowica przesuwa się bez oporów, może coś wpadło tam i blokuje. Silnik napędu płyty możesz wymienić w ciemno - grosze to kosztuje, najwyżej stracisz 5zł i chwilę czasu :)

0
  • #5 23 Lut 2010 21:34
    bumeg
    Poziom 9  

Te wszystkie operacje zrobiłem czyszcząc wszystkie elementy i smyrając odnowa czyściłem spirytusem a później acetonem wszystko sprawdziłem wszystko lekko pracuje. Czasami mu się zdarzy otworzyć dwie do trzech płyt, a później wraca to tego co było przedtem. Odważanie pierwszego utworu jest na zasadzie przeskoku o kilka sekund do przodu i tak do końca utworu. Jak daje przewiń utwór o kilka sekund to wariuje dostaje lewe obroty takie szybkie że aż słychać gwożdżenie płyty, a przy okazji głowica zaczyna wariować i uderza w dwa przeciwległe końce. Płyta nie zatrzymuje się nawet jeśli się naciśnie przycisk wysuń. Płyta się dalej obraca na tacce.

0
  • #6 30 Lip 2010 14:37
    iwaszkiewicz
    Poziom 2  

Ostatnio wymieniałem CDM9/63 na CDM9/44. Różnica jest tylko w zasilaniu silnika.
    CDM9/44 ma kable wychodzące wprost z obudowy silnika, zakończone wtykiem.
    Mechanizm CDM9/63 posiada silnik z wyprowadzeniami do lutowania. Wystarczy więc zlutować ze sobą kabelki.
    Taką operację przeprowadziłem w PHILIPSIE CD692 i bez problemu działa.

0