Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SEAT TOLEDO 1.9 TDI AHF 110 KM spadek mocy.

22 Feb 2010 23:41 5714 3
  • Level 10  
    Witam. Mam seata toledo II z 2000 roku silnik 1.9 TDI AHF o mocy 110 Km. Generalnie auto mam 2 lata, zrobiłem 60 tys km i nic sie nie zepsuło także jest bdb zadowolony. OD niedawna mam mały problem mianowicie niekiedy po odpaleniu auto nie ma mocy a dokładniej niema przyspieszenie wtedy kiedy powinno turbo doładowywać i nie słychać charakterystycznego gwizdu. Przyspiesza powoli i jednostajnie. Jak go zgaszę i wyciągnę kluczyk i jeszcze raz odpalę to powraca do normy czyli wszystko jest OK ale niekiedy znów jest słabszy. Tak że raz jest normalnie z przyspieszaniem a raz nie ... czym może być to spowodowane? Żadna kontrolka się nie świeci i wygląda ze wszystko jest ok ... dziwne

z góry dziękuje za pomoc :
    pozdrawiam
  • Level 16  
    Temat przerabiany już setki razy.Eletrozawór sterujący turbiną.Pucha na turbinie.Albo geometria łopat w turbie.
  • Level 10  
    hmm a jest sens jechac do elektronika czy lepiej samemu się tym zając ... gdzie znajduje sie ten elektrozawór? i jakie sa koszta z tym zwiazane ? pozdrawiam :)
  • Level 32  
    Jesteś trochę leniwy, nie skorzystałeś z przywileju jakim jest na forum wyszukiwarka, wystarczy wpisać słowo kluczowe "notfaul" masz wtedy całe kompedium wiedzy na ten temat. Na piechotę nic nie zdiagnozujesz, wałkowane wiele razy próba dynamiczna, logi w czasie jazdy, podgląd w bloki pomiarowe, daje jednoznaczną odpowiedz. Przykładowe uszkodzenia- wężyki podciśnieniowe, zawór N75 , możesz go zamienić miejscami z zaworkiem N18 od EGR, zmienna geometria itp. dużo można pisać. Ty poczytaj.