Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośny stuk podczas przełączania CO na CWU piec Nectra C&

glowapio 23 Lut 2010 06:45 2346 5
  • #1 23 Lut 2010 06:45
    glowapio
    Poziom 10  

Witam
    Posiadam piec Nectra firmy C&M piec ma ok 6 lat i dzała bezawaryjnie ale od roku słychać coraz głośniejszy stuk podczas przełączania się pomiędzy CO a CWU (najbardziej kłopotliwe w nocy- bo jak walnie po kaloryferach to już nikt nie śpi). Co to może być? - rok temu była zmiana gazu facet wymienił dysze i mówił że to może wystąpić i że jest to zawór trójdrożny nie wiem czy mu wierzyć bo nowy zawór kosztuje ok 200zł na allegro ale czy to napewno to?

0 5
  • #2 23 Lut 2010 09:12
    systemgaz
    Poziom 22  

Zawór 3-dr do Nectra 61010000 Chaffoteaux Maury, cena katalogowa 180,00 netto.
    Zawór 3-dr do Nectra Calydra 60081839 Chaffoteaux Maury, cena katalogowa 230,00 netto.

2
  • #3 23 Lut 2010 11:16
    glowapio
    Poziom 10  

No kupić to zawsze można tylko kolega chyba nie czytał tego co napisałem a jedynie chce sprzedać mi część którą jedynie podejrzewam. pytanie brzmiało Czy to napewno zawór trójdrożny? czy istnieje możliwość że za te stuki odpowiada zupełnie inna część?

1
  • #4 23 Lut 2010 16:50
    systemgaz
    Poziom 22  

glowapio napisał:
    Witam
    Posiadam piec Nectra firmy C&M piec ma ok 6 lat i dzała bezawaryjnie ale od roku ...bo nowy zawór kosztuje ok 200zł na allegro ale czy to napewno to?

Czytałem bardzo uważnie i w związku z tym napisałem właściwe numery i ceny katalogowe. Resztą powinien się zająć serwisant. Mogę koledze przesłać aktualną listę.

1
  • #5 24 Lut 2010 07:18
    glowapio
    Poziom 10  

Witam ponownie
    Otóż rozwiązania jakie proponuje kolega "systemgaz" to nie są rozwiązania lecz zwykłe naciągactwo połączone ze spamem wrzucane na skrzynkę odbiorczą poprzez PW.
    Do tego żeby wezwać serwisanta nie jest potrzebne forum elektroda.pl tylko książka telefoniczna. Proszę kolego znajdź głupszego od siebie z takimi radami. Po drugie nie odpowiedziałeś dwukrotnie na zadane w poście pytanie tylko przesyłasz mi cenniki - JAK BĘDĘ CHCIAŁ KUPIĆ JAKĄŚ CZĘŚĆ TO JĄ KUPIĘ!- niekoniecznie u ciebie. Wniosek nasuwa się sam: ten forumowicz zajmuje się wysyłaniem cenników a nie pomocą w konkretnej sprawie.
    A teraz do rzeczy bo szkoda mi czasu na takich "POMAGACZY"
    W moim przypadku sprawa wyglądała tak:
    Wezwałem serwisanta który był u mnie podczas wymiany dysz przy przejściu na GZ50. Telefonicznie przedstawiłem problem więc miał ze sobą wszystkie ewentualnie podejrzane części. Poinformował mnie że wymiana zaworu trójdrożnego niekoniecznie może przynieść skutek. Ale podjąłem decyzję że jednak spróbujemy.
    Po wymianie zaworu i oczyszczeniu tzw. "bypassu" - trójnika z wężykiem który jest obok, uruchomiliśmy piec - Stuk pozostał nadal jednak w/g mojej oceny zmniejszył się o ok 20-30%. Stwierdziliśmy obydwoje że niewiele jesteśmy w stanie zrobić ale stuk wydaje się był pochodzić z rur. Poradził mi abym sprawdził rury czy aby któraś nie jest obluzowana lub nie uderza w coś. Szukałem po wyjściu serwisanta ok 1h wszystko sprawdziłem i nic. Przypadkowo jednak odkręciłem zawór na grzejniku na maxa i o dziwo suk ustał!
    Otóż W mojej instalacji na jednej stronie mieszkania miałem pozakręcane kaloryfery ( nie było potrzeby grzania bo jesienią ocieplono nam budynek i było ciepło. A na drugiej stronie też chodził tylko 1 kaloryfer. Według mnie pompka która pracuje w układzie dawała zbyt duże ciśnienie które objawiało się stukiem podczas przełączania ponieważ przepływ wody przez 1 kaloryfer to zbyt mało więc tworzyła dużo większe ciśnienie po jednej stronie układu. Zawór jedynie musiał pokonać to dodatkowe obciążenie a przy okazji przełączania wydawał wtedy stuk.
    Po telefonicznej konsultacji z serwisantem podjęliśmy decyzję że warto zmniejszyć obroty pompki. Ustawiłem na pozycję 1 czyli wolniejsze obroty.
    Teraz piec pracuje BEZGŁOŚNIE a pompki praktycznie nie słychać.
    KONKLUZJA:
    Nie dajmy się zwieść radami pokroju kolegi "systemgaz" bo pójdziemy z torbami bo za każdym razem będą doradzać wymianę połowy urządzenia jednocześnie zapychając skrzynkę mailową niezamawianą korespondencją -SPAMEM!
    Mój problem rozwiązałem więc zamykam temat

Moderowany przez serwisant73:

Temat odblokowałem na życzenie jednego z zainteresowanych , umożliwiając tym samym ustosunkowanie się temu użytkownikowi do zawartych w temacie treści.
    Zaznaczam jednak , że będę obserwował temat i przypominam o regulaminie .

0
  • #6 26 Lut 2010 16:01
    systemgaz
    Poziom 22  

glowapio napisał:
    Witam ponownie
    Otóż rozwiązania jakie proponuje kolega "systemgaz" to nie są rozwiązania lecz zwykłe naciągactwo połączone ze spamem wrzucane na skrzynkę odbiorczą poprzez PW.
    Do tego żeby wezwać serwisanta nie jest potrzebne forum elektroda.pl tylko książka telefoniczna. Proszę kolego znajdź głupszego od siebie z takimi radami. Po drugie nie odpowiedziałeś dwukrotnie na zadane w poście pytanie tylko przesyłasz mi cenniki - JAK BĘDĘ CHCIAŁ KUPIĆ JAKĄŚ CZĘŚĆ TO JĄ KUPIĘ!- niekoniecznie u ciebie. Wniosek nasuwa się sam: ten forumowicz zajmuje się wysyłaniem cenników a nie pomocą w konkretnej sprawie.
    A teraz do rzeczy bo szkoda mi czasu na takich "POMAGACZY"...

Juz raz polecałem skorzystanie z usług przeszkolonego serwisu podczas "ciekawej" dyskusji https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1065248&highlight=glowapio&sid= i nadal polecam serwis.

glowapio napisał:
    ...KONKLUZJA: Nie dajmy się zwieść radami pokroju kolegi "systemgaz" bo pójdziemy z torbami bo za każdym razem będą doradzać wymianę połowy urządzenia jednocześnie zapychając skrzynkę mailową niezamawianą korespondencją -SPAMEM!...

Niedługo wiosna polecam się odstresować.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo